Rozhodčí: Pereira Gomes (Portugalsko)
Nejlepší hráč: Samir Handanović

INTER (4-5-1): 1 Handanovic; 42 Jonathan, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo (Palacio 46'); 4 Zanetti, 14 Guarin, 16 Mudingayi (Gargano 14'), 19 Cambiasso, 31 Pereira; 88 Livaja (Cassano 76'). (12 Castellazzi, 28 Pasa, 52 Romano, 22 Milito). Trenér: Andrea Stramaccioni

FK Partizan (4-2-3-1) 30 Petrovic; 2 Miljkovic, 40 Ostojic, 15 Ivanov, 18 Lazevski; 4 Medo (M. Scepovic 55'), 99 Smiljanic; 50 L. Markovic, 22 S. Ilic (Jojic 30'), 7 Tomic; 12 S. Scepovic (Mitrovic 69'). (33 R. Ilic, 3 Volkov, 11 Ninkovic, 17 Sretenovic). Trenér: Vladimir Vermezovic

Inter po desáte v řadě vyhrál zápas na venkovním hřišti. V této sezoně tak venku ani jednou neprohrál ani neremizoval.

V tabulce má stejně jako Rubin Kazaň 10 bodů a dvě kola před koncem si zajistil postup do další fáze.

Inter byl lepším týmem, srbský celek dokázal vstřelit jediný gól až v nastaveném čase.

Gabi Mudingayi odstoupil ze zápasu již ve 14.minutě kvůli zranění. Pozdější vyšetření ukázalo poranění kolenních vazů, což znamená stopku na dva měsíce.

Z obrany kvůli zranění vypadl Samuel a Ranocchia. Stramaccioni se raději vrátil k rozestavění se čtyřmi obránci a hráči s tím problém neměli.

Fotogalerie Evropská liga, ZS 4.z -> Partizan Bělehrad - Inter - zobraz všechny fotky

Samir Handanović

Džeko a Handanović

Zatímco třeba Atlético Madrid v cizím prostředí svůj postup do další fáze nestvrdilo, Inter v Bělehradě nikterak neváhal. Dvojitý zásah střídajícího Palacia a spolehlivý výkon záložníka Guarína zajistily milánským pohodlné vedení 3:0, které v závěru akorát zmírnil Tomić.

Inter cestoval do Srbska značně oslaben a jeho situaci těsně před výkopem zhoršilo ještě Mudingayiovo zranění, proto tu ve finále nepředvedl nikterak suverénní výkon - jakkoliv skóre nasvědčuje jinému vývoji.

Guarín každopádně okamžitě po rozehrávce pálil mimo a další propagační pokusy na partizanského brankáře vyslali hned zkraje také Livaja s Pereirou. Nicméně první těžký zákrok musel paradoxně předvést Handanović, když po své pravé ruce brilantně zlikvidoval Ivanovićovu hlavičku.

Bělehradští už tehdy hráli bez kapitána Iliće, tak jako tak ale měli na svědomí i příští velkou příležitost zápasu. Milánští již hráli v rozestavení 4-1-4-1 bez vystřídavšího Nagatoma, když Miljković v sólovém úniku nesmyslně přihrával namísto střelby. Teprve v tu chvíli se Inter vzpamatoval a nechal svého rozhazovačného soupeře ihned pykat. Guarín od postranní čáry přihrával pod sebe Palaciovi a ten velmi pohotově navázal na svůj zásah z prvního utkání s týmž soupeřem.

A přitom rozhodně nekončil. Brzy prolomil ofsajdovou past, doběhl si pro Guarínovu kolmici a perfektně zakončil - 2:0. Vzápětí Palacio dokonce klidně mohl završit hattrick, kdyby se proti němu tentokrát nevytáhl Petrović, a tak třetí pojistku přidal dosud jenom nahrávající Guarín. Kolumbijský záložník zužitkoval fantastickou asistenci Cassana až v 88. minutě, přesto ještě Partizan stihl snížit. Tomić se v nastavení prosadil po Miljkovićově centru.

Preview: S obrovskými problémy uhájil Inter Milán první místo v tabulce Evropské ligy skupiny H. Mladý a ambiciózní soupeř ze Srbska dokázal vzdorovat jednomu z nejúspěšnějších klubů Evropy do 88. minuty, ve které inkasoval jedinou branku utkání. Domácí tak mají společně s Rubinem stejný počet sedmi bodů, Partizan s Neftči ztrácí na oba už šest.

Nejprve zahrozil milánský Jonathan, jehož střelu dokázal zlikvidovat do zámezí brankář Petrovič. Coutinho následně pálil vedle, Cassanův pokus z blízkosti dokázal obětavě zablokovat obránce Ostojič. Hosté si v první půli nevytvořili skoro nic, tedy až na pokus Markoviče, jenž se otřel o tyčku.

On ani Inter v první pětačtyřicetiminutovce nijak nezářil. Poslední možnost měl Cambiasso, který ale hlavičkoval mimo bránu. Ve 31. minutě jinak došlo k zásadní změně, za zraněného Coutinha nastoupil později ten nejdůležitější muž utkání Palacio. Suma sumárum - před přestávkou se zkrátka skóre ještě nezměnilo.

Domácí byli i po ní samozřejmě aktivnější, skvěle si však vedl brankář Petrovič. Proti Silvestremu vytasil pohotový zákrok, Palacio poté z první branku netrefil. Ani Cassano mezi tři tyče nezamířil, míč skončil jen nad Petrovičovou brankou. Kouč Stamaccioni jinak na hřiště poslal již Zanettiho i Milita.

V největší gólovce Partizanu se ocitl Markovič, na kterého domácí obrana zapomněla, vše ovšem jistil gólman Handanovič, jenž si s jeho pokusem z blízkosti v pohodě poradil. V 88. minutě dokázal milánskému celku zařídit tři body Palacio. Partizan tlaku neodolal a domácí náhradník po centru od Milita hlavou přesně zakončil.