Zlatan Ibrahimovič

Esteban Cambiasso

Hernan Crespo

Dejan Stankovič

2' Samuel , 45'+3' Diakité (vl.), 55' Ibrahimovič
Asistence: Muntari, Maicon
Žluté karty: Diakité 41', Zarate 45'+2', Brocchi 76' - Stankovic 26', Julio Cesar 58', Maxwell 90'+3'
Nejlepší hráč: Samuel

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (7 Figo 78'); 5 Stankovic (33 Mancini 86'); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (18 Crespo 28'). (22 Orlandoni, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 77 Quaresma). Trenér: José Mourinho

Lazio (4-4-2): 1 Carrizo; 29 De Silvestri, 87 Diakité, 22 Rozehnal, 3 Kolarov; 17 Foggia (23 Meghni 77'), 6 Dabo (5 Brocchi 46'), 24 Ledesma, 11 Mauri; 19 Pandev (18 Rocchi 31'), 10 Zarate. (86 Muslera, 32 Radu, 68 Manfredini). Trenér: Delio Rossi.

Samuel a Ibra

Inter se rozjel! Pošesté v řadě vyhrál. Navíc poslední výhra byla stylové, Lazio pokořil před jeho vlastními fanoušky 3:0. V tabulce jsou nerazzurri po 15.kole první, před druhým Juventusem a AC Milánem mají náskok nadále šesti bodů.

Inter začal výborně a hned ve druhé minutě se ujal díky skvělé hlavičce Samuela vedení. V nastaveném čase první půle si dal vlastní gól Diakité. Třetí a smrtící úder přišel krátce po přestávce od Ibrahimoviče. Jeho gól hlavou však neměl být správně uznán pro ofsajd. Inter po té ještě víc ovládal hru a zbytek zápasu si doslova jeho hráči užívali.

Mourinho postavil svoji oblíbenou sestavu. Ve stejném složení hrála základní jedenáctka i v minulém kole proti Neapoli. Ve 28.minutě se však zranil Julio Cruz a na trávník přišel Hernan Crespo. Zraněni jsou stále Nelson Rivas, Cristian Chivu a Patrick Vieira.

První gól přišel po rohovém kopu. Z pravé strany odcentroval Cambiasso, míč však skončil až na protější straně. Doběhl ho Muntari a odcentroval zpět do ohně. Tam si nasprintoval Walter Samuel a v plné rychlosti ho poslal hlavou do sítě, gólman neměl šanci - 0:1. Lazio zkoušelo vyrovnat střelami z dálky. Julio Cesar si však se vším, co mířilo mezi jeho tři tyče poradil. Další dobrou šanci za Inter měl po pěkném uvolnění od Cruze Ibra. Střílel však vysoko nad.

Ibra Pak přišla chvíle i pro jeho parádičky. Na středu hřiště se zavěsil do vzduchu a zřejmě patičkou poslal míč do běhu osamocenému Stankoviče. Krásný moment. V 35.minutě vypálil tvrdě Dejan Stankovič. Nový útočník na hřišti, Hernan Crespo, však nedokázal vyražený balón uklidit do brány. Rozhodčí ale stejně pískal ofsajd. Na konci poločasu utekl Maicon po pravé straně a přihrál před bránu. Obránci domácích Diakitému se však míč trochu zamotal pod nohy a při snaze odkopnout ho do bezpečí, se trefil přímo pod břevno své vlastní brány - 0:2.

V 55.minutě odcentroval Cambiasso, v poslední době tradiční zahrávač přímých kopů, Ibrahimovič míč hlavou prodloužil a ten skončil v síti 0-3. Osmá branka švédského kanonýra ale neměla kvůli ofsajdu platit. O tři minuty později Lazio skoro snížilo. Respektive Kolarov z přímého kopu prostřelil zeď a balón skončil v síti. Těsně před tím než však napálil míč, sudí hru přerušil, protože se mu asi nelíbily konflikty hráčů ve zdi. Gól tak neplatil. Druhý pokus Kolarova skončil na zdi.