Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Mihajlovic (25 Samuel 37'), 16 Favalli; 13 Zé Maria (6 C.Zanetti 46'), 8 Pizarro, 19 Cambiasso, 7 Figo ; 10 Adriano (20 Recoba 75'), 30 Martins. (1 Toldo, 4 J. Zanetti , 21 Solari, 9 Cruz) Trenér: Fernando Orsi (Mancini na tribuně kvůli trestu)

Lazio (4-4-2): 1 Peruzzi (32 Ballotta 46'); 22 Oddo, 13 Siviglia, 25 Cribari, 8 Zauri; 85 Behrami, 4 Firmani (3 Baronio 45'+3'), 6 Dabo, 10 Cesar; 19 Pandev (21 Inzaghi 75'), 18 Rocchi. (7 Belleri, 68 Manfredini, 31 Keller, 17 Tare) Trenér: Delio Rossi

Cambiasso

Inter potřetí za sebou v lize neprohrál. Nejprve doma prohrál s AS Řím, pak remizoval v Janově se Sampdorií a nyní v 11.kole nedokázal vstřelit gól Laziu a remizoval 0:0. V zápase byl sice lepší, využít ale pár šancí nedokázal a nakonec mohl být i rád, že rozhodčí neuznal zřejmě regulérní gól domácích.

Mancini překvapil zařazením Mihajloviče do základní sestavy. Siniša je sice výborný ve standardkách, při defenzivní činnosti je ale pomalý. Na křídlech hráli Ze Maria a Figo. Distancovaného Veróna znovu nahradil Pizarro. V útoku se podle mě torchu překvapivě objevili znovu neproduktivní Adriano a Martins, zatímco gólový Cruz si nezahrál ani minutu. Na lavičce udílel pokyny Fernando Orsi, Mancini seděl na tribuně. Trest mu vypršel a příští zápas už bude moci normálně koučovat.

V první dobré akci se ukázal Inter. Martins zprava odcentroval a před Adrianem na poslední chvíli odhlavičkovával Zauri. Ve 13.minutě zahrával Mihajlovič roh. Adriano hlavičkoval těsně vedle a trefil při tom Cambiassa. O pět minut později zakroutil svoji pověstnou ránu Brazilec jen o kousek nad než bylo potřeba. Pak přišli i chvíle pro domácí tým. Rocchi dostal pěknou přihrávku za obranu a než stačil vystřelit podezřelým skluzem mu v tom zabránil Favalli. Možná to měla být penalta. Další střelu chytil Rocchimu Julio Cesar. Ránu ze skluzu vyrazil nad břevno.

Míč dostali domácí do sítě o něco později. Po přetaženém centru z levé strany vrátil míč před bránu Cesar a Panděv ho z bezprostřední blízkosti dopravil do brány. Gól však neplatil. Již když Cesar hlavičoval, co pískal sudí, ví snad jen on. Na druhé straně zakončil nadějný brejk Adriano střelou vedle. Velkou šanci mělo i znovu Lazio. Behrami z voleje pálil vedle. Než se šlo do kabin ukázal svoje kvality Figo. Hezkým sólem se dostal zleva až k brankové čáře. Lehkým obloučkem však ve vápně nikoho nenašel.

Po přestávce měl první šanci znovu Inter. Martins dostal povedenou kolmou přihrávku za obranu. Než se však stačil rozkoukat, byl u něj gólman Ballotta a tak ho zkusil aspoň přelobovat. Vedle. Rozhodčí chyboval i ve prospěch Lazia. Po centru Figa si v pádu sahnul na míč jeden z obránců. Při dalším úprku obraně, po geniální přihrávce Figa, se Martins dostal do kontaktu s protihráčem a přepadl mu přes nohy. Za simulování dostal žlutou kartu. Další pokus měl Martins o pár minut později. Při rychlém brejku si položil v pokutovém území hned oba dva bránící hráče Lazia. V rozhodujícím momentě však před samotným Balottou podklouzl a nedokázal tak vystřelit. Jednalo se asi o největší šanci černomodrých. Gól nepřinesly ani střely Cambiassa a Figa.