Mourinho a Figo

Inter

Inter

Jose Mourinho

6' Muntari, 12' Ibrahimovič, 80' Cambiasso, 81' Ibrahimovič - 10' Doni, 25' Cigarini, 53' Doni
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu (13 Maicon 64'); 5 Stankovic (18 Crespo 64'), 19 Cambiasso, 20 Muntari; 7 Figo (39 Santon 44'), 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli. (1 Toldo, 9 Cruz, 14 Vieira, 16 Burdisso). Trenér: José Mourinho

Atalanta (4-4-2): 1 Consigli (31 Coppola 46); 8 Garics, 2 Talamonti, 5 Manfredini, 6 Bellini; 34 Defendi (11 Cerci 70), 21 Cigarini, 17 Guarente, 22 Padoin; 72 Doni; 9 Plasmati. (13 Peluso, 26 Pellegrino, 27 Capelli, 55 Parravicini, 99 Zaza). Trenér: Luigi Del Neri

Inter Milán završil mistrovskou sezony strhujícím vítězstvím nad Atalantou. Na San Siru padlo celkem sedm branek a oba týmy se celý zápas přetahovaly o vedení. Dvě branky si připsal Zlatan Ibrahimovič a stal se nejlepším střelcem ligy.

První branka padla už po šesti minutách, kdy mohli Nerazzurri děkovat chybě brankáře Consigliho. Loučící se Luis Figo odcentroval a Consigli míč vyrazil pouze k nohám Muntariho, jenž otevřel skóre. Jenže radost fanoušků v černomodrém netrvala dlouho. V deváté minutě po centru Guarenteho vyrovnal přesnou hlavičkou Cristiano Doni. Úžasný úvod v Miláně dokonal ve 12. minutě Ibrahimovič, jenž si naběhl na Cambiassův pas a navrátil Interu vedení. Oslavující fanoušci domácích se tedy mohli bavit, po dvanácti minutách viděli už tři branky a další je navíc čekaly.

Atalanta mohla znovu vyrovnat po Plasmatiho hlavičce, kterou neodhadl Julio Cesar a mohl děkovat Cambiassovi, že ho na brankové čáře zastoupil. Zábavnou a otevřenou hru ve 25. minutě okořenil další brankou Cigarini, který po nádherné ráně z halfvoleje znovu srovnal. Pár desítek sekund před přestávkou zažilo San Siro další krásný, leč smutný moment. Z profesionální kariérou se totiž rozloučil Luis Figo, jenž si vysloužil od diváků 'standing ovation' a také potlesk od spoluhráčů i protihráčů.

Po deseti minutách druhého dějství si mohla i Atalanta poprvé v zápase vyzkoušet, jak chutná vedení. Přesně zamířil znovu Doni. Muntari po akrobatickém zakončení sice vyrovnal, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Utkání ale poté neztrácelo na tempu a v rozmezí 60 sekund zadunělo břevno na obou stranách. Nejprve zastavilo Padoinovu střelu a střídajícího Coppolu zachránilo proti hlavičce Crespa. V 79. minutě už bylo opět vyrovnáno. Po rohovém kopu střílel Muntari a míč Coppola dokázal vyrazit jen ke Cambiassovi, jenž vstřelil šestou branku duelu. O dvě minuty později rozradostnil domácí publikum svým 25. gólem v sezoně, kterým si zajistil celkové prvenství v tabulce střelců, Zlatan Ibrahimovič a rozhodl o konečné výhře Interu 4:3.