Serie A: FC Turín - Inter 0:1

04/06/23 - Inter zakončil Serii A výhrou v Turíně nad FC 1:0 a protože vyhrálo i Lazio skončil v tabulce na třetí příčce. Protože cíl byl splněn již před utkáním, tým se kvalifikoval do příštího ročníku Ligy mistrů, šetřil trenér Inzaghi některé hráče. Příští sobotu hraje finále Ligy mistrů proti Manchesteru City. Inter si vypracoval několik slibných šancí, jednu z nich v první půli proměnil Marcelo Brozovič. V druhém poločase domácí přidali a vyrovnání viselo ve vzduchu. Skvělé zákroky předvedl Samir Handanovič. V 65.minutě ho vystřídal třetí brankář 40letý Alex Cordaz a i ten se činil. Při jedné akci Turína perfektně zneškodnil střelu z bezprostřední blízkosti a dokázal, že chytat rozhodně ještě umí. Džeko mohl zápas na druhé straně rozhodnout, ale trefil pouze tyč. Inter nakonec těsné vedení udržel.

Autor: Lukáš Pekárek