Luis Figo

Zlatan Ibrahimovič

Cruz a Ibra

Juventus-Inter

77' Camoranesi - 41' Cruz
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon (15 Dacourt 86'), 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu; 7 Figo (16 Burdisso 62'), 4 J.Zanetti, 19 Cambiasso, 31 Cesar; 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (29 Suazo 65'). (22 Orlandoni, 6 Maxwell, 21 Solari, 18 Crespo). Trenér: Roberto Mancini

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 21 Grygera (5 Zebina 79'), 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro; 20 Palladino, 6 C.Zanetti, 23 Nocerino, 11 Nedved (9 Iaquinta 61'); 10 Del Piero (8 Camoranesi 70'), 17 Trezeguet. (12 Belardi, 2 Birindelli, 7 Salihamidzic, 14 Tiago) Trenér: Claudio Ranieri

Cruz

Ve velmi očekávaném šlágru 11.kola Inter ztratil body na hřišti Juventusu a remizoval 1-1. Po návratu turínských do Serie A se hrálo znovu po roce derby d'Italia. Zatímco v prvním poločasu se hrálo vyrovnané utkání a Inter se v něm dostal do vedení zásluhou Cruze, v tom druhém měli nerazzurri dost velkých šancí na to, aby vedení pojistili a zápas v poklidu dohráli. To se bohužel nestalo a Juventus šťastnou střelou srovnal skóre. Inter byl v druhé půli lepší a tak je konečný výsledek z tohoto prestižního duelu zklamáním.

Hostům chyběl zraněný Materazzi, Vieira, Stankovič. Ze stejného důvodu chyběli i hráči Jimenez a Toldo, kteří by se ale stejně do sestavy nedostali. K zápasu nebyl už potřetí v řadě nominován Adriano. Brazilský útočník má problémy s trenérem, který ho kvůli tomu začíná ignorovat. V základní jedenáctce nastoupil na postu levého beka Cristian Chivu. Maxwellovi, který zde tradičně hraje se v poslední době moc nedaří a tak ho Mancini raději nechal odpočívat. Podobně je na tom i Cesar, který už ztratil formu, s kterou sezonu začal. Za něj však adekvátní náhrada při zranění jeho spoluhráčů není a tak hrál. V první půlhodině byl nejhorším hráčem na hřišti a nedokázal dát jedinou povedenou přihrávku. Paradoxně to však pak byl právě on, kdo pěkným centrem našel Cruze při gólové akci.

Zápas začal o čtvrt hodiny později než bylo plánováno, protože hráči Interu při cestě autobusem uvízli v dopravní zácpě. V první půli hráli oba týmy koncentrovaně. Domácím se dařilo hráče v černomodrém vystavovat do ofsajdů a tak asistent rozhodčího měl na lajně dostatek práce. Za celý zápas byli nerazzurri v ofsajdu v neuvěřitelných 14 případech, ve všech oprávněně. V prvním náznaku šance byli domácí. Pokusy Nedvěda a Cristiana Zanettiho však byly ve vápně zablokovány. Juventus hrozil hlavně zásluhou Pavla Nedvěda. Ten naštěstí byl až příliš sobecký a v některých případech raději sám z velké dálky nepřesně vystřelil, než aby nahrál lépe postavenému spoluhráči. Ve 24.minutě zahrozil z úhlu střelou z přímého kopu Del Piero. Julio Cesar s potížemi míč vyrazil na roh. Ve 38.minutě si na pravé straně pohrál s obráncem soupeře Figo a centrem hledal dobíhající spoluhráče před bránou. Cesarovi chyběly dva kroky, aby zasunul míč do odkryté brány. O tři minuty už však mohl slavit, neboť pěkným centrem našel mezi stopery Juventusu Cruze. Argentinec si hrudí poslal míč do prostoru, unikl obráncům a placírkou obstřelil Buffona - 0-1.

V 51.minutě si znovu obrana Interu s akcí domácích poradila. Střela Del Piera byla zblokována. O pět minut později zlikvidoval tvrdým zákrokem na achilovky Pavel Nedvěd Luise Figa. Ten musel být z trávníku odnesen na nosítkách, z kterých pak českému hráči potleskem poděkoval. V utkání pokračovat nemohl a byl nahrazen Burdissem. Nedvěd za zákrok viděl žlutou kartu a chvíli na to byl také vystřídán. V 58.minutě byl Inter velmi blízko gólu. Chybělo pár centimetrů, aby Cambiasso nebyl v ofsajdu... Z přímého kopu střílel velmi dobře Cristian Chivu, který se v poslední době ujal zahrávání těchto standartek. Buffon musel na zem a střelu pouze vyrazil před sebe. Stejně jako ve středu proti Janovu byl nejrychleji u míče Cambiasso a pohodlně poslal míč do poloprázdné branky. Gól však správně neplatil kvůli zmiňovanému ofsajdu.

Inter se s přibývajícím časem stále častěji dostával skrz prostupnou obranu Juventusu do šancí. V 68.minutě se skvěle individuálně prosadil přes tři protihráče Suazo a nakonec našel na pravé straně osamoceného Ibrahimoviče. Ten tvrdě vypálil, Buffon vyrazil a druhý pokus Ibry byl již zblokován takovým způsobem, že brankář Juventusu s ním neměl problém. Neprosadil se ani individuálně Maicon, Chiellini odkopl na roh. O pár minut později zahrozili i bíločerní. Centr z pravé strany zblokovali obránci a následně si dal Cordoba málem vlastní gól, když téměř přehodil Julia Cesara. Brazilský gólman naštěstí stačil vyboxovat míč nad břevno. Velkých šancí však bylo podstatně více na druhé straně. Po centru Cesara byl velmi blízko k druhému gólu Suazo. Jeho přízemní pokus zblízka Buffon zablokoval zřejmě tělem. O minutu později střelu z úhlu od stejného hráče také chytil. O další minutu později byl Suazo odzbrojen od míče až na poslední chvíli.

Juventus chtěl očividně vyrovnat a tak v obraně riskoval, z toho pak pramenili šance Interu. Riskování mu ale vyšlo. V 77.minutě Camoranesiovu střelu z vně šestnáctky nešťastně tečoval Samuel a míč pak přeletěl Julia Cesara - 1-1. V závěru utkání pak plály emoce. V další šanci Interu zastavil Cesara rozhodčí, který viděl údajné hraní rukou. Konflikt pak měli mezi sebou Chiellini a Ibrahimovič. Oba dva si v posledních minutách pořád něco vyříkávali a tak je televize téměř neustále zabírala. Po posledním hvizdu pak Ibra provokativně ale přátelsky plácnul hráče Juventusu zezadu přes hlavu, což se Chiellinimu rozhodně nelíbilo a dal to jasně najevo.