Příprava: Inter - PSG 2:1

01/08/23 - Inter odehrál v Japonsku druhý zápas a porazil Paris St-Germain. Do vedení šel francouzský klub po krásné střele otočit nepříznivé Vitinha v 64.minutě. Bylo to zrovna v době, kdy Inter nehrál vůbec špatně. Přestože se již hodně střídalo, nerazzurri dokázali držet dobré tempo. Poslední změna v sestavě přišla v 77.minutě. Na hřiště přišel mladý útočník Sebastian Esposito a Stefano Sensi, kteří loni hostovali v jiných klubech. A byli to právě oni, kteří v 81. a v 83. díky svým gólům zvrátili zápas. Na obou gólech se podílel Davide Frattesi, který nastoupil ve druhém poločase a připsal si dvě asistence. V přípravě se zatím jeví výborně. Inter tak porazil v Tokiu PSG 2:1.

Pět dní po přátelském utkání s Al-Nassrem v Ósace tým nastoupil na hřiště Japonského národního stadionu v Tokiu. Nerazzurri nastoupili v nové venkovní soupravě proti týmu Paris Saint-Germain, který už na japonské půdě odehrál dva zápasy.

Paris Saint-Germain, které nehrálo s žádným vysunutým středním útočníkem, kontrolovalo dění na začátku zápasu a Asensio předváděl vepředu skvělý pohyb. Když Stankovič a obrana Interu odvrátili několik nebezpečných akcí, byli Francouzi ve 14. minutě jen kousek od otevření skóre, když Asensio trefil tyč. Nerazzurri se postupně dostávali do hry a od poloviny poločasu se začali dostávat k míči, přenášet hru a napadat soupeře. První poločas skončil velkou převahou Interu, i když Donnarumma si žádný zákrok nepřipsal.

Druhý poločas se hrál v pomalejším tempu a PSG poprvé udeřilo v 64. minutě: když francouzský celek vybojoval míč zpět, Vitinha fantastickou ranou z dálky trefil horní roh. Tempo zápasu se po gólu nezměnilo, ale pak se do hry zapojili Frattesi a Cuadrado, kteří vdechli Nerazzurri nový život.

V 79. minutě Cuadrado málem vstřelil po brilantní individuální akci gól z ostrého úhlu, ale Donnarumma stál pevně na svém místě a odmítl ho. O dvě minuty později Inter vyrovnal: Cuadrado našel Frattesiho, který připravil Espositovi místo na skvělé zakončení. Ten zakončil pravou nohou přes brankáře. Bylo to zasloužené vyrovnání a Nerazzurri na něj o dvě minuty později rychle navázali. Frattesi byl opět v centru dění: Ital dostal míč od Correi, přetočil ho na Sensiho, který levačkou u vzdálenější tyče proměnil.

Inter - PSG 2:1

81' Esposito, 83' Sensi - 64' Vitinha

Sestava Interu: Stankovic; Darmian, Acerbi (Bisseck 71'), Bastoni (De Vrij 68'); Dumfries (Cuadrado 55'), Barella (Sensi 77'), Calhanoglu (Asllani 68'), Mkhitaryan (Frattesi 55'), Dimarco (Gosens 55'); Thuram (Correa 55'), Lautaro (Esposito 77').

Lavička: 12 Di Gennaro, 40 Calligaris, 14 Fabbian, 19 Lazaro, 44 Stabile, 50 A. Stankovic.

Trenér: Simone Inzaghi.

PARIS SAINT-GERMAIN (4-3-3): 99 Donnarumma; 2 Hakimi, 5 Marquinhos (15 Danilo Pereira 70'), 37 Skriniar, 21 Hernandez (32 Kurzawa 65'); 17 Vitinha, 4 Ugarte (35 Gharbi 80'), 33 Zaire-Emery; 8 Fabian Ruiz (27 Ndour 70'), 11 Asensio (44 Ekitike 70'), 28 Soler.

Lavička: 1 Navas, 50 Mouquet, 3 Kimpembe, 6 Verratti, 10 Neymar, 14 Bernat, 18 Sanches, 19 Kang-In, 36 Nhaga, 38 E. Mbappe, 39 Housni, 43 Lemina.

Trenér: Luis Enrique.