Venku31.305
    Doma82.000
    Venku79.775

Obafemi Martins

26' Cordoba, 87' Adriano p. - 21' Pinardi
    Asistence: Mihajlovič, Cruz (penalta po faulu na něj)
    Nejlepší hráč: Ivan Cordoba

INTER (4-4-2) : Carini 5, J.Zanetti 6, Cordoba 6.5, Mihajlovic 6, Favalli 5.5 (26' Ze Maria 6), Van Der Meyde 5.5 (67' Cruz 6), Cambiasso 6.5, Stankovic 5, Veron 6, Martins 6, Adriano 5.5. (1 Toldo, 23 Materazzi, 8 Davids, 18 Kily Gonzales, 21 Karagounis) Trenér: Mancini

Lecce (4-3-3) : Sicignano 6.5, Angelo 6, Diamoutene 5, Stovini 5.5, Rullo 5.5, Cassetti 7, Dalla Bona 5, Giacomazzi 5, Konan 6, Bjelanovic 5 (71' Valdes 5), Pinardi 6.5. (12 Anania, 26 Paci, 81 Abruzzese, 23 Marianini, 7 Eremenko, 9 Vucinic). Trenér: Zeman 6.

Martins

Až penalta v závěru utkání stvrdila výraznou převahu Interu nad Lecce i výsledkově. Nerazzurri byli lepší, měli spoustu šancí, které ale neproměnili. I tentokrát nechali vyniknout gólmana soupeře. V tabulce zůstávají čtvrtí bod za Sampdorií. Páté Palermo ztrácí tři body.

Mancini se rozhodl postavit do brány Fabiana Cariniho, Toldo se ještě stoprocentně nevyléčil z chřipky. Uruguayský gólman zrovna neměl svůj ideální den. Přestože předvedl pár skvělých zákroků, na inkasovaném gólu podíl měl. Ve stoperské dvojici dostal přednost před Materazzim Mihajlovič. Favalliho musel již po 26 minutách střídat kvůli zranění Ze Maria, který si nevedl vůbec špatně. Jeho ofenzivní výpady dělali soupeři problémy. Na křídlo se postavil po delší době Andy van der Meyde a byl také při chuti. Verón se kvůli němu posunul do středu ke Cambiassovi a na levé straně běhal a centroval Dejan Stankovič. Zranění vyřadilo Vieriho a Recobu. V útoku měli řádit Adriano a Martins. Za nerozhodného stavu se k nim přidal i v 67.minutě poslední střelec Cruz. A právě tento zápasy nevytížený Argentinec si tři minuty před koncem vykoledoval v pokutovém území faul. Chřipku nepustila do zápasu Cristiana Zanettiho a Emreho.

Inter se hned od začátku utkání tlačil na polovinu Lecce. Sicignano pochytal střely Adriana, Cambiassa i Martinse. Zničehonic pak šel soupeř do vedení. Z brejku přišel centr z pravé strany, hlavička Bjelanoviče do Cordoby od něj se míč odrazil k Pinardivi, který nadvakrát prostřelil Cariniho. Carini jeho první pokus jen zmírnil, mič se zastavil vedle něho na brankové čáře a než se stačil zorientovat, Pinardi ho dokopl do sítě 0-1.

Inter se samozřejmě nezaslouženým vedením Lecce naštval a ještě víc přidal na ofenzivě. Stankovičův lob však vracející se brankář chytil a Adrianovu bombu vytáhl konečky prstů. Až na hlavičku Cordoby po rohu Mihajloviče nedosáhl. Inter vyrovnal po pěti minutách. Kolumbijský obránce má v poslední době neuvěřitelnou formu, v obraně je téměř nepřekonatelný a překvapivě se začíná zapojovat i do útočných akcí. Přestože byl bráněn a jeho strážce byl větší, nedělalo mu problémy ho dokonale přeskočit a zavěsit hlavou do sítě.

Inter v útoku nepolevoval. Sicignano zlikvidoval střely Martinse, Stankoviče i bombu Ze Marii z 35 metrů. V nastaveném čase to zkoušel i Mihajlovič, na gólmana nevyzrál ani on. V druhé minutě druhé půle zahodil stoprocentní šanci Adriano. Po přihrávce Martinse se ocitl sám před gólmanem, jenže jeho střela šla těsně vedle. V 57.minutě překonal nápaditý van der Meyde tři obránce najednou, jeho střelu chytil zase Sicignano. O pár minut později zahrozili i hosté. Cassetti se obtočil kolem Mihajloviče a jeho střelu vytáhl konečky prstů Carini na roh.

V 73.minutě se hlavami srazili Adriano a Diamoutene. Brazilský útočník musel být ošetřen, z hlavy mu tekla krev. Ostřílený borec se nenechal vystrašit dohrál zápas s ovázanou hlavou. Slušnou šancí pak měl Cordoba. Jeho hlavičku jen tak tak vyrážel brankář. V 87.minutě kopnul Angelo Cruze při zpracování míče do žeber a protože to bylo v pokutovém území, rozhodčí nařídil penaltu. Inter měl za pět minut dvanáct možnost rozhodnout. Míč si postavil Adriano a poslal ho na druhou stranu než padal brankář 2-1. Adriano vstřelil gól poprvé od půlky prosince. V tabulce střelců je druhý s patnácti trefami. První Montella se radoval devatenáctkrát.

Inter již vedení nepustil. V nastaveném čase si ještě vysloužil aplaus tribun Fabian Carini po té, co chytil nebezpečný centr.