Venku32.998
    Doma82.000
    Venku79.775

Marco Materazzi
    45' A.Filippini - 70' Cruz
    Nejlepší hráč: Veron

INTER (4-4-2) : Toldo 5.5, J. Zanetti 6, Materazzi 6, Cordoba 5.5, Ze Maria 6.5 (73' Van Der Meyde 6), Veron 6.5, Emre 5, C. Zanetti 5.5 (66' Stankovic 6), Kily Gonzales 5 (58' Coco), Cruz 6.5, Adriano 5.5 (15 Carini, 11 Mihajlovic, 19 Cambiasso, 21 Karagounis).Trenér: Mancini 6

Lazio (4-4-2) : Sereni 6.5, Oddo 5.5, Siviglia 5.5, Couto 6, Zauri 5.5, A.Filippini 7, Liverani 5.5 (82' Cesar), Giannichedda 5, E.Filippini 6.5, Bazzani 5 (58' Dabo 6), Rocchi 6 (78' Muzzi) (15 Casazza, 31 Talamonti, 25 Seric, 19 Pandev). Trenér: Papadopulo 6.5.

Inter nezastavil komplex jménem Lazio a pouze s ním remizoval 1:1. Na vítězství v lize nad tímto soupeřem čeká od 3.března 1996!. Utkání navíc neodehrál zrovna nejlépe, většinu zápasu měl sice míč ve své moci, ale jeho akce byly statické a neúčelné. Kromě neuznané branky se do žádné vážné šance zhruba do 65.minuty vůbec nedostal. Předvedný výkon připomínal hru Interu v nedávných letech, zejména pod vedením Cúpera. Obrana pracovala dobře a v útoku to bylo bez nápadu.

Trenér Mancini měl při sestavování základní jedenáctky problémy. V útoku mu zbyly jen dva útočníci. Recoba se podrobil operaci kotníku, který má zlomený. Zraněný je i Vieri a Martins, kterého bolí záda. O góly se tak měli starat Adriano a Cruz. Ačkoliv dal brazilský střelec v minulém kole konečně gól, střelecká forma se mu nezvedla. V prvním poločase vstřelil branku, která nebyla uznána. Podle mě nesprávně. Po centru z pravé strany si míč nezpracoval rukou, ale břichem. A na brankové čáře se míč do sítě odrazil od jeho hrudě a ne od ruky, jak napovídal hlavnímu rozhodčímu asistent. Adriano sice parkrát obešel pár protihráčů, za celý zápas se však do další šance nedostal. Jeho kolega Cruz využil marodky útočníků a zhostil se své šance dobře. V základní sestavě hrál v Serii A teprve potřetí a poprvé vstřelil gól. Větší radosti doposud zažíval v pohárech. V lize mistrů se trefil v pěti zápasech dvakrát, v Italském poháru ve třech zápasech také dvakrát. Když se mu důvěřuje, branku vstřelí.

V záloze běhal po pravém křídle Verón, tradičně vynikající. Sice mohl častěji střílet, ale oproti svým spoluhráčům byl nadprůměrný. Defenzivní štít Cristiano Zanetti tentokrát moc vidět nebyl. Letos již zahrál podstatně více povedenějších zápasů. Role tvůrce hry připadla Emremu. Turecký záložník však odmítal vzít odpovědnost na sebe a často nepochopitelně nahrával zpátky. Nic velkého nevymyslel a přihrávky na útočníky neposílal. Dal o sobě vědět jen při jedné střele, která však šla nad. Zklamal i další záložník. Mancini šetří Stankoviče na úterní duel Ligy mistrů s Portem a tak příležitost dostal Kily Gonzales. Znovu se mu ale vůbec nedařilo. Jednou nebezpečně střílel, na nic víc se v útoku nezmohl. Navíc gól Lazia padl z jeho prostoru. Při centru mu utekl A.Filippini.

V obraně nemohl ve středu chybět Ivan Cordoba. Znovu podal kvalitní výkon a znovu dal o sobě vědět i při ofenzivě. Jeho hlavička nebo ramínko šlo těsně nad. Vedle něj hrál na stoperovi Materazzi, který dostal přednost před Mihajovičem. Myslím, že to byla další chyba v sestavě, kterou Mancini udělal. Mihajloviče určitě šetřil na Porto, ale právě jeho góly ze standartek mohli tento zápas rozhodnout. Materazzi neustále fauloval a mohl být rád, že viděl jen jednu žlutou kartu. V závěru utkání dostal od Muzziho loktem. Ze hřiště odešel z krvavým šrámem pod okem.

Velký problém měl Mancini na levé straně obrany. Favalli se zranil v minulém zápase a Cocovi, kouč na celý zápas nedůvěřoval. Poslední možností tak bylo dát tam univerzálního Javiera Zanetti. I velký kapitán však neumí vše a na začátku zápasu se na tomto postě vyloženě hledal. V druhém poločase se pokoušel v pokutovém území Lazia vymodlit na rozhodčím penaltu. Jeho filmovaný pád mu sudí Trefoloni nesežral. Na levé straně hrál Ze Maria. I on dostává příležitost sporadicky. Zahrál slušně a gól Cruze padl po jeho centru. Toldo v bráně moc práce neměl a za branku nemohl.

Samotný průběh zápasu lze shrnout do pár vět. Inter byl o něco aktivnější, jenže bezradný. Ve 29.minutě nebyl uznán Adrianovi gól. Za údajnou ruku dostal žlutou kartu. Na konci poločasu pak Lazio z ničeho nic skórovalo. Bránili jenom obránci a záložník Kily neuhlídal A.Filippiniho, který pohodlně hlavou zavěsil. V druhém poločasu se čím dal víc tlačili dopředu hosté. Pod velký tlak Lazio nedostali. V 52.minutě zahrál Adriano neumýslně rukou. Druhou žlutou kartu mu rozhodčí neukázal. O tři minuty později se stejným způsobem provinil Giannichedda, tentokrát ale úmyslně a protože už jednu žlutou kartu měl, šel předčasně do sprch. Inter využil oslabení soupeře a ještě víc zatápěl po kotelem. Výrazněji hru oživil až střídající Stankovič. Jeho nebezpečná hlavička však šla přímo do gólmana. V 70.minutě přišl centr Ze Marii. Adriano nedoskočil, Cruz za ním však ano a bylo to 1-1. V 92.minutě napálil z 20 metrů Stankovič z voleje břevno. Na remíze tak nic nezměnil.