Report: Empoli - Inter 0:3

Fotbalisté Interu Milán ukončili černou sérii bez vítězství a na stadionu Carla Castellaniho zvítězili přesvědčivě 3:0. Čerstvý semifinalista Ligy mistrů se prosadil až po změně stran a děkovat může útočníkovi Lukakovi. Belgičan dva góly vstřelil a na jeden přihrál parťákovi Martínezovi.

Inter Milán si v minulých kolech zkomplikoval boj o první čtyřku a po navrácení patnácti bodů Juventusu klesl už na šesté místo tabulky. V Empoli měl jedinou možnost zareagovat a to ziskem tří bodů, čekal ho však nevyzpytatelný soupeř a navíc Inter měl pořád v nohách těžký duel Ligy mistrů proti Benfice.

Už v prvním poločase měli sice milánští převahu, ale Empoli dokázalo směrem dopředu kousat. Ve 4. minutě zablokovala obrana Azzurri střelu Brožoviće a na druhé straně zase Inter přečkal závar před Handanovićem. Ve 20. minutě slovinský brankář kryl střelu Baldanziho a byl to překvapivě on, kdo měl z brankářů více práce. Perisan totiž nemusel zasahovat ani při nebezpečné střele nad v podání Gagliardiniho.

Svěřenci Simona Inzaghiho se prosadili až po změně stran. Hned z kraje si Lukaku vyměnil balón s Brožovićem a nenápadnou střelou k tyči vstřelil úvodní gól. Tím se Nerazzurri uklidnili a dostali zápas pod svojí kontrolu. Empoli navíc nebylo v koncovce přesné a Nicolo Cambiaghi v další šanci přestřelil.

Bylo otázkou času, kdy Inter vedení pojistí. Po ráně Çalhanoglua se to ještě nestalo, protože Perisan vytáhl skvělý zákrok a po hlavičce De Vrije se zase ozvalo břevno! Vyšlo to až v 76. minutě a prsty v tom měl opět Romelu Lukaku. Urostlý Belgičan zakvrdlal nohama a přízemní ranou na zadní tyči překonal Perisana.

O výhře Interu už nikdo nepochyboval a Nerazzurri ještě přidali třetí branku. Lukaku tentokrát místo střely přihrál Lautaru Martínezovi a argentinský mistr světa dovršil zkázu Empoli. Pro Inter je to důležitá výhra, která ho drží v kontaktu s první čtyřkou. Naopak Empoli se přibližuje sestupovým příčkám a ve zbytku sezony ho čeká boj o záchranu.