Rozhodčí: Clement Turpin (Francie)
Nejlepší hráč: Philippe Coutinho

INTER (4-3-2-1): Handanovic; Jonathan, Ranocchia, Samuel, Mbaye (55' Nagatomo); Zanetti, Guarin, Cambiasso; Sneijder (84' Silvestre), Coutinho (63' Longo); Milito. (Belec, Mudingayi, Benassi, Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni

Hajduk Split (4-2-3-1) Blazevic; Vrsajevic, Milic, Milovic, Jozinovic; Maloca (10' Jonjic), Radosevic; Oremus, Vukovic (83' Lustica), Andrijasevic (59' Caktas); Vukusic. (Vugdelija, Stojanovic, Maglica, Ozobic). Trenér: Miso Krsticevic.

Inter šokoval své fanoušky, když na svém stadionu prohrál s Hajdukem 0-2 a jen díky tomu, že v Chorvatsky vstřelil o jednu branku více, postoupil do 4.předkola Evropské ligy.

Nerazzurri zápas evidentně podcenili. Proti soupeři hráli otevřený fotbal. Problém byl v tom, že díky tomu umožnili Hajduku se také dostávat do šancí. Zatímco ty svoje využít nedokázali, Hajduk trestal. Pravdou je, že ani za předvedený výkon si Inter prohrát 0-2 nezasloužil.

V nominaci na zápas nebyl znovu Maicon, kterého si klub šetří pro případný prodej. Jeho cenu by start v evropských pohárech srazil dolů. Dále chyběli i brankář Julio Cesar a Giampolo Pazzini, kterým dal klub jasně najevo, že si mají hledat angažmá jinde.

Rodrigo Palacio si na rozvičení zranil lýtko. Zranění by nemělo být vážné.

Tým Andrea Stramaccioni musel změnit za stavu 0-2 taktiku. Do té doby se nikdo o ztrátu postupu nebál. Černomodří od 58.minuty, kdy dostali druhou branku, začali hrát obezřetněji a hlavně daleko od své brány. I tak soupeři dovolili ještě jednu šanci a po té, co byl obrán o míč před pokutovým územím Zanetti, stříleli jen těsně vedle.

Zápas ukázal, že Interu chybí ofenzivní hráči. Do útoku měl klub při zranění Palacia jen Milita. Longo a Livaja jsou mladí útočníci, který potřebných kvalit nedosahují. O Sneijderových kvalitách není třeba pochybovat, velký zápas odehrál i Coutinho. Ani jeden z nich však není střelcem, který by měl pravidelně slavit góly.

Diego Milito se srazil v 6.minutě hlavou s Malocou, musel být ošetřen a zápas dohrál s obvazem na hlavě.

Freddy Guarin tentokrát nepředvedl tak skvělý výkon jako v minulém zápase.

Ve stoperské dvojici se Samuelem, o kterém asi není na tomto postu pochyb, hrál tentokrát Andrea Ranocchia. Obrana se moc nevyznamenala, dovolila Hajduku dvě branky. První přišla po penaltovém faulu veterána Samuela.

V 18.minutě nastřelil Coutinho po centru Zanettiho se štěstím břevno. Brankář centr vyrazil a míč se od Brazilce odrazil na bránu. Coutinho měltři nebo čtyři velké šance, ani jednou však neuspěl a v 63.minutě ho kouč vystřídal.

Samír Handanovič musel ve 23.minutě čelit penaltě. Vukusic ho překonal poměrně snadno, slovinský brankář si zvolil stranu dost předčasně, Vukusic střílel na druhou stranu.

V 58.minutě vstřelil Vukovic nádherný gól. Po přihrávce z levé strany si míč podkopl a ze vzduchu ho akrobaticky napálil přímo do šibenice. Handanovič neměl šanci.

Andrea Stramaccioni stáhl v 84.minutě ze hřiště Sneijdera, poslal na trávník dalšího obránce Silvestreho a dal tím tak jasně najevo, že zápas chce ubránit a dovést do současného stavu 0-2 až do konce. Ne že by to byla chyba, ale tento akt jasně vypovídá o tom, že tým dnes moc dobře nehrál.

Dalšího soupeře se Inter dozví v pátek po půl druhé, 4.předkolo se losuje v Nyonu.

Fotogalerie Evropská liga, 3.předkolo 2.z -> Inter - Hajduk Split - zobraz všechny fotky

Coutinho a Icardi

Candreva a Coutinho

Philippe Coutinho

Coutinho a Livaja

Coutinho a Guarín

Svůj první zápas za A tým odehrál 17letý Senegalec Ibrahima M'Baye. Nastoupil dokonce hned od začátku, v 55.minutě ho na levém beku nahradil Nagatomo.

Zanetti nastoupil do 799.zápasu za Inter.