micVideo
15' Solari
19' Martins
26' Solari
21' Ferrante p. - 51' Cruz p., 56' Mihajlovič
Asistence: Martins, Kily Gonzales, Materazzi
Žluté karty: Guana 28', Coppola 50', Foggia 71' - Samuel 23', Cruz 86'
Červené karty: 86' Cruz (za zatleskání rozhodčímu)
Nejlepší hráč: Julio Cruz

INTER (4-4-2) : 1 Toldo; 4 J. Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel (11 Mihajlovic 46'), 3 Burdisso; 21 Solari (23 Materazzi 90'), 8 Pizarro, 19 Cambiasso, 18 Kily González (7 Figo 46'); 9 Cruz, 30 Martins. (12 Julio Cesar, 6 C.Zanetti, 31 Cesar, 20 Recoba) Trenér: Roberto Mancini

Ascoli (4-4-2):28 Coppola; 16 Comotto, 24 Paci; 80 Domizzi, 3 Del Grosso; 17 Foggia, 14 Guana, 18 Parola (5 Giampa 43'), 8 Fini (55 Cristiano 76'); 99 Quagliarella, 9 Ferrante (19 Budan 66'). (1 Boccolini, 13 Carbone, 6 Cudini, 53 Lauro) Trenér: Massimo Silva

Cruz

Ve 33.kole vyhrál Inter na hřišti nebezpečného Ascoli 2:1. Domácí doposud na svém trávníku prohráli pouze dvakrát a i tentokrát svému soupeři zatápěli. Po poločase vedli 1:0 brankou Ferranteho z penalty. Nerazzurri skóre otočili také ze standartních situací. Penaltu proměnil Cruz a krátce po něm se trefil ze své výsostné pozice i Siniša Mihajlovič. Střela z přímého kopu zapadla přesně k tyči.

Mancini do zápasu postavil namotivované náhradníky a naprsto správně tak nechal psychicky nalomené hráče z úterního zápasu ve Villarrealu odpočívat. V základní jedenátce zůstali pouze Toldo, J.Zanetti, Cordoba, Samuel a Cambiasso. Verón si poranil kotník a letos si asi už nezahraje. Menší zranění nepustilo na hřiště ani střelecky impotentního Adriana.

Velmi aktivní byl znovu Santiago Solari. Argentinský záložník se po půl roce v Itálii koečně asimiloval a začíná předvádět velmi povedené výkony. Právě on byl nejčastěji střílejícím hráčem hostí. Svojí první ránu poslal na Coppolu v 18.minutě. Gólman Ascoli ji musel likvidovat nadvakrát. O dvě minuty později vedlo Ascoli útočnou akci po levé straně. Javier Zanetti byl jasně držen za dres, přesto se hrálo dál a ještě větší šok přišel po pádu Quagliarelly v pokutovém území. Sudí Farina zapískal penaltu. Samuel byl přitom od hráče v době jeho pádu vzdálen minimálně dva metry...Penaltu bezpečně proměnil Ferrante. Toldo si vybral opačnou stranu a Ascoli se tak dostalo do vedení 1-0.

O vyrovnání se pokoušel dvěma ranami z dálky Solari. První chytil gólman, druhá z voleje šla mimo. Dobrou střelu předvedl i po pěkném uvolnění Martins. I tentokrát však hráče nerazzurri předčil gólman Coppola. Na druhé straně zahrozil z brejku Fini. Jeho střela z 22 metrů těsně minula bránu. Střelu Solariho z přímého kopu pod břevnem zachytil Cappolo.

Druhá půle byla pro Inter radostnější. Martins se dostal v 51.minutě do sprintu a vybíhající gólman mu míč nevypíchl a fauloval. Míč si na značku pokutového kopu postavil Julio Cruz a nekompromisní ranou do hroního levého rohu vyrovnal 1-1. Pro argentinského spokojeného náhradníka to byl již jedenáctý ligový zásah. Chvíli po té mol přidat další. Po přetaženém centru mířil nad. Při další akci byl těsně před šestnáctkou faulován a k míči se nemohl postavit nikdo jiný než nový muž na trávníku Siniša Mihajlovič. Starý veterán potvrdil svoje kopací kvality a přesnou ranou podél zdi poslal Inter do vedení 2-1. Za první ligový gól v této sezóně přišel okamžitě poděkovat Mancinimu.

Zvýšit náskok mohl znovu Cruz. Po dalším přesném centru hlavičkoval do země. Odražený míč se pak odrazil od břevna. Do sítě mu nenašel cestu ani Pizzarro. Ve 32.minutě se k dalšímu přímáku postavil Mihajlovič. Tentokrát šlo o střelu z 28 metrů, která mířila k pravé tyči. Gólman Cappolo s ní měl nemalé problémy a vyrazil ji přímo k Martinsovi. Mr. Oba Oba však znovu selhal. Jakoby se po celou sezónu předháněl s Adrianem, kdo víc toho dokáže pokazit. V 81.minutě fauloval Cruz Foggia a dostal žlutou kartu. Po sarkastickém zatleskání uviděl od Fariny červenou a odešel do sprch. Inter zápas dohrál v deseti mužích celkem v klidu. Štěstí však měl v nastaveném čase, kdy Toldo chytil Giampanovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

Inter je nadále třetí, dva body za AC Milánem. O stříbernou pozici si to rozdají oba týmy hned v pátek na San Siru.