Inter AC Milán nedorazil a musí zůstat ve střehu

11/05/23 - Když si posadíte fanoušky Milána a Interu, drtivá většina z nich se shodne na jedné věci - Nerazzurri mají silnější tým. O tom nikdy nebylo pochyb, ani když Rossoneri v minulé sezoně vyhráli Scudetto před svými soupeři. Ještě více se to ukázalo v semifinále Ligy mistrů, kde se o góly postarali Edin Džeko a Henrikh Mchitarjan, zatímco Hakan Calhanoglu trefil branku, což jsou všechno hráči, které mohl Simone Inzaghi klidně vynechat ze základní jedenáctky.

Na druhé straně Stefano Pioli už v úvodních dvaceti minutách postrádal Rafaela Leaoa a přišel o Ismaela Bennacera, takže když se hra vyvíjela a zoufale potřebovali vstřelit gól, povolal Divocka Origiho, Tommasa Pobegu a Juniora Messiho. To se opravdu nedá srovnávat.

Není proto žádným velkým překvapením, že Inter v této sezoně vyhrál tři ze čtyř střetnutí se svými městskými rivaly, a to v Serii A, superpoháru i Lize mistrů. Stefano Pioli s tímto týmem dokázal zázraky, když vyhrál Scudetto a postoupil do finálové čtyřky nejprestižnějšího evropského turnaje, ale je naprosto zřejmé, že jejich letní posily nijak nepřispěly k už tak omezené partě, kterou jen dále oslabila zranění.

Navzdory tomu se zdálo, že Inter v prvním utkání rozhodne, když se během 11 minut dostal do vedení 2:0. Tento výsledek je však potenciálně na dosah i ve druhém utkání, zejména pokud se do sestavy vrátí Rafael Leao. To musí jejich fanoušky zneklidňovat, protože přezdívku "Pazza Inter" si vysloužili z pádného důvodu, u tohoto klubu nelze nikdy nic považovat za samozřejmost.

Inzaghi měl vždy tendenci hrát staženěji a snažit se v posledních 30 minutách chránit náskok, ale v tomto evropském derby to začal dělat už před přestávkou. To je velmi negativní přístup, když se má rozhodovat ve dvou zápasech. Mohli dál vyvíjet tlak a nedat AC Milánu do úterního večera žádnou naději, místo toho dělali další a další defenzivní změny a taktické úpravy. To se ukázalo jako škodlivé, protože Roberto Gagliardini měl v závěru šanci zvýšit na 3:0 a byl tím posledním, koho byste v této pozici chtěli vidět.

Co se týče AC Milán, opět se ukázalo, že s jejich mentalitou je opravdu problém. V této sezóně se opakovaně museli vracet z gólové ztráty a zdá se, že zápasy začínají s nepřijatelnou mírou ospalosti. Jejich největší nadějí pro druhé utkání je, že Pioliho svěřenci vždy podávali nejlepší výkony spíše jako outsidery, než když se od nich očekávalo, že budou zářit, a v této pozici rozhodně jsou, zejména proto, že diváci budou mít v souboji s Interem většinu.

Rossoneri vyřadili Inter v obou předchozích střetnutích Ligy mistrů. Pokud chtějí dosáhnout hattricku, pak potřebují úplně jiný přístup hned od první minuty.

Zdroj: football-italia.net