Nejlepší hráč: Ibrahimovic

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 16 Burdisso, 25 Samuel, 11 Grosso; 7 Figo, 15 Dacourt (21 Solari 84'), 19 Cambiasso (4 Zanetti 64'), 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic (10 Adriano 61'), 18 Crespo. (1 Toldo, 9 Cruz, 13 Maicon, 23 Materazzi). Trenér: Roberto Mancini

Cagliari (4-4-2): 26 Fortin; 29 Ferri, 22 Bizera, 20 Bianco, 31 Agostini; 2 Marchini, 4 Budel, 16 Biondini (32 Penalba 74), 23 Langella (5 Conti 53); 10 Capone (18 Pepe 61), 9 Suazo. (1 Aresti, 3 Canini, 13 Del Grosso, 14 Pisano) Trenér: Franco Colomba.

Utkání jsme sledovali LIVE. Přehled zápasových události naleznete zde.

Šestnáctá výhra v řadě znamenající překonání evropského rekordu a náskok čtrnácti bodů před druhým AS Řím. Fanoušci Interu nestačí výhry ani počítat. Nerazzurri jsou nepřekonatelní. Roberto Mancini šetřil největší opory pro Ligu mistrů, přesto "B-tým" vyhrál. O jedinou branku se zasloužil letos střelecky potentní obránce Nicolas Burdisso.

Zní to až neuvěřitelně. Inter hraje o titul a do důležitého zápasu postaví náhradníky. Čím to je? Jeho suverenitou. Trenér může nasadit jakékoliv hráče a může si být jistý, že Inter vyhraje. Náskok v tabulce se nezmenšil, naopak díky zaváhání Říma je větší. Mancini tak velmi dobře šetřil síly nejvytíženějších hráčů pro středeční utkání Ligy mistrů. V této soutěži se totiž jeho svěřencům až tak nedaří a ve dvou osmifinálových zápasech si nemohou dovolit zaváhat.

Co tedy zbylo z tradiční základní sestavy? V bráně Julio Cesar, v obraně Nicolas Burdisso, v záloze Stankovič s Cambiassem a v útoku Ibrahimovič. Cordoba, Samuel, Grosso, Figo a Dacourt do Manciniho oblíbené jedenáctky v současné době nepatří. Nepatří tam ani Crespo, před kterým dostává přednost Adriano.

První nebezpečnou střelu směrem k bráně vyslal Esteban Cambiasso. přesně ale nemířil. V 11.minutě rozehrál Ibra rohový kop na krátko k Figovi. Obránci se na něj zaměřili a tak míč vrátil švédskému střelci, který vnějším nártem poslal centr na malé vápno přesně na hlavu Nicolase Burdissa. Argentinec zamířil přesně k tyči a dostal Inter do vedení 1-0. Jednalo se o jeho šestý gól v sezoně, druhý v lize.

V další akci se pěkně na levé straně uvolnil Luis Figo a odcentroval. Hernan Crespo hlavičkoval těsně nad. Ve 28.minutě předvedl skvělý zákrok Julio Cesar. Donutil ho k němu tvrdou ranou Suazo. Ve 42.minutě šli do brejku Ibra a Crespo, nic z toho ale nebylo. K posledně jmenovanému hráči se chvíli po té odrazil míč na hranici pokutového území a s vyslanou dělovkou si s potížemi poradil gólman Fortin.

V druhém poločase zlobil znovu Suazo nejprve musel hasit nebezpečí včasným vyběhnutím Julio Cesar. Pak předvedl své sprinterské schopnosti s Walterem Samuelem. Argentinského obránce předběhl neuvěřitelným způsobem. Na další zastávce ale o míč naštěstí přišel. Na druhé straně mezitím po individuální akci zahrozil Dejan Stankovič. jeho dělovka skončila na břevně. Hned o minutu později utekl po pravé straně Suazo a Pepe před bránou mířil v těžké pozici nad. V poslední větší šanci byl ve 41.minutě Solari. Jeho tvrdou střelu vyboxoval Fortin.

Burdisso: Download (AVI)zshare.net
Download (AVI)zshare.net
Download, Sky Sport (italsky) (698 MB)mininova.org

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno