Adriano a Recoba

David Pizarro

Massimo Moratti

San Siro IM-Šachťar

13' Recoba - 25' Elano
Nejlepší hráč: Alvaro Recoba

INTER (4-4-2) : Julio Cesar; J.Zanetti, Cordoba, Materazzi, Wome; Stankovic (46' Pizarro), Veron (73' Ze Maria), Cambiasso, Solari; Adriano (81' Cruz), Recoba. (Toldo, C.Zanetti, Favalli, Samuel). Trenér: Mancini

Šachťar (4-4-2) : Lastuvka; Srna, Hubschman, Lewandowski, Rat; Duljaj (86' Fernandinho), Tymoshchuk, Elano (65' Jadson), Matuzalem; Marica (71' Byelik), Brandao. (Pletikosa, Barcauan, Vukic, Stoican). Trenér: Lucescu

Recoba

Inter je v Lize Mistrů. V odvetě před prázdným hledištěm remizoval 1:1 a díky vítězství 2:0 v Doněcku postoupil do hlavní soutěže.

Jediný gól Interu zařídil Alvaro Recoba, který si na levé straně hranice pokutového území udělal místo ke střele a mezi nohama dobíhajícího obránce trefil přesně vzdálenější kout přízemní střelou. Šachťar vyrovnal po úniku Maricy, toho neuhlídal ani neudržel Materazzi. Julio Cesar se dostal z brány, Marica vrátil od autové čáry míč na značku pokutového kopu, kde byl připravený Elano. Odkrytou bránu trefil a vyrovnal na 1-1.

V první půli nebezpečně pálil z 35 metrů Alvaro Recoba. Jeho prudkou a kroucenou ránu Laštůvka vyrazil. Na druhé straně si Cesar poradil se střelou Tymošuka. Větší šance do přestávky nebyly.

Na začátku druhého poločasu zkoušel prověřit gólmana Elano. V těžké pozici ale netrefil bránu. Další pokus vyslal ze strany a z voleje Rat. Akrobatický počin, který ani tentokrát nemířil mezi tři tyče, Cesar chytil. V 53.minutě přišel krásný moment. Pizarro si narazil s Adrianem, před bránou našel Recobu, který ještě geniálně přenechal volnému Solarimu. Nová posila však gólmana Laštůvku ani nadvakrát neprostřelila.

Pak přišly na řadu žluté karty. Solari ji vyfasoval za zápasnický chvat. Mezitím Adriano z přímáku jen těsně minul. Následně Materazzi doslova sestřelil bez míče Jadsona a také jemu se zažlutilo před očima. Mezeru před další žlutou vyplnil znovu Adriano. Brazilec se vyhnul obráncům a hnal se na gólmana. Z úhlu však tečovanou bombou minul. Poslední kartu dostal Pizarro za ošklivě vypadající skluz.

Podle držení míče byl aktivnější ukrajinský tým. Hráči Interu se předvedli ve faulech. Šachťar nedostal ani jednu kartu, Inter čtyři. Všechny tři zápasy v základní skupině bude hrát doma bez diváků.