Wesley Sneijder

Sisenando Maicon

Julio Cesar

Julio Cesar

10' Milito, 65' Panděv
Asistence: Panděv, Maicon (faul)
Žluté karty: Lucio 26', Muntari 38', Pandev 65', Lucio 90'+1' - Beckham 3', Favalli 28', Thiago Silva 69'
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 11 Muntari (2 Cordoba 87'); 10 Sneijder; 27 Pandev (8 Thiago Motta 67'), 22 Milito (45 Balotelli 81'). (1 Toldo, 23 Materazzi, 30 Mancini, 89 Arnautovic). Trenér: José Mourinho.

AC Milán (4-3-3): 1 Dida; 20 Abate, 19 Favalli, 33 Thiago Silva, 77 Antonini (18 Jankulovski 77'); 8 Gattuso (10 Seedorf 46'), 21 Pirlo, 23 Ambrosini (11 Huntelaar 80'); 32 Beckham, 22 Borriello, 80 Ronaldinho. (12 Abbiati, 4 Kaladze, 9 Inzaghi, 25 Bonera). Trenér: Leonardo.

Postřehy
San Siro bylo vyprodané, v publiku seděla i výprava 45 fanoušků z českého fanklubu Cechia Nerazzurra.

Milánské derby se letos hrálo čtyřikrát, Inter vždy zvítězil a nedostal ani jeden gól! Na americkém turné zvítězil dvěma goly Milta 2-0, na Turnaji Tim zvítězil 1-0 díky brance Balotelliho a na konci sprna deklasoval v lize svého rivala 4-0.

Za AC Milán hráli tři bývalí Interisté Andera Pirlo, Giuseppe Favalli a Clarence Seedord.

Davide Santon byl překvapivě zařazen do základní sestavy a měl na starosti Beckhama.

Mimo hru je Dejan Stankovič a na tři měsíce Cristian Chivu.

Rozhodčí Rocchi řídil zápasy Interu doposud 11. Nerazzurri v nich 6krát vyhráli a 5krát remizovali. Zápas se mu však moc nepovedl. Za pouhé ironické zatleskání vyloučil už ve 26.minutě Snejdera. Vývoj velmi zajímavého derby se tak ihned změnil. V závěru vyloučil ještě Lucia a nařídil proti Interu penaltu za ruku.

Julio Cesar skvělý zákrokem chyti v nastavení Ronaldinhovi penaltu.

AC Milán je na penalty nejlepší v lize. Rocchiho pokutový kop v nastavení byl již 7.ve prospěch AC v letošní ročníku Serie A. Proti AC byla nařízena jediná penalta.

V průběhu zápasu se mohli kopat ještě dvě penalty. Nejprve zřejmě zahrál Maicon také rukou v pokutovém území a pak na druhé straně byl nedovoleně zadržen Panděv Abetem.

Goran Panděv oslavil svoje první derby gólem. Přestože už bylo signalizované jeho střídání, stihl se ujmout přímého kopu a zvýšit na 2-0. Předtím nastřelil ještě tyč a nahrál na první gól Militovi.

Interu začíná v derby svědčit "domácí" prostředí. V lize ho doma vyhrá popáté za sebou, což je jeho rekord. Předtím však byla série opačná. Rossoneri vyhráli šestkrát za sebou.

Inter prohrál soutěžní zápas doma naposledy 26-listopadu s Panathinaikos v Lize mistrů.

Milánské derby nakonec přineslo téměř vše, co by měl dobrý fotbal obsahovat. Branky, šance, vyloučení i neproměněnou penaltu. Derby della Madonnina ovládl Inter Milán, který, ačkoliv hrál dlouhou dobu v početní nevýhodě, vyhrál 2:0. O branky se postarali Milito a Panděv. Nerazzurri si tak pojistili první místo a směřují za další obhajobou Scudetta.

Velmi sledované utkání začalo ve velkém tempu a hned v úvodu bylo k vidění několik zajímavých situacích. Vůbec první gólovou šanci si na své konto připsal Wesley Sneijder, jenž se dostal ke střele z velké vzdálenosti již ve druhé minutě a nstřelil tyč. O několik minut později se skvěle prosadil Panděv a Sneijder ve vynikajicí pozici nastřelil Didu. AC bylo neškodné, kombinace Ronaldinha, Antoniniho a Borriella sice byla pohledná, nicméně italský útočník hodně přestřelil. Diváci nemuseli na první branku čekat příliš dlouho, už v 10.minutě si Milito zpracoval přesný Panděvův centru, který nahrával z otočky naslepo. a střelou na zadní tyč nedal Didovy šanci - 1:0 pro Inter. Při této brance trošku zaváhal Abate, jenž argentinského střelce neuhlídal. Milito byl i v další velké šanci Nerazzurri, z mírného úhlu však pouze vyprášil Didovo rukavice. Inter byl o něco více aktivnější, další střelecký pokus zaznamenal Panděv ale Dida s jeho střelou neměl výrazné potíže.

Ve 26. minutě došlo k velmi diskutabilní situaci, nejprve Lucio evidentně přifilmoval pád a byl po zásluze potrestán žlutou kartou, na to zareagoval Wesley Sneijder, jenž hlavnímu sudímu cynicky zblízka zatleskal, to se panu Rocchimu nelíbilo a Sneijderovi na oplátku udělil červenou kartu. Záložník Interu byl z verdiktu velmi překvapený a jeho odchod do šaten doprovázeli četné emoce. Maicon totiž zřejmě zahrál v pokutovém území rukou a klidně se mohla pískat penalta ve prospěch AC Milán, hlavní sudí však ukázal, aby se hrálo dál.

Početní převaha pochopitelně nutila AC Milán k ofenzivní snaze, přímý kop Pirla byl tečovaný a změnil tak směr, ovšem i tak šel jen těsně nad. Také na druhé straně se mohla pískat penalta, Abate tak trochu "rukama nohama" zastavoval v pokutovém území Panděva a pokud by Gianluca Rocchi odpískal penaltu, byť přísnou, nemohl by se Abate divit. První poločas ukončila nebezpečná střela Pirla, která šla nad, brankář Interu Julio Cesar tak nemusel v průběhu prvního poločasu výrazně zasahovat.

Druhý poločas odstartovala šance Interu, Panděv skvělou prací vyslal do šance Milita ale Dida byl na místě. Problémy neměl ani na druhé straně Cesar po hlavičce Borriella, Rossoneri vytěžili pouze roh. Doposud největší šanci AC v celém zápase měl Borriello, který se dostal po centru Beckhama k velmi nebezpečné hlavičce, naštěstí pro Inter ale přestřelil. Inter sice hrál o deseti ale byl to on, co mohl zvýšit vedení. Dvojice Panděv - Milito si poradila s celou obranou AC a prvně jmenovaný nastřelil lobem tyč! Někdejší útočník Lazia si vše vynahradil o chvíli později, když se trefil krásný přímým kopem - 2:0. Pro AC Milán to byla velká rána, ten se sice tlačil více dopředu ale obrana Interu ho víceméně nepouštěla do zakončení.

V závěru utkání se přece jenom mohlo konat drama, Huntelaar v pokutovém území trefil ruku Lucia, a jelikož to byla jasná gólová pozice, tak obdržel brazilský stoper druhou žlutou kartu a následně červenou. K nařízené penaltě se postavil Ronaldinho a už při pohledu na něj bylo jasné, že něco není v pořádku. Ronaldinho byl skutečně nějaký pobledlý a svojí penaltu nasměroval přesně do míst, kam sebou "švihl" Cesar. Milán tak přišel o možnost vrátit se zpět do utkání. V nastaveném čase se zaskvěl i Dida, jenž zastavil v jisté šanci Maicona. Inter Milán nakonec vyhrál 2:0 a míří za obhajobou.