Recoba: Útočníků máme dost

Recoba

25/08/05 - Po dlouhodobém zranění si konečně zahrál celých devadesát minut Alvaro Recoba. Na jaře naposledy nastoupil v zápase hraném 19.února proti Udinese, po němž si na tréninku zlomil kotník. V sobotu si zahrál 20 minut z prodloužení v Italském superpoháru a teď dostal proti Šachťaru přednost před Martinsem. Hned ve třinácté minutě vstřelil levačkou gól, který znamenal v konečném součtu remízu 1:1.

"Dlouho jsem nehrál a jsme potěšen, že jsem dal branku a pomohl tak k postupu. Nebyl to lehký zápas, ještěže jsme si v prvním zápase vytvořili výhodné podmínky," prohlásil El Chino. Na prázdné tribuně sedělo jen pár významných osobností klubu. Vlastník a petrolejářský magnát Massimo Moratti byl oblečen do modročerného dresu s Recobovou jmenovkou. "Jeho důvěru mu můžu splatit jen tak, že budu hrát co nejlépe. Nic víc k tomu není co říct. Je to pro mě a pro tým důležitý rok. Všem fanouškům, kteří za mnou vždy stáli, bych se chtěl odvděčit."

"Prázdné hlediště je výhoda pro soupeře, který může být víc v klidu. A také pro rozhodčího, který není pod takovým tlakem. Podpora fanoušků nám chyběla. Můj gól? Obránce nazvedl nohu a moje střela pod ním prošla. Důležitá věc je hlavně, že jsem hrál. Jsem velmi rád, že jsem odehrál celý zápas. Teď jsem velmi unavený, protože jsem se úplně vyždímal," řekl uruguayský střelec.

Recoba doufá, že klub hned tak pátého útočníka nekoupí. Po odchodu Vieriho zbylo jedno místo na postu střelce volné. "Jsem přesvědčený, že čtyři útočníci stačí. Je to ideální počet na to, aby každý z nás měl nejvyšší motivaci. Jedinou důležitou věcí je ale Inter, ne Recoba," říká. El Chino měl vždy problémy s trvalým propracováním se do základní sestavy. A to je to jeden ze služebně nejstarších hráčů! V klubu působí s roční přestávkou již od roku 1997. "Nebudu dělat žádné potíže, pokud nebudu v týmu nebo pokud budu vystřídán. Ani na trenérovi nic vyžadovat nebudu," slibuje. "Prostě jen budu pracovat a rozhodování nechám na Mancinim. V klubu je teď čistější ovzduší a každý myslí na to nejlepší pro tým. Rozdíl mezi námi, Juventusem a AC Milán na papíře vidět není."

Autor: Lukáš Pekárek

86x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy