micVideo
15' Solari
19' Martins
26' Solari
15' Solari , 19' Martins , 26' Solari
Nejlepší hráč: Santiago Soalri

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 3 Burdisso, 23 Materazzi (20 Recoba 76'), 11 Mihajlovic, 33 Wome; 21 Solari, 8 Pizarro (19 Cambiasso 83'), 6 C.Zanetti, 18 Kily González; 9 Cruz (31 Cesar 68'), 30 Martins.(1 Toldo, 2 Cordoba, 4 J. Zanetti, 5 Stankovic) Trenér: Roberto Mancini

Messina (4-4-2): 1 Storari; 8 Zoro, 27 Zanchi, 6 Aronica; 14 Sculli (78 Antonelli 73'), 25 Nocerino (18 Floccari 53'), 7 D'Agostino, 5 Donati, 19 Parisi; 20 Muslimovic (41 Sullo 53'), 11 Di Napoli (88 Caglioni, 2 Rezaei, 9 Nanni, 28 Innocenti) Trenér: Giampiero Ventura

Na San Siru se Interu tradičně daří. V sobotním utkání 32.kola Serie A přejel Messinu za 26 minut 3:0 a o výsledku bylo rozhodnuto. Velmi povedený výkon podal Santiago Solari, autor dvou branek. Zatímco nerazzurri nezaváhali, vedoucí Juventus pouze remizoval na hřišti nováčka z Trevisa 0:0 a AC Milán dokonce prohrál v Lecce. Jeho náskok na druhém místě před Interem se tak snížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

Trenér Mancini šetřil téměř všechny opory na důležitou odvetu s Villarrealem. Šanci tak v základní jedenáctce dostal gólman Julio Cesar, obránci Burdisso, Mihajlovič a Materazzi. Jediný levý bek Pierre Wome volno nedostal, neboť náhradník za něj není. Favalli je stále zraněný. V záloze nehrál znovu Figo, který byl sice po menším zranění konečně nominován, nakonec však skončil pouze na tribuně. Za tvořícím Pizarrem hrál Cristiano Zanetti, na křídlech pak Solari a Kily Gonzales. V útoky "řádili" Cruz a Martins.

Inter hrál již v páté letošní verzi dresů. Místo tradičního loga Pirelli měli hráči na černomodrých dresech nápis PIRELLIFILM.COM. Úvod jim vyšel perfektně. Nejprve sice musel ve vlastním pokutovém území odhlavičkovávat Wome míč před nebezpečně nabíhajícím hráčem Messiny, pak však útočili jenom domácí. Nejprve Solari našel přesným centrem Cruze, který perfektně hlavičkoval a gólman Storari zázračným zákrokem míč za svá záda nepustil. V další akci prodloužil míč Cruz na Martinse, ten ač byl tvrdě atakován dokázal míč přiťuknout Solarimu, který v těžké pozici nádherně přeloboval gólmana a dostal Inter do vedení 1-0.

V 19.minutě bouřilo San Siro podruhé. Burdisso skvělou přihrávkou téměř přes celou šíři hřiště našel za obranou soupeře Kilyho Gonzalese. Argentinský křídelník odcentroval a osamocený Oba Martins na malém vápně pohodlně hlavičkoval do sítě - 2:0 O pár minut později to zkusil Kily sám. Jeho bomba minula těsně levou tyč brány. Třetí gól přišel po rohu Mihajloviče. Gólman Storari neudržel hlavičku Materazziho a dobíhající Santiago Solari vstřelil svůj druhý gól - 3:0.

V další velké šanci se ocitl Cruz. Jeho hlavičku do středu brány gólman s potížemi vyrazil. Na druhé straně jen o málo netrefil Nocerino šibenici. V druhém poločasu Inter polevil a s útočnými akcemi šetřil. Z dálky nebezpečně vystřelil Solari, Martins nedokázal před vybíhajícím Storarim zpracovat míč a v další šanci mu pak obránci Messiny zblokovali střelu. V samotném závěru střídající Recoba dostal kousek místa ke střele a krásnou ranou napálil tyč.