Příprava: Inter - Lugano 3:0

19/07/23 - Inter v přípravném zápase po pár dnech po té, co začal s předsezonní přípravou porazil švýcarské Lugano 3-0. Inzaghi vyzkoušel hráče, kteří se mu vrátili z hostování a dost příležitostí dostali i mladíci z primavery.

Yann-Aurel Bisseck poprvé nastoupil za Inter. V obraně byl s De Vrijem a Fontanarosou, v brance byl mladý Filip Stankovič. Zálohu Nerazzurri tvořili Stefano Sensi, Giovanni Fabbian a Henrikh Mkhitaryan, na křídlech pak Valentino Lazaro a Andrea Pelamatti. Vpředu byla argentinská dvojice, Lautaro a Joaquin Correa. Spalující vedro v kombinaci s teprve několikadenním tréninkem udávalo zápasu pomalé tempo, přestože Lugano dělí od prvního ligového zápasu sezony pouhých 8 dní. Inter však od prvních minut kontroloval dění na hřišti a nacházel i dobré kombinace. Pozitivní začátek byl odměněn gólem Giovanniho Fabbiana v 15. minutě. Právě dvacetiletý záložník vstřelil první letní gól Nerazzurri, když šikovně usměrnil míč za Berbiče. Krásný gól, který se zrodil z Bisseckova nájezdu dopředu, přičemž si dobře počínal s míčem u nohy na pravé straně šestnáctky.

Dobré zapojení Lautara a Correi, Sensiho prohození a Mchitarjanova šikovnost při diktování rytmu charakterizovaly první poločas, v němž Lugano dokázalo Inter ohrozit pouze Valenzuelovým pokusem z dálky. Ještě před poločasovou přestávkou však přišel ve 40. minutě druhý gól. Stefano Sensi vystřelil z volného přímého kopu, míč narazil na spodní stranu břevna a odrazil se do branky na 2:0. V závěru poločasu se však Lugano dostalo do vedení.

Druhý poločas byl na zajímavé momenty méně bohatý. Četné změny narušily obě sestavy a Lugano bylo aktivnější, zejména díky Steffenově hře a rychlosti nově příchozího Amoury. Dvakrát se do šancí dostal Celar, ale proměnit je nedokázal. Inter se nevzdával, více se snažil o kontry a výstavbu, ale nikdy se netrápil. Inzaghi poslal do druhého poločasu na hřiště mnoho mladíků a nejlepší akci druhého poločasu předvedla Primavera. Martiniho přesná přihrávka z pravé strany spadla na hlavu Di Maggia, ale ten zamířil těsně vedle. Touha přidat další gól byla velká a projevila se ještě v závěru zápasu, kdy pět minut před koncem Sebastiano Esposito zvýšil na 3:0. Krásná, přesná a silná střela. Gól, který spolu s chybami Celara před brankou zpečetil vítězství Inzaghiho týmu v prvním zápase sezony.

INTER-LUGANO 3-0

Branky: 15' Fabbian, 40' Sensi, 85' Esposito

INTER (3-5-2): 35 F. Stankovic (12 Di Gennaro 64'); 31 Bisseck (45 Guercio 68'), 6 De Vrij (50 A. Stankovic 68'), 47 Fontanarosa (44 Stabile 68'); 19 Lazaro (51 Martini 68'), 14 Fabbian (43 Kamaté 68'), 5 Sensi (34 Agoumé 64'), 22 Mkhitaryan (41 Akinsanmiro 64'), 49 Pelamatti (52 Di Maggio 68'); 10 Lautaro (30 Esposito 59'), 11 Correa (40 Salcedo 59').

Unused Substitutes: 42 Curatolo, 46 Stante, 48 Matjaz.

Trenér: Simone Inzaghi.

LUGANO (4-3-3): 13 Berbic (90 Deana 46'); 34 Arigoni (6 Espinoza 46'), 4 Hajrizi (21 Cimignani 46'), 5 Hajdari (44 Pizzagalli 83'), 23 Valenzuela (24 Nkama 59'); 25 Bislimi (29 Belhadj 67'), 16 Grgic (46 Maslarov 83'), 10 Bottani (14 Sabbatini 46'); 11 Steffen (47 Amoura 59'), 19 Vladi (9 Celar 46'), 31 Aliseda (27 Babic 59').

Trenér: Mattia Croci Torti.