Report: Real Madrid - Inter 3:2

Dvoubrankový náskok Realu Madrid dokázal ještě Inter Milán stáhnout, i tak ale vítězství zůstalo "Bílému baletu". Za ten rozhodl o vítězství 3:2 Rodrygo poté, co se předtím prosadili jeho spoluhráči Benzema a Kroos, za hosty skórovali Martínez s Perišičem.

Jedinou změnu oproti minulému zápasu Champions League provedl Zinédine Zidane, který na levé křídlo místo Viníciuse postavil Edena Hazarda. Úplně stejně si počínal jeho protějšek Antonio Conte, když místo Lukakua nastoupil Perišić.

Hned ve čtvrté minutě se Madridští mohli dostat do vedení, po Kroosově pěkné akci totiž nebezpečně pálil Asensio. Proti této ráně se naštěstí pro Inter vytáhl Handanović, jenž balón vyškrábl nad břevno. Na druhé straně přišla možná ještě větší šance. Perišić šikovně vytáhl Courtoise z brány a odcentroval na Barellu, jehož hlavička se obloučkem snesla až na břevno. Vzápětí Courtois zneškodnil i Martínezovu přízemní ránu.

Po necelé čtvrthodině se balón dostal za vápno k Vidalovi. Chilský záložník napřáhl ke střele a jeho prudké ráně mnoho nechybělo. Courtois by měl co dělat, aby svou svatyni ochránil. Na druhé straně postrádal trochu přesnosti zase Valverde, který po Benzemově přihrávce vypálil o zem nad bránu.

V pětadvacáté minutě už šel Real Madrid do vedení, přičemž velkou zásluhu na tom měla obrovská hrubka jeho bývalého hráče Achrafa Hakimiho. Ten se od poloviny hřiště snažil přihrát zpět brankáři, místo toho však našel jen unikajícího Benzemu, který uspěl v souboji s Handanovičem a do prázdné brány snadno skóroval.

Netrvalo dlouho a Handanović lovil míč zpoza svých zad podruhé. Kroosem zahraný rohový kop přistál na hlavě Sergia Ramose, jenž jako zkušený hlavičkář nezaváhal a poslal balón přesně k zadní tyči. Jen o tři minuty později ale přišel první zásah i pro Nerazzurri. Barellův pas z pravé strany našel na středu Lautara Martíneze, jehož přízemní střela zaplula podél Courtoisa do brány.

Po hodině hry mohl Martínez skórovat i podruhé a tím vyrovnat. V těsné blízkosti brány se dostal ke slibnému zakončení, tuto střelu Ramos výtečným zákrokem odvrátil na rohový kop. Na opačném konci hřiště napřáhl asi ve vzdálenosti patnácti metrů Vázquez a jeho ráně chybělo jen pár centimetrů.

Namísto navýšení náskoku Realu tak přišlo vyrovnání. Dlouhý balón za obranu Martínez vyřešil hlavičkou, jíž přenesl hru na druhou stranu k Ivanu Perišičovi. Chorvatský křídelník si pokryl balón před dotírajícím obráncem a z otočky zakončil na zadní tyč. Inter se nadále dostával do šancí, Martínezův obstřel po rychlém protiútoku dokonce škrtnul brankovou konstrukci. K té chyběl kousek o pár desítek sekund později Perišičovi.

Rozhodující okamžik zápasu přišel v osmdesáté minutě. Valverde vyslal do křídla Viníciuse, jenž dával do vápna skákavou přihrávku. Tu si zpracoval Rodrygo, který z druhého dotyku skvěle zakončil. Handanović mohl jen bezmocně sledovat.

V nastaveném čase pak namísto šancí Interu přišla možnost Realu na potvrzení výhry, Benzema si ovšem vylámal zuby na brankáři. I tak si Zidanovi svěřenci připsali první vítězství v tomto ročníku Ligy mistrů a se čtyřmi body ztrácí jeden na vedoucí Mönchengladbach. Inter je se dvěma remízami poslední.