Report: Inter - Fiorentina 0:1

Ve skvělé jízdě pokračuje i po reprezentační přestávce Fiorentina. Svěřenci Vincenza Italiana zaznamenali další vítězství a o to cennější, že na milánském stadionu Giuseppe Meazzy proti Interu Milán. Večerní šlágr rozhodl jedinou brankou Giacomo Bonaventura. Inter tak odmítl postoupit na druhé místo a hazarduje s účastí v Lize mistrů pro příští rok.

Inter Milán se mohl v případě vítězství posunout na průběžnou druhou příčku, ale na domácí půdě hostil skvěle rozjetou Fiorentinu. Celek z Florencie se veze na vítězné vlně a vyhrát dokázal i v Miláně.

Fiorentina sehrála s Interem v prvním poločase vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách. Ve 13. minutě to byli právě hosté, kdo poprvé zahrozil. Z hranice šestnáctky vypálil z voleje Gaetano Castrovilli a Onana musel vyrážet. Následně ještě došlo k závaru, který Inter přečkal bez úhony. Ve 21. minutě měl obrovskou šanci i Inter. Henrik Mchitarjan postupoval sám na branku Violy, zasekávačkou se zbavil obránce, ale skvěle zasáhl brankář Terracciano. Mchitarjan se ještě pokoušel o nůžky a trefil jen boční síť. Ve 39. minutě měla další gólovku Fiorentina a sražený balón před prázdnou brankou trestuhodně netrefil Ikoné.

Hosté několikrát varovali defenzívu Interu i po změně stran a střela Castrovilliho zamířila těsně vedle tyče. Následoval protiútok, po kterém Bastoni přihrával před branku a tam na balón nedosáhl Lukaku. Naprosto otevřenou partii překlopila na svojí stranu Fiorentina. V 53. minutě se Nerazzurri neubránili rohovému kopu a prodloužený balón na malém vápně dopravil do sítě Giacomo Bonaventura.

Od této chvíle měl velký problém. Svěřenci trenéra Inzaghiho měli šance na vyrovnání, jenomže je neproměňovali. Brožovićův volný přímý kop skončil na zdi a z druhé vlny orazítkoval tyč Barella. Po Dumfriesově centru zase neuspěl Bellanova a čas pak Interu rychle ubíhal. Milánští dostali do vínku také sedm minut nastaveného času, ale ani během nich se stav 0:1 nezměnil, takže Fiorentina mohla slavit další vítězství.