Fanoušek Interu bojuje o život

26/02/02 - Tragická nehoda poznamenala čtvrteční zápas Poháru UEFA mezi Interem Milán a AEK Atény. Ve druhém poločase oslavoval dvaadvacetiletý fanoušek třetí gól domácích tak bouřlivě, že přepadl z horní tribuny stadiónu San Siro a po desetimetrovém pádu si přivodil řadu vážných zranění. V nemocnici mu lékaři museli vyoperovat poraněnou slezinu, mladík je v kómatu a jeho stav je kritický.

Když útočník Nicola Ventola dal v 56. minutě třetí branku Interu, Luca Volpini v prostoru hlediště vymezeném pro nejtvrdší jádro fanoušků ztratil rovnováhu a přepadl přes zábradlí. Svědci vypověděli, že to byla jeho vina a spadl sám, aniž by do něj někdo strčil. Policie nicméně zahájila vyšetřování nehody.

Mladík dopadl do hlediště asi deset metrů níže těsně vedle dalšího fanouška. Když k Volpinimu přiběhla záchranná služba, silně krvácel, měl prasklou lebku a byl v bezvědomí. Dění na trávníku pokračovalo, i když hráči incident postřehli. "Mohli jsme ze hřiště vidět, co se stalo," řekl zdrcený Ventola, jehož gól tragédii předcházel. "Od té chvíle už nešlo o fotbal," dodal fotbalista zlomeným hlasem.

Většina fanoušků po nehodě zůstala na stadiónu, ale až do konce utkání mlčela. Trenér Hector Cúper na tiskové konferenci nechtěl o průběhu zápasu mluvit. "Po tak vážné nehodě jednoho z našich příznivců není důležité o tom hovořit. Jsme otřeseni, na fotbal nemám ani pomyšlení," odmítl další komentář.

Inter porazil Atény 3:1. Na stadiónu, kde se loni uskutečnilo finále Ligy mistrů, se nic podobného nikdy nestalo. Třípatrová aréna má kapacitu bezmála 80.000 fanoušků.

Autor: Lukáš Pekárek