Report: Inter - Lazio 3:1

Na průběžnou čtvrtou příčku se posouvá Inter. Aktuální semifinalista Ligy mistrů doma na stadionu Giuseppe Meazzy prohrával, ale zhruba po hodině zvýšil tlak a třemi góly výsledek otočil. Vidět bylo zejména ofenzivní duo Lautaro Martínez, Romelu Lukaku. První jmenovaný vstřelil dva góly, Belgičan na dva přihrával.

Milánsko-římská konfrontace byla k vidění také v neděli po obědě, kdy Inter hostil na San Siru Lazio. V zápase šlo o hodně. Inter potřeboval tři body, aby se posunul na klíčové čtvrté místo, zatímco Lazio si chtělo pojistit stávající druhou příčku. Samotný duel pak okořenil trenér Interu Simone Inzaghi, jenž do města módy zamířil právě z Lazia.

Ve 26. minutě se poprvé v zápase rozvlnila síť, nicméně gól Mchitarjana nebyl uznán. Arménský fotbalista dobře zakončoval zpětnou přihrávku Correy, jenomže právě ten stál v inkriminovaný okamžik v ofsajdu. Místo domácí radosti nakonec přišel gól Lazia. Felipe Anderson si na hranici šestnáctky vyměnil balón s Luisem Albertem a střelou k tyči nedal Onanovi šanci. Biancocelesti od té doby bránili těsné vedení a několikrát měli v prvním poločase namále. Ve 40. minutě prosvištěla Barrelova rána těsně vedle tyče a na druhé straně rychlý brejk zakončený tvrdou střelou Immobileho vyrazil Onana. K dorážce se ještě dostal Anderson a branku přestřelil.

Utkání se v průběhu prvního poločasu dostalo do velmi dobrého tempa a rovněž druhá půle slibovala zajímavou podívanou. Do ní vstoupil Inter už bez D'Ambrosia, kterého nahradil Dumfries. Nerazzurri museli dotahovat a zhruba od 60. minuty jejich tlak konstantně rostl. Další rána Barelly mířila těsně vedle tyče a Dimarco pro změnu donutil k zákroku Provedela. O chvíli později zase nesedla střela Calhanogluovi, Lukakovi ani Martínezovi. Každopádně Lazio si hlasitě koledovalo a Inter nakonec skutečně vyrovnal.

V 78. minutě dostal přihrávku od Lukakua rozeběhnutý Lautaro Martínez a v pádu před Provedelem poslal balón do sítě. San Siro burácelo radostí a hnalo Inter za otočkou. Ta skutečně přišla o pět minut později. Krásný centr od Lukakua poslal do sítě dlouhou nohou Gosens a po pádu na zem se v bolesti ani neradoval. Radovalo se však okolí. Lazio dostalo během pár minut dva těžké zásahy, ze kterých už se nevzpamatovalo. I když měli hosté na vyrovnání ještě čas, defenzíva Interu už si náskok pohlídala. V nastaveném čase pak uštědřil Laziu ránu z milosti třetí brankou Lautaro Martínez. Argentinec si v podstatě narazil balón o Provedela a do prázdné branky zakončil. Inter se díky výhře 3:1 posunul na průběžnou čtvrtou příčku. Boj o Ligu mistrů se šest kol před koncem nesmírně dramatizuje.