Report: Spezia - Inter 2:1

Už v páteční předehrávce se zrodilo velké překvapení a průběžně druhý tým tabulky Inter Milán prohrál v La Spezii 1:2. Před důležitou odvetou Ligy mistrů proti Portu to není pro trenéra Inzaghiho zrovna dobrá zpráva, navíc se Nerazzurri mohou v tabulce poměrně výrazně propadnout.

Je to samozřejmě velké překvapení. Očekávalo se, že Inter předehrávku proti jasnému outsiderovi zvládne, ale všechno bylo nakonec jinak. Vedoucí Neapol je zase o něco blíže k titulu. A radost mají i u konkurenčního AC.

Trable Interu započaly už v úvodní čtvrthodině, kdy byl zákrok na D'Ambrosia posouzen jako penaltový, nicméně Lautaro Martínez pokutový kop zazdil, a odmítl tím milánské vedení. Byl to jeden z klíčových momentů celého utkání. Nerazzurri zůstávali i poté aktivnější, Martínezovu střelu zpoza šestnáctky však kryl Dragowski. Ve 33. minutě poprvé zahrozili i domácí a po průniku Agudela zachránila Handanoviće branková konstrukce! Smolařem zápasu byl ale argentinský mistr světa Lautaro Martínez. Před koncem poločasu postupoval na Dragowského a znovu si na něm vylámal zuby.

Góly začaly padat až po změně stran. A jako první se prosadil Inter, jenomže Lukakův zásah nebyl kvůli ofsajdu uznán. Veselejší to bylo na druhé straně, po výborné práci Nzoly zakončoval technickou střelou z první Daniele Maldini, syn věhlasné legendy AC Milán Paola Maldiniho. Byla to symbolická trefa a Inter jako by zaklela.

Hosté nebyli schopni cokoliv vymyslet, Spezia se jejich nájezdům bez problému bránila. V 82. minutě nicméně přišlo zaváhání a po faulu Ferrera na Dumfriese měl Inter k dispozici zase penaltu! K ní se tentokrát postavil Romelu Lukaku a bezpečně ji proměnil - 1:1. Nerozhodný stav měl každopádně jepičího trván, i na druhé straně se totiž kopalo z pokutové značky. Dumfries v opačné roli fauloval Kovalenka a M'bala Nzola z puntíku překonal Handanoviće podruhé.

Spezia byla vítězství blízko, čekal ji však náročný nastavený čas. Domácí v něm urputně bránili a nakonec dotáhli senzační výsledek do zdárného konce. Inter se bude muset co nejrychleji vzpamatovat, protože už v týdnu ho čeká náročná cesta do Portugalska.