Sneijder: Základní skupina je hodně těžká

Sneijder

14/09/10 - Wesley Sneijder byl v loňském ročníků klíčovým elementem v cestě za vítězstvím v LM. Letos začíná svou pouť za "ušatým pohárem" znovu. V rodné zemi se týmu holandského záložníka postaví Twente Enschede.

"Twente znám velmi dobře, určitě to nebude pro nás jednoduché, ale my chceme své kvality prokázat znovu a pokusit se získat první tři body," říká Wesley. "Pro mě je skvělé hrát opět doma a když sleduji místní ligu, tak se zajímám o Twente. Domácí fans je budou jistě podporovat, ale my máme kvality na to, abychom tento úvodní zápas zvládli."

"Každá sezóna začíná od nuly. Měli jsme pár problémů s Atleticem a Bolognou, ale proti Udinese jsme to zvládli a věci jsou hned o mnoho lepší. Motivace není problémem. Říkám, že začínáme opět od nuly a s tou samou motivací a touhou vyhrát vše znovu."

Inter si ve Wesleyem vzpomínaném zápase poradil s Udinese 2:1. Italská liga nabídla o víkendu velké překvapení, když nováček soutěže Cesena porazila AC Milán. "Na začátku ročníku není vždy nouze o překvapení v tak náročných soutěžích, jakou je bezesporu italská liga. I Barcelona prohrála s nováčkem soutěže," myslí si Wesley.

Žádnému týmu se ještě nepovedlo titul v LM v současném formátu obhájit, ale Sneijder by rád změnil zaběhlé pořádky. "Inter může LM z mnoha důvodů vyhrát znovu, ale samozřejmě to není nic lehkého. Máme výhodu v tom, že náš tým zůstal prakticky beze změny. Přišlo jen pár hráčů a máme na naší straně kvalitu. Bude důležité být ve formě ve vyřazovací fázi, ale především musíme myslet na základní skupinu, která je hodně obtížná."

Ale zpět do Itálie, Ibrahimovič je v AC Milán, Wesley k tomu dodává: "Znám ho dobře, potkali jsme se v Ajaxu a v Itálii si vedl skvěle před svým odchodem do Barcelony. Bylo by hezké s ním hrát. Mám ho rád jako člověka i hráče, ale teď je to rival."

Wesley Sneijder novinářům prozradil, že jedná s Interem Milán o prodloužení smlouvy. "Jednáme o tom a doufám, že to bude rychle uzavřené, protože chci v tomto klubu zůstat hodně dlouho."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

431x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy