Report: Inter - Fiorentina 4:3

Inter Milán vstoupil do nové sezony vítězstvím ve strhujícím duelu s Fiorentinou. Ofenzivně laděné utkání bavilo a k vidění bylo sedm branek a vítězství domácího celku 4:3. Inter přitom ještě tři minuty před koncem prohrával, než se mu podařilo vstřelit dvě slepené branky. Autorem vítězné trefy se stal krajní obránce Danilo D'Ambrosio.

Inter před týdnem nehrál a tak ho v prvním zápase čekala nepříjemná Fiorentina. Hosté byli povzbuzení úvodní výhrou nad Turínem a i ve městě módy cílili na tři body. Antonio Conte poslal do základní sestavy jen letní posily, zkušeného Aleksandra Kolarova a navrátilce Perišiče.

Fiorentina vycenila zuby už ve třetí minutě, když si obrana Interu nepokryla centr na malé vápno a Giacomo Bonaventura před Handanovičem posunul balón na Kouamého, jemuž stačilo trefit zblízka odkrytou branku. Pro Inter to byl přirozeně velký šok, navíc Fiorentina dál zlobila. V 18. minutě nechybělo příliš, aby Kouamé vstřelil druhý gól, ovšem výtečně se vyznamenal brankář Handanović.

O dvě minuty později se Nerazzurri dožadovali penalty a sudí jí skutečně nařídil, vzápětí však vzal svůj verdikt zpátky - pád Lautara Martíneze shledal jako nezaviněný. Následně přišla další velká šance Violy, ale Milenković přestřelil. Inter měl co dočinění s kvalitním soupeřem a v prvním poločase měl problémy. Na jeho sklonku ale předvedl pohotové zakončení Lautaro Martínez, poté co si převzal balón a perfektně umístěnou ranou srovnal na 1:1.

Antonio Conte ale nemohl být spokojen, Inter evidentně nehrál svojí hru a Fiorentina toho mohla využít více. V 52. minutě pak Lautaro opět předvedl velkou kvalitu a po jeho střele si srazil balón do vlastní sítě Federico Ceccherini. Vedení Interu vydrželo sotva pět minut. Gaetano Castrovilli dostal v náběhu balón a ke vzdálenější tyči vyrovnal.

Ofenzivně laděné utkání se na čtyřech brankách nezastavilo a Fiorentina opět trestala chyby domácích. V 63. minutě dostal vynikající přihrávku do běhu od Ribéryho Federico Chiesa a byť mu koncovka nevyšla podle představ, procedil kulatý nesmysl za Handanovičova záda.

Inter prohrával a potřeboval zabrat. Po Perišičově přihrávce byl blízko Romelu Lukaku a to hned dvakrát. Ve druhém případě ho vychytal Dragowski. Brankář Violy si připsal ještě jeden těžký zákrok po střele Barelly. Milánští stupňovali svůj tlak a ve strhujícím závěru dokonali neuvěřitelný obrat. V 87. minutě nejprve střídající Hakimi našel Lukakua a ten z hraniční pozice srovnal na 3:3. Mnohem větší šok pro Fiorentinu teprve přišel a minutu před koncem dokonal obrat na zadní tyči hlavičkující Danilo D'Ambrosio. Úchvatná podívaná tím byla u konce, Inter přestřílel Fiorentinu 4:3 a novou sezonu načal vítězně.