Report: FC Bologna - Inter 1:0

Po úterní dohrávce se dost možná změní majitel druhého místa, protože právě to dnes dali k dispozici hráči Interu. Nerazzurri totiž nedokázali reálně ohrozit skvěle bránící Bolognu a navíc sami vyrobili chybu, kterou Bologna díky Orsolinimu neváhala potrestat.

Trenér Thiago Motta coby hráč hájil barvy Interu a dnes ho chtěl o body obrat. Jeho Bologna se zatím prezentuje velmi zajímavě a občas umí zaskočit i velké jméno. Že to budou domácí zkoušet i dnes, bylo jasné. Zejména ve dvanácté minutě si ale Inter musel pořádně oddechnout. Ferguson našel u vápna Musu Barrowa a jeho rána skončila v síti! Naštěstí pro milánský tým ale sudí gól odvolal, protože v dráze letu míče stál domácí záložník Domínguez.

Bologna dál kousala a v 18. minutě zachránilo Inter břevno. Tvrdou ránu Cambiasa vyrazil brankář Onana jen vedle sebe k Sorianovi, který obstřelem trefil jeho břevno! Útok Interu naproti tomu prakticky neexistoval a snad jen zakončení Lautara Martíneze z konce poločasu stálo za řeč. I to ale mířilo vedle. Trochu aktivněji začali hosté hrát po změně stran. K volnému míči se v domácí šestnáctce dostal Hakan Çalhanoglu, jenže pálil nesmyslně nad.

Po dalších několika minutách nahrával Orsolini na Barrowa, který ale místo snadné střely ještě vylepšoval pozici pro Soriana. A jeho ránu stihl zablokovat stoper Acerbi. Dvacet minut před koncem o sobě dal vědět i střídající Džeko, ale Skorupski byl připraven. Pak vyrobil obrovskou hrubku stoper D’Ambrosio, který namazal u půlky míč Schoutenovi. Domácí záložník rychle vyslal kolmici na Riccarda Orsoliniho a 26letý Ital si poradil s Onanou velmi sebevědomě - 1:0.