Devadesát minut k titulu

01/05/02 - Fanoušci Interu zažili další vzrušující víkend. Vítězství 3-1 nad Piacenzou dovoluje Cuperově týmu stále myslet na titul z prvního místa. Piacenza dlouho držel remízu, pak se ale trefili z přímého kopu Recoba a Ronaldo. Inter tak má zisk titulu stále ve svých rukou. Stačí porazit v posledním kole Lazio a může se začít slavit.

"Je to poslední týden a my musíme vydat poslední zbytky sil, které v nás ještě jsou. Nervozita a důležitost posledního zápasu by mohli být velmi nebezpečné, to je proč si moji hráči nyní užívají volno. To ale neznamená, že bychom riskovali ztrátu koncentrace. Jsem si jistý, že se to nestane. Moji hráči dobře vědí, že poslední týden znamená i poslední únavu," řekl argentinský kouč.

V zápase s Piacenzou si poranil autor 21 gólů v letošní ročníku Seri A Christian Vieri pravé koleno a vše nasvědčuje tomu, že v zápase roku bude možná chybět. Na zápas bylo za necelou hodinu prodáno všech 7 200 lístků určených pro nerazzurri fans. Předpokládá se, že dalších 40 tisíc fanoušků si v neděli udělá výlet do Říma...

Výhra na Laziu by Interu přinesla scudetto po třinácti letech. Jediný zápas rozhodne o tom, zda Inter získá čtrnáctý titul. Na jeho zaváhání čekají jak Juventus tak AS Řím. Přestože Inter vede tabulku o bod před Juventusem a o dva před římským klubem, paradoxně má nejtěžší pozici. Je na něj kladen velký psychický tlak a navíc v nedělních zápasech ho čeká z velkého tria nejtěžší soupeř.

Lazio Řím ještě má o co bojovat. V tabulce je momentálně sedmé, na čtvrto příčku zajišťující Ligu mistrů ztrácí dva body, na šestou vedoucí aspoň k Poháru UEFA jeden bod. Očekává se, že AC Milán a Chievo nezaváhají, protože je čekají soupeři, o kterým nic nejde. Jen Bologna hraje v Brescii, která potřebuje vyhrát, aby aspoň mohla doufat v záchranu v soutěži pro příští rok, a to je šance pro Lazio. Juventsu hraje v Udine, které je už prakticky zachráněno. Trenér domácích ale slibuje, že to Juventus bude pěkně těžké. AS Řím zajíždí do Turína, kde ho čeká místní AC. Turín Serii A pouze již dohrává v poklidném středu tabulky.

Existuje šance, že o vítězi Serie A rozhodne dodatečný zápas. Pokud Inter například vyhraje, Juve nevyhraje a AS zvítězí, utkají se ve finále Inter s AS Řím. Pokud Inter porhraje, Juve remizuje a AS nevyhraje, hrál by s erozhodující duel mezi Juve a Interem.

Autor: Lukáš Pekárek

38x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy