Report: Inter - Mönchengladbach 2:2

Vysněný postup ze základní skupiny Ligy mistrů si Inter zkomplikoval hned na samém začátku. Na San Siru si nedokázal poradit s Borussií Mönchengladbach, přestože se v úvodu druhého poločasu zaslouženě ujal vedení gólem kanonýra Lukakua. Vidalův faul na Thurama a proměněná penalta Bensebainiho však znamenaly problém a ten se ještě znásobil gólem Jonase Hofmanna pět minut před koncem. Alespoň plichtu milánskému obrovi zajistil druhým fíkem v 90. minutě urostlý Belgičan Lukaku.

Antonio Conte nechal poněkud překvapivě jen na lavičce náhradníků Lautara Martíneze, takže útočné duo s Lukakuem utvořil Chilan Alexis Sánchez. Menší změny oproti ligovému zápasu s Wolfsburgem udělala i Borussia.

Inter o víkendu prohrál prestižní milánské derby s AC a v Lize mistrů se chtěl o to více činit. Do utkání vstoupil aktivněji, ale na větší gólovku čekal do 21. minuty, kdy se po zpětné přihrávce dostal ke střele Eriksen. Mönchengladbach měl ale štěstí, protože ránu zablokovala jeho defenzíva. Po hříchu to byla jedna z mála vážnějších šancí prvního poločasu, kterých se mohl omezený počet diváků na San Siru dočkat. Druhá gólovka přišla pár minut před závěrečným hvizdem, Romelu Lukaku dostal ve vápně přihrávku i prostor, ovšem jeho střela na zadní tyč skončila těsně vedle. Němci si mohli oddechnout, v Miláně drželi po prvním poločase bezgólovou plichtu.

S výsledkem byli určitě spokojenější hosté, avšak s předvedenou hrou nikoliv. I od Mönchengladbachu se totiž čekalo více. Jako první se odhodlal ke střídání domácí kouč Antonio Conte. Po přestávce stáhl zcela nevýrazného Alexise Sáncheze a nahradil jej Lautarem. Byl to skvělý tah. Ve 49. minutě Lautaro hlavičkoval na vzdálenější tyč vedle, balón na brankové čáře ještě vrátil do hry D'Ambrosio a přes Darmiana a Lukakua skončil za zády Sommera. Inter se ujal zaslouženého vedení 1:0 a na tahu byla Hříbata.

Inkasovaná branka je přeci jen donutila k větší snaze něco předvést a netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno. Thurama ve vápně naprosto zbytečně fauloval Vidal a nizozemský sudí Kuipers odpískal pokutový kop. Rami Bensebaini zvolil umístěnou ránu k tyči a srovnal na 1:1. Do konce utkání ještě zbývala půlhodina a šance na vítězství byly zcela otevřené. Borussia sáhla k prvnímu střídání až v 74. minutě, když Embola nahradil Herrmann.

Remíza nevyhovovala především Italům, ale ti si museli dál dávat setsakramentský pozor na německé protiútoky. Gladbach hrál chytře a pět minut před koncem dostal Nerazzurri do průšvihu. Jonas Hofmann využil otevřeného prostoru a svůj postup na Handanoviče proměnil ve vedoucí trefu. Příznivci Interu byli jako opaření, ale naštěstí se mohou spolehnout na Lukakua. Největší hvězda domácích se prosadila po Bastoniho rohovém kopu a pět minut po inkasovaném gólu zase srovnala na 2:2. Divočina v závěru se musela divákům líbit, ne však emotivnímu Contemu, který si přál výhru Nerazzurri za každou cenu.

Sudí ještě poměrně dlouho nastavoval a zkušený krajní bek Kolarov nebyl daleko od rozhodujícího gólu, kdyby balón těsně neminul spojnici. Inter v divokém závěru vybojoval remízu 2:2, která je vzhledem k průběhu asi na obě strany zasloužená. Pro italský celek je to samozřejmě ztráta, pro německý zisk. Inter v dalším kole pojede na Ukrajinu k zápasu se Šachtarem, Borussia přivítá Real Madrid.