Beppe Marotta: Serie A bude letos vyrovnaná

14/09/23 - Ředitel Interu Beppe Marotta věří, že bitva o Scudetto bude v této sezoně vyrovnaná. Serie A v sobotu pokračuje po reprezentační přestávce a v Derby della Madonnina se střetnou vedoucí celky tabulky. Vzhledem k tomu, že Nerazzurri vyhráli poslední čtyři střetnutí s AC Milánem ve všech soutěžích, přičemž vstřelili sedm gólů a žádný neinkasovali, mohli by být i zde považováni za favority. "Ne, jsme teprve na začátku sezony," řekl Marotta novinářům na večerní akci Premio Gentleman. Po třech kolech zůstávají v Serii A na stoprocentní bilanci pouze AC Milán a Inter, které se utkají před úvodními zápasy skupinové fáze Ligy mistrů.

"Derby je velmi výjimečný zápas bez ohledu na postavení v rámci sezony, protože je tu ta historická, nádherná rivalita. Doufáme, že to bude pozitivní reklama pro Serii A a skvělý fotbal. Práce Simoneho Inzaghiho přináší ovoce a my můžeme hrát důležitou roli. Myslím, že boj o Scudetto je velmi podobný jako v posledních letech, bude velmi vyrovnaný, takže nezapomínejme na Juventus, Neapol, Lazio, Řím a také Atalantu, která je už nyní konsolidovaná ve vedoucí skupině."

Po odchodu Marcela Brozoviče a Samira Handanoviče dostal kapitánskou pásku Lautaro Martinez, který prožil senzační vstup do letošního ročníku. "Dali jsme mu kapitánskou pásku, protože si tuto zodpovědnost po svém dozrání v posledních letech zasloužil. Je stále mladý a může dále dokazovat, že je šampionem."

Marotta také potvrdil, že Inter je připraven jednat o nové smlouvě s křídelním hráčem a jeho celoživotním fanouškem Federicem Dimarcem. "Je spravedlivé, když hráči prokazují ten skutečný pocit sounáležitosti. Je správné to uznat, a proto si brzy sedneme ke stolu a budeme o tom jednat."

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy