Luis Figo

micVideo
71' Figo
90'+3' Stankovič
71' Figo, 90'+3' Stankovič
Asistence: Cruz, Adriano
Žluté karty: Stovini 60', Angelo 66', Ledesma 76' - J. Zanetti 70', Burdisso 75', Veron 90'+2'
Nejlepší hráč: Luis Figo

INTER (4-4-2) : 12 Julio Cesar; 4 J. Zanetti , 2 Cordoba, 25 Samuel, 16 Favalli (3 Burdisso 45'); 7 Figo (18 Kily González 80'), 19 Cambiasso, 14 Veron, 5 Stankovic; 9 Cruz, 10 Adriano. (1 Toldo, 23 Materazzi, 6 C.Zanetti, 8 Pizarro, 21 Solari) Trenér: Roberto Mancini

Lecce (4-4-2): 99 Benussi; 26 Polenghi, 2 Diamoutene (4 Pecorari 87,), 21 Stovini, 3 Rullo; 77 Cassetti, 24 Ledesma, 40 Del Vecchio, 17 Giorgino; 9 Vucinic, 13 Babu (6 Angelo 58', 19 Cozzolino 90'+1'). (90 Rosati, 30 Camisa, 20 Valdes, 23 Marianini) Trenér: Roberto Rizzo

Figo

Inter po čtyřech letech dokázal znovu zvítězit v Lecce a díky zaváhání AC Milán doma se Sampdorií utekl po 22.kole svému městskému rivalovi v tabulce na rozdíl čtyř bodů. Ztráta na vedoucí Juventus je nadále osmibodová.

Hráčům trenéra Manciniho se letos na Lecce daří. Na San Siru vyhráli na podzim 3-0 brankami Martinse, Cruze a Stankoviče. Srbský záložník se trefil i teď a spolu s Figem zařídil výhru 2-0. Základní jedenáctka byla přesně podle představ kouče. Všichni klíčoví hráči jsou zdraví a pouze Martins reprezentuje na Africkém poháru. Cambiasso, který v týdnu odletěl z osobních důvodů do Argentiny se stihl vrátit v sobotu a na zápas se stihl připravit.

Inter nepředváděl žádnou útočnou smršť. Chytrou hrou čekal na chyby soupeře a kvalitní výkonem v obraně mu nic nedovolil. Vučiničova střela, kterou musel Julio Cesar v 8.minutě vyrážet byla světlou výjimkou. Brazilský gólman jinak moc práce neměl. O dvě minuty později musel na druhé straně vyrážet střelu Veróna na roh Benussi. Následná Cruzova hlavička skončila nad břevnem. Zajímavá situace nastala, když jeden z obránců si ve vzduchu doslova lehl na Cruze. Incident se stal v pokutovém území, rozhodčí ho za faul nepovažoval. V 21.minutě zaváhal Stankovič. Po ideální přihrávce se ocitl ve skvělé pozici a neuvěřitelně přestřelil... Před přestávkou neuspěl ani Cambiasso, jehož bomba z hranice šestnáctky šla přímo do středu brány, kde byl připravený gólman. Ještě než si šli hráči odpočinout do kabin, musel zraněného Favalliho nahradit Burdisso.

Druhý poločas začal drzým průnikem Adriana. Ránu z jeho levačky Benussi s obtížemi zlikvidoval. Verónova bomba z 20 metrů šla vedle. Javier Zanetti dostal žlutou za faul loktem a chvíli na to, padl první gól. Burdissův centr zblokoval obránce domácích rukou, míč se tak dostal u koncové čáry ke Cambiassovi. Argentinský defenzivní záložník ho dokázal nadvakrát prostrčit na malé vápno Cruzovi. Ten neváhal a z první ho poslal směrem od brány do volného prostoru přímo před Figa. Portugalský záložník se trefil 0-1.

Po zajetí do Adriana a druhé žluté kartě byl v 76.minutě vyloučen Ledesma. Brazilský střelec se dostal znovu k dobré střele těsně před koncem zápasu. Tentokrát však mířil vedle. Všem Interistům řádně zatrnulo v 84.minutě. Julio Cesar si vyběhl z brány pro centr, na míč však nedosáhl a překvapený Cassetti hlavičkoval jen těsně vedle opuštěné brány. Jistotu tří bodů dal černomodrým hrajícím tentokrát v bílých dresech až Stankovič. Po centru Kilyho Gonzalese se balón odrazil ven z pokutového územík Adrianovi, ten na sebe nalákal obránce a přiťukl míč vedle stojícímu Stankovičovi. Drak se štěstím propálil gólmana a upravil skóre na konečných 0-2.