Doma58.837
    Venku38.921
    Doma68.190
    Venku79.775
    6' Zola p., 33' Langella, 61' Esposito - 35' Stankovič, 76' Martins, 89' Martins
    Nejlepší hráč: Martins

INTER (4-4-2) : Toldo 5,5, Cordoba 5, Burdisso 4,5 (61' Karagounis 5,5), Materazzi 5, Favalli 5,5 (86' Meggiorini), J. Zanetti 6, Stankovic 6, C. Zanetti 6 (77' Ze Maria), Emre 6, Adriano 5,5, Martins 7. (12 Fontana, 11 Mihajlovic, 26 Pasquale, 47 Marino). Trenér: Mancini 6

Cagliari (4-4-2) : Katergiannakis 6,5, Lopez 6,5, Maltagliati 6,5, Bega 6,5 (88' Loria), Agostini 6,5, Abeijon 7, Delnevo 6, Gobbi 6, Esposito 6,5, Langella 8 (74' Albino), Zola 7 (80' Bianchi). (34 Iezzo, 14 Pisano, 19 Brambilla, 20 Peralta). Trenér: Arrigoni 5.

Velké potíže měl při sestavování týmu trenér Roberto Mancini. Kvůli trestu za čtvrou žlutou kartu nemohl počítat s Estebanem Cambiassem. Kvůli zranění byl mimo Christian Vieri, svalové problémy trápily Andy van der Meydeho a Veróna, Edgara Davidse bolely záda a Cruze trápila chřipka. Delší dobu jsou mimo hru Kily Gonzales a Lampros Choutos. Navíc kvůli reprezentačním povinnostem odletěli do Jižní Ameriky Alavaro Recoba, Fabian Carini a Carlos Gamarra. Ve středu proti sobě budou hrát v duelu Uruguaye a Paraguaye. Celkem tedy jedenáct hráčů. Největší vliv měli tyto ztráty na záložní řadu a útok. Javier Zanetti se posunul z obrany do zálohy, Emre měl tvořit hru, Stankovič běhal na opačné straně než kapitán nerazzurri a defenzivní štít ztělesňoval Cristiano Zanetti. Další záložník již žádný nebyl. Stejné to bylo i v útoku. Kromě Adriana a Martinse nidko další k dispozici nebyl. I proto kouč povolal dva hráče z juniorky - záložníka Dina Marina a střelce Riccarda Meggioriniho. Pár minut zápasu si odbyl jen ten druhý.

Inter chtěl konečně po peti remízách v řadě zase vyhrát, nezačal včak vůbec dobře. Již v 5.minutě fauloval v pokutovém území Materazzzi Langellu a sudí Pieri nařídil penaltu. Byl to vůbec první pokutový kop, který se letos v zápase černomodrých kopal. Legenda v dresu Cagliari Ginafranco Zola nezaváhala a proměnila ho. Toldo sice vystihl směr, na míč ale nedosáhl. Na druhé straně ohrozil bránu Martins po otočce střílel těsně vedle. Stejně dopadl i volej z levé nohy Emreho. V 19.minutě dostal v rohu pokutového území přihrávku Javier Zanetti, jeho střelu vytěsnili obránci na roh. Po Emreho třetím zahrání hlavičkoval aktivní Martins nad. Pak se zastřeloval Dejan Stankovič. obajeho pokusy minuly tyče z vnější strany. Po přímáku Emreho hlavičkoval vedle Materazzi. Inter byl stále aktivnější, vyrovnání však nepřicházelo. Naopak. Ve 33.minutě z ojedinělého útoku domácích přišla rána na 2:0. Langella na levé straně přesprintoval Burdissa a jeho ne moc povedenou střelu škrtl Toldo prsty, míč se pak pomalu dokutálel přes čáru. Naštěstí hned za dvě minuty vrátil Inter do hry Dejan Stankovič. Javier Zanetti nejprve protlačil míč do šestnáctky, nahrál ho zmiňovanému Srbovi, který ho napálil do sítě 2:1. Ke konci poločasu pak jen zahrozil Emre z 25 metrů, Katergiannakis střelu chytil.

V 50.minutě málem znovu utekl Langella Burdissovi, která ho zastavil až na hranici pokutového území. Na opačné straně v téže minutě pak Mr. Oba Oba jen těsně minul hlavou míč, který na něj směřoval od Stankoviče. Cagliari zahrozilo znovu z ojedinělé akce. Zcela volný Abeijon na vzdálenější tyči hlavičkoval po přímáku Zoly nad. V 61.minutě však laxní obranu nerazzurri vytrestal Esposito. Langella na pravé straně dokázal koncové čáry odcentrovat zpět do vápna, kde byl Esposito zcela sám a pohodlně hlavou zvýšil na 3:1. O tři minuty později dal o sobě vědět tentokrát nevýrazný Adriano. Po Favalliho centru hlavičkoval jen těsně nad. Po Brazilcovo další střele se kopal roh a Materazzi ho hlavou napodobil. Hned za další dvě minutky byl Cristiano Zanetti blízko ke gólu. Jeho bombu z 20 metrů však Katergiannakis chytil. Inter zvyšoval tlak. Na hřiště přišel i Karagounis a jeho povedený pokus znovu likvidoval neméně zdařilým zákrokem gólman týmu ze Sardinie. V 76.minutě to konečně vyšlo. Dejan Stankovič prostrčil míč do pokutové území Martinsovi, který z otočky vymetl nádhernou ranou šibenici 3-2. Další šance však nepřicházeli. Až v 87.minutě byl blízko vyrovnání Adriano. Po centru Ze Marii jeho hlavičkový pokus vytáhl Katergiannakis konečky prstů nad břevno. Inter se ale desáté remízy přeci jenom dočkal. O minutu později po rohu Ze Marii poslal míč z malého vápna Oba Martins do pravého horního růžku brány 3-3. Nigerijský dvacetiletý střelec tak zachranil Inter od první porážky v lize.

I přes dobrý závěr zápasu je však další remíza jen ztrátou bodů. Inter ztrácí na třetí místo sice jen tři body, ale na 16.místo má náskok pouze stejného počtu bodů a na zatím nekonkurenční Juventus mu jich chybí. Sám jich přitom doteď nasbíral jen o jeden víc.