Nejlepší hráč: Mihajlovič

INTER (4-3-3) : Toldo 6.5, J.Zanetti 6, Cordoba 6, Mihajlovič 6.5 (57' Materazzi 6), Pasquale 6 (62' Burdisso 6), Stankovič 5, Cambiasso 5.5, Emre (22' C.Zanetti 6), Adriano 7, Vieri 6, Recoba 4.5. (12 Fontana, 7 Van Der Meyde, 30 Martins, 9 Cruz). Trenér: Mancini

Brescia (3-4-1-2) : Castellazzi 7, Zoboli 6, Di Biagio 5.5, Mareco 6 (27' St Del Nero Sv), Martinez 5.5 (78' Sculli), Milanetto 6, Guana 6, Dallamano 5.5, Schopp 5.5 (72' Mannini), Stankevicius 6.5, Caracciolo 6. (22 Agliardi, 5 Adani, 20 Domizzi, 31 Nygaard). Trenér: De Biasi 6.

Mihajlovič

Inter zakončil rok 2004 výhrou. Tři body si připsal v zápase proti Brescii po hubené výhře 1:0. Byl lepším týmem a zasloužil si vyhrát. Jeho hráči však hlavně v druhém poločase zazdili několik čistých gólových šancí a museli se tak strachovat o výsledek až do samotného konce. Inter se sice může jako jediný v Evropě pyšnit neporazitelností v této sezóně, v lize však vyhrál teprve počtvrté a na Udinese, AC Milán a Juve ztrácí 7, 11 resp. 15 bodů. O scudettu se mu rozhodně zdát momentálně nemůže.

Kvůli zranění nemohli hrát Verón a Davids. Do nominace se vůbec nedostal Coco. Mancini po trestu za červenou kartu vrátil do brány Francesca Tolda. Po nevydařeném zápase Materazziho proti Sieně se do sestavy také vrátil Mihajlovič. Protože se ale v 55.minutě zranil, nahradil ho ve středu obrany právě "Matrix". Siniša však nebyl sám, kdo musel kvůli zranění střídat. Již po 22.minutách přišel místo Emreho Cristiano Zanettiho a pár minut po Mihajlovičovi šel nuceně odpočívat i Pasquale. Pro něj to bylo obzvláště smutné, neboť od kouče dostal šanci zahrál si ligové utkání teprve počtvrté. Počet zraněných však nebyl konečný. Potíže měli i Stankovič a Recoba. Oba zápas ale museli dohrát. Mancini znovu zkusil systém se třemi útočníky. Vedle Vieriho a Adriana se protlačil do sestavy "naštvaný" Recoba. Zranění mu však nedovolilo prokázat svoje kvality.

Inter začal zvolna. První vážnější šanci připravil Vieri. Nejprve přešel před Di Biagia a poslal míč na Adriana. Jeho přízemní střelu vyrazil Castellazzi. Pár minut na to se ukázal Emre, skvěle přešel přes tři hráče a předložil míč Vieirimu. Jeho pokus však zablokovali obránci. Emre však musí střídat po dvou ostřejších faulech je zraněný a nahrazuje jo Cristiano Zanetti. 35 metrů od brány byl faulován Vieri. Míč si postavil navrátilec do sestavy Siniša Mihajlovič a všem ukázal, proč si zaslouží hrát. Nejenomže umí dobře bránit ale i střílet góly z přímáků. Jeho krásná technická střela obletěla zeď a zapadla přesně k tyči 1-0.

Brescia málem za mnutu vyrovnala. Caracciolův volej skvěle likvidoval Toldo. Za nerazzurri odpověděl Adriano. Přešel přes tří hráče a až čtvrtý ho nedovoleně zastavil. Ve 30.minutě je Stankovič třetím hráčem, který pocítil jak fotbal v podání Brescie bolí. I on je ošetřován, zatímco Emre musel střídat, on s Adrianem pokračuje. Brescia je nejvíce faulujícím týmem v Serii A.

V druhém poločase nejprve zaujal Mihajlovičův volej po přihrávce Recoby. Castellazzi ho chytil. V 69.minutě se do tutovky dostal Vieri. Zblízka trefil brankářovi nohy. Hned o minutu později spálil další tutovku. Adriano se skvěle protáhl po pravé straně a nahrál Bobovi. Tomu však nedovolili zakončit obránci hostujícího týmu. Za další dvě minutu střílel Bobo těsně vedle. Zahrozila i Brescia. Caracciolovu hlavičku Toldo chytil. Del Nero otestoval Tolda z 20 metrů a Guanův pokus šel vedle. Za Inter odpověděl Stankovič, ale zase neúspěšně. Castellazzi opět chytil. Tři minuty před koncem předvedli nerazzurri skvělou akci. Recoba našel Adriana, který nádherně z první posunul na Vieriho. Bobo však znovu selhal a Castellazzi vyšel ze souboje vítězně. V další akci už střílel sám Adriano, i jeho diagonální střelu Castellazzi zlikvidoval. V nastavení pak z těsné blízkosti hlavou přestřelil znovu Adriano.

Inter vyhrál teprve počtvrté v sezóně a posunul se na čtvrtou příčku. Náskok jeho soupeřů v tabulce je však vysoký. 17.kolo je na programu až po vánoční přestávce ve čtvrtek 6.ledna