Report: Verona - Inter 0:6

Do vynikající formy se v závěru sezony dostává Inter Milán. Před klíčovým finišem znemožnil o záchranu bojující Veronu šesti góly. Pět kol před koncem soutěže tak Nerazzurri odskakují na čtvrtém místě na rozdíl dvou bodů a situaci mají ve svých rukou. Na Stadio Bentegodi si po dvou brankách připsali Edin Džeko a Lautaro Martínez.

Hellas vydržel čelit Interu jen půlhodinu, než se mu zcela proděravěla defenziva. Úvod zápasu byl přitom ze strany domácích celkem obstojný a byli to právě oni, kdo měl první velkou příležitost. Lazović vyslal přihrávkou do uličky Verdiho a ten střelou zblízka prověřil brankáře Handanoviče. Na opačné straně barikády se zase zaskvěl Montipó, když se po hlavičce Džeka proletěl vzduchem. Na brankové příležitosti to bylo 1:1, jenže v tento moment začali domácí "odcházet". Další šanci Interu měl na zadní tyči D'Ambrosio, obrana Hellasu však před ním stihla prostor zahustit a balón nepropustit.

Inter ale získával velkou převahu a dokázal toho rovněž využít. Ve 31. minutě poslal prudký balón do šestnáctky turecký záložník Çalhanoglu a Adolfo Gaich si nešťastně vstřelil vlastní gól. Na hru Hellasu to mělo devastační účinek a následný kolotoč, který Nerazzurri roztočili, skončil dalšími dvěma góly.

Hakan Çalhanoglu ukázal ve 37. minutě fantastickou kopací techniku a nechytatelnou ranou ze střední vzdálenosti zvýšil na 2:0. Takřka vzápětí, o minutu později, hosté vyšachovali obrannou čtveřici a Džeko dal už na 3:0. Právě tenhle ofenzivní uragán nakonec celé utkání ve prospěch Nerazzurri rozhodl.

Svěřenci trenéra Simona Inzaghiho ale neponechali nic náhodě a v demolici svého soupeře zdárně pokračovali i po změně stran. Hellasu přitom nepomohlo ani střídání. Nikým neobsazený Lautaro Martínez si mohl v klidu převzít přihrávku a lahůdkovým lobem zvýšit na 4:0. Skóre už bylo pro domácí vskutku hrozivé, ovšem nebyl to konec. V 61. minutě vedl Inter 5:0. Spoustu prostoru a času dostal tentokrát s balónem u nohy Džeko a jeho technický obstřel skončil v síti. Hellas byl zralý na ručník.

Alespoň mírnit krutou porážku mohl Davide Faraoni, kdyby jeho tečovaná střela nepřistála na horní síti. To ale bylo ze strany domácích vše. Celkově se už nic moc na trávníku nedělo, i když konec brankových hodů ještě nenastal. V nastaveném čase obrana domácích jen stínovala Martíneze, který tak i po podklouznutí dokázal vystřelit a překonat Montipá pošesté.

Inter domácí družinu naprosto znemožnil a na čtvrtém místě má už dvoubodový náskok. Co se týče Hellasu, ten dál musí bojovat o záchranu, v tabulce přitom zůstává těsně nad sestupovou propastí.