Serie A: Inter - Juventus 1:0

04/02/24 - Ve 23.kole Serie A bylo na programu Derby d`Italia. Vedoucí Inter potřeboval v tabulce za sebou udržet Juventus Turín a to se povedlo. Po velmi kvalitním výkonu zaslouženě na San Siru vyhrál 1-0. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Inter držel míč, aktivně hledal okénka v obraně Juventusu, zatímco hosté se drželi zpátky a čekali na nebezpečné brejky. Interu se převahu podařilo využít a po lobu Di Marca na malé vápno, nepovedené střele z voleje Pavarda, si v souboji s Thuramem srazil míč do vlastní sítě Gatti.

Druhý poločas začal v podobném duchu, ale netrvalo dlouho a Juventus pochopil, že pokud chce zápas otočit musí začít víc tlačit a útočit. Zápas tak trochu zdivočel, útoky se chvíli přelévaly ze strany na stranu. Juventus spíš držel míč, občas se dostal i do šance, ale Inter využíval jeho ztrát míče a několikrát se hnal do ještě nebezpečněějších protiútoků. Thuram, Calhanoglu nebo Arnautovič v tutových šancích ale neuspěli. Na druhé straně Gatti velmi nebezpečnou střelou jen těsně minul bránu. Inter si ke konci těsné vedení již bezpečně pohlídal a slaví výhru nad velkým rivalem. Díky ní vede tabulku o čtyři body a ještě má zápas k dobru.

Autor: Lukáš Pekárek