Serie A, 14.kolo
NEAPOL
0:3
INTER

Po velmi kvalitním výkonu Inter šokoval fanoušky Neapole, když jejich tým pod Vesuvem porazil 3-0. Domácí nehráli vůbec špatně, Inter byl ale ještě lepší. První gól Thurama neplatil pro těsný ofsajd. I tak nerazzurri první poločas vyhráli, když se krásnou dalekonosnou ranou trefil Calhanoglu. V druhém poločase přidal po pěkné akci druhý gól Nicolo Barella a pět minut před koncem stvrdil výsledek Thuram. Po 14 odehraných kolech tak Inter zůstává v tabulce Serie A první.

#1
36 let
Výška: 183 m.
Pozice: brankář
Smlouva: 30.06.2026

Highlights Youtube

Hráči Interu porazili ve 14. kole Serie A 3:0 Neapol, a opět se tak vrátili před Juventus na první příčku tabulky. Úřadující mistr Miláňany dlouho zlobil a po trefě Mattea Politana se dokonce otřáslo břevno. Nerazzurri ovšem prokázali skvostnou formu, když ranou Hakana Calhanoglua rozhodli o své výhře. Kapitánovi tureckého národního týmu, který bude soupeřem Česka na blížícím se Euru, na šestý přesný zásah v ročníku nahrál Nicoló Barella, jenž po změně stran navíc přidal gólovou pojistku.

Zprávy o Interu Milán 06.12.2023

Na domácí zápasy Interu Milán na San Siru chodí v této sezoně v průměru přes 73 000 diváků. Upozorňuje na to tištěné vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport, které přinesl server FCInterNews. Deník poznamenává, že Nerazzurri mají nejvyšší domácí návštěvnost v Serii A. Jednou z věcí, která zůstala v této sezóně konstantní, je úroveň podpory fanoušků, na kterou se Inter může spolehnout. Ta je pokračováním trendu z několika posledních sezón. Samozřejmě k tomu přispěl i relativní úspěch, který Nerazzurri zaznamenávají na hřišti.

06/12/23 - V posledních dnech se zvětšuje Interu seznam zraněných hráčů. Vzhledem k šířce kádru by to pro něj neměl být problém, jenže shodou okolností jsou mimo hru hlavně hráči z defenzivy či pravé strany. Nově na seznam přibyli Denzel Dumfries a Stefan de Vrij. Oba dva se zranili v zápase proti Neapoli a oba dva mají stejné svalové zranění, u něhož se odhaduje návrat na trávník za tři týdny.

Obránce Interu Milán Alessandro Bastoni bude o sobotním zápase Serie A proti Udinese na lavičce náhradníků. Vyplývá to z dnešního tištěného vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport. Čtyřiadvacetiletý hráč vynechal poslední tři zápasy, které Nerazzurri odehráli po návratu z listopadové reprezentační přestávky. Chyběl v zápasech venku s Juventusem a Neapolí v Serii A a s Benfikou v Lize mistrů.

Italského reprezentanta trápilo zranění lýtka. Toto zranění si přivodil při tréninku během reprezentační přestávky s Itálií. Bývalý obránce Parmy a Atalanty se dnes opět zapojil do tréninku. Návrat Bastoniho je pro Inter jistě dobrou zprávou hned v několika směrech. Návrat čtyřiadvacetiletého hráče může poněkud zmírnit krizi Interu způsobenou zraněními v obraně. V neděli proti Neapoli musel Carlos Augusto hrát v tříčlenné záloze, aby se Francesco Acerbi mohl přesunout do středu po zranění Stefana de Vrije. Levý obránce Bastoni je první volbou na levé straně, pokud je fit.

Bastoni se však do základní jedenáctky hned tak nevrátí, píše Gazzetta. Ital bude potřebovat ještě nějaký čas, aby se dostal do plné zápasové kondice.

06/12/23 - Blíží se Vánoce. V této době se často řeší prodlužování smluv. Klub si chce pojistit služby hráčů, s kterými je spokojen a nechce o ně přijít. Blízko podpisu je kapitán Lautaro Martinez a velmi nadějně se vyvíjí i jednání s Henrikhem Mkhitaryanem a Federikem Dimarcem. K dohodě jsou nakloněni oba dva. Tím, kdo se však s klubem nejspíš nedohodne, je Nizozemec Denzel Dumfries. Proč?

V nasledujúcom domácom zápase proti Udinese nastúpime v špeciálnych dresoch inšpirované logom Transformes. Jedná sa o marketingovú spoluprácu s našim sponzorom Paramount+.

San Siro bude v sobotu opäť CELÉ vypredané! Túto sezónu máme namierené k rekordným číslam, pretože naša láska voči našim farbám je nekonečná.