Inter vyhrál derby v devíti

Milito

27/01/10 - Inter vyhrál i podruhé ligové derby o Milán a upevnil si tak svůj náskok před AC. Nerazzurri hráli od 26. minuty v oslabení, v závěru byli připraveni o dalšího hráče a AC kopalo pokutový kop. I přesto dokázali vyhrát důležitý zápas bez inkasovaného gólu. Ani vyloučení Wesleyho Sneijdera a Lúcia ke špatnému výsledku nevedlo.

"Domácí" začali v zápase mnohem aktivněji. Již v 2. minutě se Wesleymu Sneijderovi téměř podařilo nádherně překonat Didu, jeho střela však skončila jenom na tyči. O sedm minut později měl Sneijder další obrovskou šanci, Goran Panděv skvěle potáhl míč, ani tentokrát se však skóre neměnilo. Po nepřesné rozehrávce Didy v 10 minutě míč zpracoval Esteban Cambiasso a přihrál Panděvovi. Jeho centr našel rozběhnutého Milita, který s pomocí Abateho chyby poslal Inter do vedení. Další šance měli postupně Sneijder i Panděv, Dida byl ale připraven.

Vcelku jednoznační průběh hry se změnil ve 26. minutě. Diskutabilní zákrok na Lúcia rozhodčí posoudil jako filmovaní a udělil Brazilci žlutou kartu. Wesley Sneijder však zjevně nesouhlasil se sudím a za ironický potlesk byl bez milosti vyloučen.

Později se na sudího zlobili i hráči AC. Maicon zřejmě zahrál v pokutovém území rukou. Svěřenci trenéra Leonarda měli šanci i při standardce Pirla, zeď ji však zblokovala. I Inter ale mohl kopat penaltu, a to po zákroku Ignazia Abateho na Panděva.

V druhém poločasu mělo AC územní převahu. Většinu času však hrálo příliš stereotypně. Inter bránil rozvážně a Rossonerri pouštěl akorát k centrům. Jeden z nich mohl ohrozit branku Júlia Césara, Borriello však hlavou minul. Na druhé straně měl obrovskou šanci Panděv, trefil ale jenom tyč. V 64. minutě fauloval Favalli Maicona a hráči Interu chtěli pro italského beka druhou žlutou kartu. K míči se postavil Panděv a skvělou střelou zvýšil na 2-0. AC v závěru pořádně přitlačil, ale gól se mu vstřelit ne povedlo. V 90. minutě zahrál Lúcio v pokutovém území rukou a dostal druhou žlutou kartu. Ronaldinhovu jedenáctku však skvělým zákrokem zneškodnil César a Inter už byl krůček od vítězství. Maicon mohl dokonce zvýšit na rozdíl třídy, hrubku Jankulovskeho ale nepotrestal.

Hodnocení:

Júlio César-9: V prvním dějství si prakticky nezachytal a ve druhém předváděl jeden skvělý zákrok za druhým. Hlavičky Borriella i Ambrosiniho na něho nestačili. Dokonce v nastaveném čase chytil penaltu. Bravo, Júlio!

Maicon-7: Hlavně před vyloučením Sneijdera nejednou podpořil útok. Ale i v početní nevýhodě útočil. V defenzívě byl, až na průnik Antoniniho, stoprocentní.

Lúcio-6: Měl moře práce. Hlavně v druhé 45-minutovce párkrát musel zachraňovat před útočníky AC. Chyb moc nedělal, tlak soupeře mu nijak vážně nepřekážel. Na konci zahrál v pokutovém území rukou a byl vyloučen.

Walter Samuel-7: Podobně jako jeho parťák: spousta nakopávaných míčů, mnoho zákroků a kvantum soubojů. Vcelku podal zodpovědný výkon. Stejně jako Lúciovi, mu nátlaková hra nevadí. Soupeř nehrál na rychlé brejky a tak mohl Il Muro naplno prokázat své kvality.

Davide Santon-6: Na své straně měl Beckhama, kterému občas dovolil odcentrovat. Do 26. minuty stíhal i podporovat ofenzívu, pak se ale věnoval jenom bránění. Podle mého názoru je lepší než Chivu, alespoň tento zápas to naznačil.

Javier Zanetti-8: Po zápase s Kazaní možná nejlepší výkon kapitána. Javier se dokázal pohybovat na obrovském prostoru. Skvěle bránil, vyvážel míče a v druhé půli taktéž rozehrával většinu ofenzivních akcií.

Esteban Cambiasso-7: Taky zvládl zápas na výbornou. I díky němu byla záloha Interu silnou stránkou. Jako vždy taky útočil, po zmařené tutovce Sneijdera nadvakrát neprostřelil hráče AC.

Sulley Ali Muntari-6: Konečně na svém postu. Po nepříliš vydařeném duelu v Bari podal dobrý výkon a svou běhavostí a bojovností dopomohl Interu k zisku třech bodů. Splnil úlohu buldoka, sem-tam si také zaútočil. Doufejme, že se mu bude podobně dařit i v následujících zápasech.

Wesley Sneijder-3: Pořádně to Interu zkomplikoval. Ze začátku hrál skvěle, jeho zkrat z 26. minuty se ospravedlnit nedá. Naštěstí byl střed pole Interu silný a dokázal se obejít i bez něj.

Diego Milito-8: Dal gól, bojoval, běhal, tvořil. V poslední době má úžasnou formu, ve třech zápasech za sebou vstřelil branku. Hrál velice jednoduše, tak jako vždy. Spolupráce s Panděvem mu velice seděla.

Goran Panděv-8: Na jeden gól přihrál, druhý sám dal - prostě fantazie. Stylem hry je podobný Militovi. Spolu s ním by měl vytvořit novou údernou dvojici. Mimochodem zaznamenal gól ve dvou za sebou jdoucích zápasech.

Thiago Motta-6: Dělal to, co měl: držel balon, podporoval jak defenzivu, tak i ofenzivu. Oproti strašnému duelu se Sienou to byl dobrý výkon, v příštím kole v zápase proti Parmě by už měl nastoupit od začátku.

Mario Balotelli-X: Nastoupil za Milita a často se zapojoval do hry. Stihl i jednu střelu, Didu však neohrozila.

Iván Córdoba-X: V 87. minutě se zařadil do stoperské trojice s Lúciem a Samuelem. Od 90. minuty byl hodně důležitý. AC se však do šance nedostalo a tak přežil dobrých 8 minut. Proti Parmě ho s největší pravděpodobností uvidíme v základu, namísto distancovaného Lúcia.

Autor: Dominik Jambor

Zdroj: FCInterMilano.com