Ven.max: 78.921

Andrade Maxwell

Hernan Crespo

Luis Figo

56' Maxwell, 70' Crespo
Nejlepší hráč: Maxwell

INTER (4-4-2): 1 Toldo; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell (15 Dacourt 70'); 7 Figo (20 Recoba 70'), 19 Cambiasso, 5 Stankovic, 4 Zanetti; 18 Crespo (91 Mariano Gonzalez 79'), 10 Adriano. (12 Julio Cesar; 2 Cordoba, 11 Grosso, 21 Solari.) Trenér: Roberto Mancini

Parma (5-3-2): 5 Bucci; 26 Ferronetti, 28 Paci (80 Bocchetti 85'), 24 Couto, 14 Contini, 7 Castellini (6 Bolano 74'); 18 Gasbarroni, 4 Dessena, 55 Parravicini; 20 Budan (10 Morfeo 74'), 8 Rossi. (23 De Lucia; 9 Muslimovic, 21 Cigarini, 25 Perna). Trenér: Claudio Ranieri.

Maxwell

Inter nezastavila ani ve 30.kole Parma. Díky tomu, že AS Řím s AC Milán remizoval, narostl náskok v čele tabulky na neuvěřitelných dvacet bodů. Devět kol před koncem stačí Interu k jistotě patnáctého titulu získat osm bodů. Pokud však získá sedm bodů během následujících třech kol, bude titul slavit ještě dříve. Třetí zápas totiž hraje s AS Řím.

Do utkání nemohli kvůli žlutým kartám nastoupit Walter Samuel a Zlatan Ibrahimovič. Mancinimu to však vadit nemuselo. V nabitém kádru má z čeho vybírat. Pro zranění mu chyběla jen opora v záloze - Patrick Viera. Do branky se postavil podle očekávání Francesco Toldo. Italský veterán dostává příležitost po reprezentačních pauzách. Jednička Julio Cesar chytala v týdnu za Brazílii. Do obrany se vrátil po distancu Maicon, na stoperovi hráli Burdisso a Materazzi, vlevo Maxwell. Ivan Cordoba si tak stejně jako Fabio Grosso zvyká na roli náhradníka.

Záloha Figo, Cambiasso, Stankovič a Zanetti byla sestavena podle očekávání. Stejně tak i útok Crespo-Adriano. "Náhradník" Cruz se tentokrát nevešel ani na lavičku, což ho rozhodně nepotěšilo a může to ovlivnit jeho budoucnost. Argentinský střelec se netají tím, že chce hrát častěji. To samé přání má i Alvaro Recoba, který se po dlouhém zranění dostal na hřiště aspoň na dvacet minut.

Hráči Interu si zápas viditelně užívali. Ví, že titul jim už nikdo nesebere a tak se fotbalem baví a chtějí dávat góly. První šanci měl po rychlém útoku po přihrávce Figa Estaban Cambiasso. Argentinský záložník střílel těsně vedle. Neuspěl ani Adriano s ne příliš prudkou střelou. Snadnou práci měl na druhé straně Francesco Toldo. Střely Rossiho a Gasbarroniho Toldo chytil. Největší šanci měl v 15.minutě Figo. Portugalec rozehrál nakrátko roh se Stankovičem a pak si na hranici pokutového území hledal prostor ke střele. Dvakrát naznačil střelu a teprve po té povedenou ranou jen o centimetry minul vzdálenější tyč.

Figo byl nadále aktivní. Nejprve jeho centr zachytil gólman Bucci. Pak se k dalšímu v dobré pozici nedostal Adriano. Zblokoval ho obránce hostí. Ve 32.minutě se pokusil Rossi přeloboval Tolda. Na italského gólmana ale nevyzrál. Blízko k úvodnímu gólu byl o tři minuty později Materazzi. Bucci vyrazil centr a Matrix ho zkoušel vrátit do sítě nůžkami. Brankář Parmy ho ale ze šibenice vyboxoval na roh. V další velké šanci pálil Crespo nad. Předtím si pěkně zpracoval míč na prsou. Neuspěl ani Stankovič s přízemní střelou z 22 metrů. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V 56.minutě předvedl skvělou akci zakončenou nádherným gólem Maxwell. Pro brazilského levého beka, který v první polovině sezony toho moc nenahrál, to byl jeho první gól v dresu nerazzurri. A stál za to! Na polovině hřiště efektně zachytil balón směřující za brankovou čáru, na chvíli se přitom ocitl mimo hřiště. Zároveň se tím i zbavil protihráče a utíkal směrem na soupeřovu bránu. Následovalo půjčení míče Crespovi na levou stranu. Hernan se s míčem chvilku pomazlil a ve vhodný okamžik jej vrátil do běhu Maxwellovi. Ten si pak v plném běhu poradil v pokutovém území hned se třemi obránci a z úhlu poslal míč pod břevno - 1:0.

Crespo

V další šanci byl po přihrávce Adriana znovu Maxwell. Než se však pár metrů od brány rozkoukal, byl zablokován. Pěkné sólo předvedl i Dejan Stankovič. Jeho střela však do sítě cestu nenašla. Ve stoprocentní šanci selhal i Maicon. Adriano jej našel obloučkem za obranu, brazilský pravý bek však přestřelil. Ojedinělý útok Parmy zastavil skluzem ve vlastním pokutovém území kapitán Javier Zanetti. V 70.minutě se přes dva protihráče protlačil Adriano a sám před gólmanem nesobecky nahrál zcela volnému Crespovi, který tak dal jeden z nejlehčích gólů v kariéře - 2:0. Adriano měl den nahrávek. Hříšník se chce zřejmě zavděčit a tak prakticky za celý zápas téměř nevystřelil a jen vymýšlel pěkné nahrávky na své spoluhráče. Crespo dal svůj desátý ligový gól. A co měly znamenat ty zdvižené prsty při oslavě? 200 - tolik gólů vstřelil v evropských klubech. Paradoxně ten úplně první byl do stejné branky jako ten poslední. V sezoně 1996/97 však skóroval na San Siru proti Interu v dresu Parmy.

V 76.minutě byli blízko gólu i hráči Parmy. Toldo reflexivně vyrazil střelu Gasbarroniho. Deset minut před koncem odcentroval Alvaro Recoba a Adriano vyhrál vzdušný souboj s brankářem Buccim. Balón z jeho hlavy se však zastavil na břevně a spadl kousek před brankovou čáru. Obránci Parmy jej pak odklidili. Chvíli na to vznikl pěkný závar v šestnáctce Interu. Toldo vyrazil Gasbarroniho střelu. Hráč Parmy to pak zkusil znovu a dobíhající Maicon odhlavičkovával míč z brankové čáry. Třetí střelu pak zastavil skvělý Toldo. Protiútok zakončil Adriano ve stoprocentní šanci střelou nad. Bucci vyrazil i povedenou střelu El China. Pohledný zápas vyhrál Inter o dvě branky. Pro trenéra Manciniho to byl jubilejní stý vítězný zápas na lavičce nerazzurri.

Maxwell: Download (AVI)filefront.net
Crespo: Download (AVI)zshare.net
Downloadzshare.net
Adrianovo břevnozshare.net

Inter Střely na bránu Střely mimo Zblokov. střely Fauly Faulován Ofsajdy Chyceno