Venku:  24.446
Dom.max: 63.681
Ven.max: 78.921

Marco Materazzi

52' Materazzi p. - 43' Perrotta, 89' Totti, 90'+5' Cassetti
Asistence: Adriano (faul)
Žluté karty: Figo 28', Zanetti 48', Stankovic 77', Materazzi 83' - Mancini 51', Pizarro 53', Mexes 54', Doni 90'+1'
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 11 Grosso (15 Dacourt 61'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (20 Recoba 90'), 5 Stankovic, 7 Figo; 10 Adriano (9 Cruz 61'), 8 Ibrahimovic. (1 Toldo, 16 Burdisso, 21 Solari, 91 Mariano Gonzalez) Trenér: Roberto Mancini

Roma (4-4-2): 32 Doni; 2 Panucci, 21 Ferrari, 5 Mexes, 13 Chivu; 4 Wilhelmsson (77 Cassetti 74'), 16 De Rossi, 7 Pizarro, 20 Perrotta, 30 Mancini (23 Vucinic 78'); 10 Totti (22 Tonetto 90'). (1 Curci, 14 Faty, 17 Tavano, 28 Rosi) Trenér: Luciano Spalletti

Inter poprvé v sezoně prohrál a propásl šanci získat scudetto po 32 odehraných kolech. Na San Siru podlehl druhému AS Řím 1-3. Rozdíl mezi oběma týmy se zmenšil na třináct bodů. I přestože nerazzurri z posledních třech utkání získali pouze dva body, pokud vyhrají dva zápasy z posledních šestio, budou mít titul.

Interu chyběli zranění Walter Samuel, Maxwell a Hernan Crespo. V obraně nastoupil překvapivě místo Burdissa Ivan Cordoba. Ostatní složení základní jedenáctky bylo očekávané.

Na hráčích Interu byla viditelná nervozita. Dobře si uvědomovali to, že pokud vyhrají, získají patnáctý titul v historii. V prvním poločase tak nebyli aktivní a agresivní a občas kazili i přihrávky. Řím byl nebezpečnější, vytvářel si víc šancí a zaslouženě také vyhrál první poločas.

První šanci měl Mancini. Na levé straně se vyhnul Maiconovi a z úhlu pálil podél brankové čáry vedle. Z druhé strany hřiště nebezpečně pálil Francesco Totti. Julio Cesar střelu kryl a vyrazil před sebe. Tam však byl v ideální pozici připravený další hráč Romy. Jeho střelu skvělým zákrokem gólman Interu vyrazil na roh. Hosté zlobili dál. Perrotta pálil z 22 metrů nepřesně. Z přímého kopu to z podobné vzdálenosti zkoušel Totti. Jeho střela přistála na horní síti brány. Dobrou šanci měl Perrotta. Po Panucciho centru se objevil pár metrů před bránou. Zády k brance však vystřelil vedle.

Až teprve po té zahrozil i Inter. A paradoxně to byla doposud největší šance utkání. Dejan Stankovič si udělal místo ke střele a z 20 metrů nastřelil břevno. Hosté odpověděli stejnými zbraněmi. Mancini se opřel do míče a Julio Cesar musel zasahovat. Dalším brilantním zákrokem vytáhl míč na břevno. Těsně před přestávkou se však Římané dočkali. Obrana Interu byla nedůrazná, Matrix dal prostor Chivuovi a ten z úhlu našel přesnou přihrávkou před brankovou čárou Perrottu. Ten se zasunutím míče do prázdné brány neměl problémy - 0:1.

Druhý poločas již byl ze strany Interu tradičně lepší. Přesto k zavelení do útoku přišlo až po vyrovnávacím gólu, který domácím daroval rozhodčí. Ibrahimovič poslal míč do vápna, Adriano u něj byl dřív než Doni a spadl. K žádnému výraznějšímu kontaktu mezi ním a gólmanem nedošlo, přesto rozhodčí, který spíš doposud pomáhal hostím, nařídil nesprávně penaltu. Jednalo se o teprve čtvrtou pro Inter v této ligové sezoně. Doni za zákrok dostal žlutou kartu. Balón si postavil Marco Materazzi a s přehledem ho poslal na druhou stranu než padal brankář Doni - 1:1.

Inter se nadechl k ofenzivě. Po centru Maicona byl velmi blízko k druhému gólu. Adriano na malém vápně hlavičkoval a Doni parádním zákrokem nasměroval míč směřující do sítě na tyč. Dorážku Cambiassa zablokovali protihráči. Další šanci měl Ibra. Po centru Dejana Stankoviče byl u vzdálenější tyče sám, na míč však pořádně nedosáhl a nedokázal ho usměrnit do brány. A znovu Stankovič. Tentokrát po jeho ráně zasahoval brankář Doni. Jím vyražený míč pomalu doputoval mimo bránu za čáru. Kdyby ho Doni zbrzdil víc, dostali by se k němu Cruz nebo Cambiasso a pohodlně mohli skórovat. Další šance přišla z pravé strany. Nabíhající Maicon střílel po zemi z úhlu a míč prošel podél brány do autu. V 89.minutě fauloval Cambiasso a Francesco Totti z první šance Romy v druhé půli strhl vedení na stranu hostí. Jeho střelu ve zdi tečoval Figo a Julio Cesar neměl šanci včas zareagovat - 1:2.

Za zdržování viděl brankář Doni druhou žlutou kartu. Vyloučen však nebyl! V nastaveném čase již Inter tolik nebránil a tak v 95.minutě se po pěkné akci trefil mezi nohama Cordoby přesně k tyči Casetti - 1:3. Nastrojené San Siro si tak na oslavy bude muset ještě počkat. Další možností je zápas s Empoli v neděli 29.dubna.

Perotta: Download (AVI)zshare.net
Materazzi: Download (AVI)zshare.net
Totti: Download (AVI)zshare.net
Cassetti: Download (AVI)zshare.net