ZS 1.z 14/09/10 20:45 CET - De Grolsch Veste, Enschede
Doma:   0.000
Venku:  20.000
Dom.max:
Ven.max: 20.000

20' Janssen, 30' Milito (vl.1) - 13' Sneijder, 41' Eto'o
Diváci: 20.000
Rozhodčí: Pedro Proenca Oliveira Alves Garcia (Portugalsko)
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 17 Mariga, 19 Cambiasso; 27 Pandev (29 Coutinho 61'), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (11 Muntari 87'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 39 Santon, 88 Biabiany). Trenér: Rafael Benitez.

Twente (4-3-3): 13 Mihaylov; 15 Rosales, 19 Douglas, 4 Wisgerhof, 33 Tiendalli; 6 Brama, 9 De Jong, 8 Janssen; 10 Ruiz, 21 Janko (11 Bajrami 78'), 22 Chadli (7 Landzaat 88'). (1 Boschker, 3 Kuiper, 5 Bengtsson, 14 Parker, 23 Buysse). Trenér: Michel Preud'homme.

Esteban Cambiasso nastřelil břevno.

Mariga je zápas od zápasu stále lepší a lepší.

Coutinho konečně ukázal, co v něm je. Po hřišti doslova lítal, nevzdal jediný sprint a rozdával přesné přihrávky.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 1.z -> Twente Enschede - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Twente se při své premiéře v Lize mistrů rozhodně nenechalo zahanbit a s loňským vítězem soutěže odehrálo vyrovnanou partii. Inter si z Enschede nakonec odváží pouze bod za remízu 2:2. Všechny góly padly už v prvním poločase.

Přitom Inter začal dobře. Ve 14. minutě v útoku těžil z dlouhého výkopu Júlia Cesara. Míč si vzal Diego Milito, zatáhl ho do šestnáctky a z levé strany donutil Mihajlova k zákroku. Ten se domácímu brankáři příliš nepovedl, protože míč vyrazil pouze ke Sneijderovi, který ho napálil do odkryté sítě. O dvě minuty později mohli Nerazzurri přidat druhý zářez. Panděv poslal zprava míč na opačnou stranu na Samuela Eto'a, jenž vypálil těsně nad břevno. Míč byl ale lehce tečován, protože se kopal roh.

Inter měl vskutku skvělou pasáž a o další dvě minuty později se do brejku hrnuli Sneijder a Milito. Gólu zabránil jen skvělý zákrok Mihajlova, jenž míč dokázal ukořistit těsně předtím, než by se dostal ke Sneijderovi.

Ofenzivní choutky Interu však po dvaceti minutách zmrazil Janssen. Ten se postavil k trestnému kopu a parádní ranou nedal šanci Júlio Cesarovi, ten byl bezmocný a mohl jen zatleskat. Janssen byl i nadále v akci a další ranou donutil Cesara ke skvělému zákroku. Opět se jednalo o standardku. A ve 31. minutě šlo Twente do vedení! Janssen poslal na přední tyč dobrý pas a Diego Milito si ho srazil do vlastní branky. Šťastný gól, ale to fanoušky Twente nezajímalo. Důležité bylo, že jejich klub vedl.

Hosté chtěli rychle srovnat a vyvinuli slušný tlak. Ten vygradoval ve 35. minutě, kdy poslal Eto'o míč na Cambiassa a argentinský záložník z první vystřelil. Jenže trefil břevno. Inter se ale nakonec stejně dočkal. Čtyři minuty před přestávkou vyslal Milito Eto'a, ten si ještě narazil s Panděvem a následně přesnou ranou propálil Mihajlova.

Vrátit vedení domácím mohl Mark Janko, jenž zblízka hlavičkoval, ale branku trestuhodně minul. Ve druhé půli předvedl další dobrý zákrok Mihajlov. Tentokrát si musel poradit se střelou Coutinha, kterému přihrával Eto'o. V Enschede se ke konci zápasu hrálo nahoru dolů a obě mužstva měla ještě jednu velkou příležitost. Coutinho dostal v šestnáctce prostor a naservíroval míč pro Marigu. Tomu se ale střela těsně mezi tři tyče nevešla. A poslední slovo měl opět Janssen. Ten nádherným pasem poslal De Jonga, ale útočník nakonec na míč po zpracování nedosáhl. Proto zápas skončil 2:2.