Mourinho: Miluji Inter

Mourinho

30/05/09 - Na své poslední tiskové konferenci v této sezóně v tréninkovém středisku Interu předstoupil José Mourinho před novináře spolu s Giuseppe Baresim, svými asistenty Ruiem Fariou, Danielem Bernazzanim a André Villas Boasem, trenérem brankářů Silvinem a kondičním trenérem Claudiem Gaudinem.

"Chci využít příležitosti a poděkovat jim a všem těm, kteří pro Inter pracovali," řekl Mourinho žurnalistům. "Všichni mají na poháru, který zítra zdvihneme nad hlavu, svůj podíl. Jsme rodina a z tohoto důvodu budeme zítra na lavičce všichni společně."

To je poprvé v této sezóně, kdy Mourinho odhalil celou základní jedenáctku již na tiskové konferenci. "Julio Cesar, Zanetti, Cordoba, Samuel, Chivu, Stankovič, Cambiasso, Muntari, Figo, Ibrahimovič a Balotelli budou hrát," řekl José.

Mourinho, který prodloužil kontrakt s Nerazzurri do roku 2012, vysvětluje, že v příští sezóně nás nečekají žádné změny jeho filosofie. "Můj způsob práce se nemění, i když tu je ten rok navíc. Kontinuita zůstává. Děkuji klubu za důvěru, ale můj způsob poděkování nejsou objetí a polibky. Jsou to vítězství na trávníku. Mám to tu rád a věřím, že můžeme dokázat více. Tým pracoval tvrdě a dobře po řadu měsíců. Je tu nový projekt, přináší sebou pár rizik, ale bude pro každého fascinující. Pro Prezidenta, pro technické oddělení, pro každého z nás."

Na konci sezóny je čas na analýzy. "Miloval jsem to v Chelsea, myslel jsem si, že je nemožné cítit to samé k tomuto klubu po pouhém jednom roce," říká Portugalec. "Ale to se přesto stalo, miluji tento tým. Je to díky poctivosti a čestnosti hráčů, a všem lidem, kteří pro Inter pracují. A fanoušci, kterým se musím naučit rozumět. Fans Interu mají k tomuto dresu zvláštní vztah."

Po posledním ligovém kole budou italští mistři pozvedat nad hlavu Scudetto, ale trenér připomíná, že "to bude 50% radost z ligového triumfu a 50% myšlenek a soucitu s těmi rodinami, které během týdne v Cagliari přišly o své blízké."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

330x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy