Report: Neapol - Inter 3:1

Nedělní šlágr italské ligy zvládla lépe mistrovská Neapol. Partenopei nastříleli finalistovi letošní Ligy mistrů tři góly a ještě mu zkomplikovali umístění v první čtyřce. Nerazzurri tam sice dvě kola před koncem zůstávají, ale jejich náskok se ztenčil. Všechny góly padly až ve druhém poločase a důležitým mezníkem bylo vyloučení hostujícího Roberta Gagliardiniho.

Červená karta pro záložníka Nerazzurri zápas výrazně ovlivnila a oslabený Inter ve druhém poločase jako první inkasoval. Nutno také podotknout, že Simone Inzaghi nevsadil na osvědčenou sestavu a spoustu opor nechal odpočívat.

Na to se však historie ptát nebude. První poločas nabídl několik brankových příležitostí, ale žádná z nich se neujala. Ve 12. minutě zakončoval z dobré pozice Anguissa a Inter si mohl poprvé oddychnout. Za chvíli se Anguissa znovu přihlásil o slovo a stejně jako před tím těsně minul. Do třetice pak Osimhen hlavičkoval jen do připraveného Onany, což byla zároveň vůbec první registrovaná střela mezi tři tyče.

Domácí Neapol byla aktivnější, ale ne a ne se prosadit. Ve 33. minutě zkusil střihnout nůžkami nejlepší střelec tohoto ročníku Serie A Victor Osimhen, ale to důležité teprve přišlo. Roberto Gagliardini zajel do Anguissy a sudí ho po druhé žluté kartě vyloučil. Pro Inter to byla kardinální komplikace, ovšem v závěru poločasu mohl nečekaně udeřit, ale Romelu Lukaku trefil jen boční síť.

Stadion Diega Armanda Maradony se dočkal branek až po změně stran. Giovanni Di Lorenzo ještě z úhlu na Onanu nevyzrál, ale v 67. minutě se konečně dočkal André Anguissa. Záložník Partenopei se ve vápně otočil s balónem a přesnou koncovkou poslal Neapol do vedení.

Vedoucí branka zápasu pomohla a přestože hrál Inter v oslabení, pokusil se o vyrovnání. Dimarcův centr nadělal domácí obraně trable a Lukaku nestihl včas zareagovat. Na druhé straně neuspěl Raspadori a dokonce ani Simeone, protože Zieliński pro něj vybojoval balón nedovoleně.

Osm minut před koncem přišel pro Neapol šok, protože Interu se podařilo vyrovnat. Dimarco vybojoval na levé straně balón a okamžitě ho poslal do šestnáctky, kde Romelu Lukaku jen nastavil kopačku. Nicméně Nerazzurri se z vyrovnání dlouho neradovali a Giovanni Di Lorenzo fantastickou ranou do šibenice vrátil Partenopei vedení.

A brankám ještě nebyl konec. V nastaveném čase nejprve vyrazil Politanovu ránu Onana a dorážka Simeoneho skončila nad. Chvíli na to přišel kontr do otevřené obrany Interu a Gianluca Gaetano pečetil výhru Neapole třetí brankou. Neapol zvítězila 3:1 a zkomplikovala Interu cestu za Ligou mistrů. Nerazzurri mají sice pořád situaci ve svých rukou, ale musejí se v případě dalšího neúspěchu ohlížet.