FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM

Novinky
04/10/22  V dnešním utkání Ligy mistrů mezi Interem a Barcelonou na San Siru je ohrožen start Lautaro Martineze, zatímco místo na psotu Marcela Brozoviče by měl Asllaniho nastoupit Henrikh Mkhitaryan. Oba týmy mají po dvou zápasech ve skupině tři body, když porazily Viktorii Plzeň a prohrály s Bayernem Mnichov. Inter se chce odrazit ode dna po dvou prohraných zápasech v Serii A v řadě. Romelu Lukaku a Marcelo Brozovič jsou zranění a Lautaro Martinez není zcela fit. Argentinský útočník by však měl být připraven nastoupit spolu se svým krajanem Joaquinem Correou, jinak dostane přednost Edin Džeko. Stejně tak by měl Simone Inzaghi na místo Brozoviče ve středu pole vybrat zkušeného Mchitarjana místo Kristjana Asllaniho. Na pravém křídle je Matteo Darmian favoritem před Denzelem Dumfriesem, přičemž nizozemský obránce je připraven nastoupit v průběhu zápasu, pokud budou Nerazzurri potřebovat větší tlak na pravé straně. Barcelona cestovala na San Siro bez Memphise Depaye, Julese Koundeho, Hectora Bellerína, Ronalda Arauja a Frankieho de Jonga. Bývalá milánská hvězda Franck Kessié je k dispozici, ale nepředpokládá se, že nastoupí.
22/09/22  Nerazzurri mají za sebou složitý start do sezony, v devíti soutěžních zápasech hned čtyřikrát prohráli. V posledních týdnech se museli obejít bez útočníka Romelua Lukakua. Naposledy prohráli 3:1 s Udinese. Co si o tom myslí bývalý trenér Interu Claudio Ranieri? "Inter se od loňské porážky v derby zdá být ztracený. Znovu získali Lukakua, ale hned o něj zase přišli. Inzaghi potřebuje čas, i když některá střídání vypadají uspěchaně. Někdy je lepší si s hráčem promluvit, aby věděl, jak se cítí. Zda chce pokračovat i přes žlutou kartu." Inzaghi v neděli v Dacia Areně vystřídal Alessandra Bastoniho a Henrikha Mkhitaryana již po 30 minutách prvního poločasu, protože oba hráči byli v úvodu utkání potrestáni kartami. I Ranieri zavzpomínal na Ivana Perišiče, který v létě odešel do Tottenhamu. "Inter přišel o klíčového hráče, pro soupeře byl jako trn v oku. Útočil, bránil a vytvářel početní výhody na křídlech."
20/09/22  Rozhodnutí Simoneho Inzaghiho vystřídat v prvním poločase zápasu Interu s Udinese Alessandra Bastoniho a Henrikha Mkhitaryana znovu vyvolalo otázky ohledně jeho střídání hráčů se žlutou kartou. Kouč toto celkem často prováděl již v minulé sezoně a v pozápasových rozhovorech se s tím netajil. Pokud hráč dostal kartu, neznamenalo to automaticky, že bude stažen, ale pokud se trenér rozhodoval mezi několika hráči, hrálo to určitě roli. Nikdy však hráče nevystřídal hned v první půli. Šestačtyřicetiletý italský trenér vyvolal pozdvižení, když se v ligovém střetnutí s Udinese rozhodl už po 30 minutách stáhnout Bastoniho i Mchitarjana. Toto rozhodnutí se mu zřejmě vymstilo, protože tým nakonec prohrál 3:1. Sám Bastoni nesl střídání velmi nelibě a určitě v této nepříliš pohodové době nenapomáhá lepší atmosféře v týmu. Jak spočítal deník La Gazzetta dello Sport, od svého příchodu na lavičku Interu provedl Inzaghi celkem 221 střídání. Z toho 43 se týkalo hráčů, kteří měli žlutou kartu. Hráčem, který byl nejčastěji stažen z hřiště se žlutou kartou, je Hakan Calhanoglu, který byl v minulosti osmkrát střídán. Hned za ním je Nicolo Barella, který byl sedmkrát stažen, aby se vyhnul možné červené.
16/08/22  Henrikh Mkhitaryan bude bohužel mimo hru na 2-3 týdny. Dnešní lékařské testy v Rozzanu prokázaly menší svalové zranění.
31/07/22  Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly. Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav. INTER-LYON 2:2 Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi. LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta
27/06/22  Lékařský personál Interu čeká rušný týden, během kterého má dle Corriere dello Sport na zdravotní prohlídku dorazit hned trojice nových posil - Romelu Lukaku, Kristjan Asllani a Raoul Bellanova. Vstupní prohlídku za sebou již má Onana a Mkhitaryan. Inter již brzy začne oficiálně ohlašovat nové posily.
23/06/22  Fabrizio Romano (Sky Sport): Toto sú noví hráči Interu, teda prestupy, ktoré Inter už stihol uzavrieť: Onana, Asllani, Bellanova, Mkhitaryan a Lukaku.
20/06/22  Henrikh Mkhitaryan se má zítra v Miláně podrobit zdravotní prohlídce a zkompletovat svůj přesun z AS do Interu. Doktoři Interu prohlídku odkládali, dokud se hráč nezotavil ze svalového zranění, které utrpěl ve finále Evropské konferenční ligy. Dle Tuttosportu po testech podepíše Mkhitaryan smlouvu na dva roky.
19/05/22  Pedullá: “V hľadáčiku Interu skončil Henrich Mkhitaryan (1989): Hráč s najväčšou pravdeodobnosťou nepredĺži s AS Rím a odíde do iného klubu zadarmo. Inzaghi ho vidí ako dokonalého náhradníka Çalhanogluho.”
23/04/22  Inter si ve 34.kole Serie A s přehledem poradil s AS Řím 3:1. Krásné góly zařídili Dumfries, Brozovič a Lautaro Martinez. Černomodří měli zápas jasně pod kontrolou a gólů mohli dát určitě ještě víc. Když už to vypadalo, že ani ve třetím vzájemném sezoně neinkasují, trefil se za záda Handanoviče Mkhitaryan. Inter je v tabulce druhý, ale má zápas k dobru. Třetí Neapol překvapivě prohrála a ztrácí pět bodů. Vedoucí AC Milán urval tři body proti Laziu až v nastavení a stále tak má náskok dvou bodů. Ve středu se hraje dohrávka a pokud Inter porazí Boloňu půjde do čela.