Venku25.000

Obafemi Martins

Adriano

Adriano

72' Martins, 82' Martins - 17' Gilardino, 74' Marchionni
    Nejlepší hráč: Martins

INTER (4-4-2) : Toldo 6, J.Zanetti 5.5, Cordoba 5, Materazzi 6, Favalli 4, Van Der Meyde 6.5 (78' Emre), Veron 6, Davids 5.5 (65' Recoba 6.5), Stankovic 5.5, Adriano 6, Vieri 5 (58' Martins 7.5). (12 Fontana, 3 Burdisso, 13 Ze Maria, 19 Cambiasso) Trenér: Mancini

FC Parma (4-2-3-1) : Frey 6, Bonera 5.5, Contini 6.5 (59' Bovo 6), P.Cannavaro 5, Potenza 6, Simplicio 6, Grella 6.5, Marchionni 6.5, Morfeo 6.5, Bresciano (13' Budel 6), Gilardino 7 (78' Maccarone). (1 Berti, 26 Ferronetti, 6 Bolano, 20 Rosina). Trenér: Baldini 6.5.

Oba

Je to snad zakletí? Inter potřetí remizoval. Proti Parmě byl jasně lepší, přesto měl co dělat, aby získal aspoň bod. V poslední desetiminutovce hosty přímo drtil a gólové šance se střídaly jako na běžícím pásu. Neúspěšně, napínavý duel skončil 2:2.

V 1.kole s Chievem Inter vedl, pak prohrával a remízu 2:2 mu zajistil po přestávce Adriano. I proti Palermu se ujal vedení, o dva body ho však 25 minut před koncem připravil Toni. Vítězství přišlo až ve třetím zápase. Tuto středu porazil Atalantu Bergamo. Paradoxně to bylo po nejhorším dosavadním výkonu. Nadřel se hodně, nejprve prohrával a až 11 minut před koncem strhl vedení na svoji stranu Recoba. Ani to nestačilo. Chvíli po té Bazzani znovu vyrovnal a když už to vypadalo na třetí dělení bodů v řadě skóroval Adriano. Stejné to bylo i nyní proti Parmě. Rozdíl byl jen v tom, že vítězný gól nepřišel. Bylo k němu hodně blízko.

Inter má dva problémy. K většímu počtu bodů a pohodlnějšímu dohrání zbytku zápasů by mu přitom stačilo vyřešit aspoń jeden z nich. Má spoustu šancí, dává i relativně dost gólů, ale vzhledem k chybám v defenzivě radost z vítězství skoro nezná. Buď by měl začít využívat gólové příležitosi s větší úspěšností anebo by obrana neměla vyrábět hrubky. Naprostá většina inkasovaných gólů přišla z brejků. Defenziva není pod neustálým tlakem soupeře, při ztrátě míče však nestíhá a soupeř tak má dost místa a času.

Trenér Mancini si s Vierim nedá pokoj. Obováný kanonýr se v soutěžním zápase ještě neprosadil, zahazuje jednu šanci za druhou, důvěru však od kouče v základní sestavě má pořád. Možná tak za špatné výsledky může velkou měrou i on. Náhradíci za Vieriho jsou efektivnější. Kdyby hrál Martins od začátku, možná by dal i více gólů než jen dva. Základní jedenáctka byla sestavena aspoň podle papírových předpokladů nejlépe, jak mohla. V brance Toldo, ve středu obrany Ivan Cordoba, Marco Materazzi na krajích Giuseppe Favalli a Javier Zanetti, který se vrátil do sestavy i s kapitánskou páskou. Argentinský záložník a žijící legenda Interu není rozhodně zvyklý nehrát. V předešlých ročnících vždy odehrál téměř všechny zápasy. Na trávníku to dokonce i chvíli vypadalo, že je mimo. Ze začátku kazil lehké přihrávky a až postupem času se dostal na svoji tradiční úroveň. V záloze se vedle sebe seřadili Verón, Davids, Stankovič a van der Meyde. V útoku nemohl nechybět Adriano.

Za celý první poločas si Inter nevytvořil jedinou vážnou šanci. Těch náznáků a přečíslení obrany tam bylo celkem dost, chyběla však finální nahrávka nebo povedená střela. Vždyť mezi tři tyče směřovala jen jediná. Parma se spíše bránila a vyrážela na brejky. Po vedoucím gólu na 1:0 to pro ni byl ideální způsob hry. Branka padla po rohovém kopu Marchionniho. Ivan Cordoba u značky pokutového kupu neuhlídal nejlepšího střelce Parmy Gilardina, který z voleje vystřelil. Na brankové čáře stojící Edgara Davids na míč hlavou nedosáhl. Inter se jako v každém dosavadním zápase obdržené branky nezalekl, neznervózněl a dál se pokoušel hrát svůj styl hry. Paradoxně to však byla zase Parma, která měla k dalšímu zásahu blíže. A to hned dvakrát. Budel, který vystřídal zraněného Bresciana, pronikl do šestnáctky a na poslední chvíli musel zachraňovat brankář Fracesco Toldo. Druhá příležitost hostí byla znovu v podání Gilardina. Jeho nebezpečná střela jen těsně přeletěla přes břevno. Poločas skončil 0:1.

Mancini v kabině hráče zřejmě řádně nabudil a ti na soupeře vlítli ještě razantněji. Adriano se prosmýkl v téměř beznadějné situaci po postranní čáře, odcentroval a Vieri skvělou hlavičkou v zákloku vyzkoušel pozornost Sebastiana Freye. Do další šance se dostal Adriano, jeho střelu vyboxoval na roh znovu jako vždy skvělý bývalý gólman nerazzurri Frey. Chvíli po tom se sám před ním ocitl Adriano. Davids pálil snad z 30 metrů, Adriano jeho pokus zachytil, než se ale stačil připravit ke střele, ležel mu u nohou Frey a brazilský útočník tak byl nucen udělat kličku, kterou se vytlačil do nulového úhlu. Zpětná přihrávka na Stankoviče neprošla. V další akci se snažil zakonči Vieri, z kopačky sebral míč Stankovičovi, jeho poslední střela mířila mimo. V 55.minutě ho střídal Oba Martins. Před týdnem po příchodu na trávní zářil, ve středu byl neviditelný a dnes? Hrdina zápasu. Nigerijský devatenáctiletý útočník se po zdravotních problémech dostal zpět do výtečné formy.

Oba

Na hřiště přišel i Recoba a Inter stupňoval svůj tlak, téměř dominoval. Z každého rychlého protiútoku Parmy však hrozilo vážné nebezpečí. Po sérii dalších menších a větších šancí se domácí fans zničehonic mohli radovat. Na levé straně utekl Andy van der Meyde, odcentroval, obránce Paolo Cannavaro míč podskočil a naprosto osmacený Martins v poklidu skóroval do brankářova protipohybu - 1:1. Zdálo by se, že stačí, aby přišel první gól a pak už to půjde samo. Jenže ne u Interu. Hned jsem si vzpomněl na zápas s Atalantou... Zatímco tam přišlo vyrovnání po šesti minutách, tady se Parma dostala zase do vedení již po dvou. Po nenápadné akci neuhlídal Marchionniho tentokrát Favalli a dovolil mu po kolmé přihrávce prostrčit míč pod vyběhnuvším Toldem - 1:2. Ani tentokrát se Inter nevzdal a zapnul na ještě větší obrátky. V posledních deseti minutách přicházela jedna velká šance za druhou. Povedlo se ale jen vyrovnat. V 82.minutě poslal centr Verón, Martins si narazil s Recobou a přesně k tyči skóroval. Salta si mohl zopakovat o minutu později. V obrovské šanci však hlavičkou Freye nepřekonal. Z hattricku se neradoval ani při další zblokované střele, která jen o centimetry minula pravou tyč. Neúspěšné byly i Adrianovi střely. Jen štěstí chybělo při sřele Materazziho. Zmatky v obraně mohl potrestat Marco Materazzi. Z voleje napálil akrobaticky břevno! V 89.minutě si vykoledoval faul Stankovič. Alvaro Recoba však ani nadvakát míč do sítě nezakroutil.

Na San Siru tak došlo k další remíze a ztrátám bodů. Tifosi však mají důvod, proč na stadión chodit. Inter hraje pohlednou útočnou hru plnou nápadů. Ve čtyřech zápasech dal osm gólů. Jen ta obrana ... V tabulce vstřelených gólu je Inter třetí, v tabulce obdržených pak šestnáctý. Naštěstí poprvé ztratil i Juventus a tak ztráta na čelo tabulky zůstala stejná. Výkon a ambice ke scudettu směřují, výsledky zatím ne.