Elia: Nenávidim Lucia za ten faul!

Lúcio

20/09/11 - Veľká vlna kritiky sa zniesla na hlavu skúseného brazílskeho stopéra milánskeho Interu Lucia, ktorý nešetrne kopol do hlavy holandského brankára Maartena Stekelenburga. Jednotka medzi žrďami AS Rím stratila na zhruba päť minút vedomie a museli ho ihneď previezť do nemocnice.

„Čo sa deje? Na nič si nepamätám,“ citoval denník Gazzetta dello Sport prvé slová 28-ročného vicemajstra sveta, keď sa prebral. "Vybavujem si len, ako sa blížil Lucio ku mne. Potom nastala úplná tma. Dúfam, že budem môcť čo najskôr opäť chytať," vyhlásil 197 centimetrov vysoký brankár. Luciov zákrok ostro odsúdila väčšina hráčov Serie A.

Tridsaťtriročný Brazílčan išiel po lopte aj napriek tomu, že na ňu už nemohol dočiahnuť. A pri strete so Stekelenburgom nohu nestiahol. Eljero Elia z Juventusu Turín, krajan Stekelenburga, nemal pre správanie sa Juhoameričana žiadne pochopenie. "Nenávidím Lucia za jeho zákrok. Za to musí dostať červenú kartu. Zúrim,“ napísal 24-ročný stredopoliar na Twitteri. Lucio mu v televízii Mediaset vzápätí odpovedal: „Je to normálne, pretože on je teraz hráčom Juventusu. Ja by som také niečo nikdy nepovedal. Nechcem nikoho nenávidieť."

Brazílskeho majstra sveta z roku 2002 potešilo, že Stekelenburg je už na nohách. „Nie je vhodné o tom hovoriť, pretože Elia nevie, čo sa na ihrisku stalo. Neviem, prečo to povedal a ani ma to nezaujíma. Najdôležitejšie je, že sa Stekelenburg má dobre. Už som viackrát povedal, že to nebol z mojej strany úmysel. Čo hovorí Elia, je hlúposť,“ zdôraznil Lucio. Príspevok Eliu neskôr zo siete zmizol.

Lucio sa holandskému brankárovi ospravedlnil: "Je mi to naozaj veľmi ľúto. Nevidel som ho, pretože som sa celkom koncentroval na loptu." Hneď cez prestávku sa Lucio informoval u klubových lekárov AS Rím o zdravotnom stave ich brankára. „Aj Sneijder, ktorý je s ním v spojení, ma ubezpečil, že sa má lepšie. Teraz som už pokojnejší.“ Stekelenburga po otrase mozgu prepustili z nemocnice v pondelok. Predpokladá sa, že si nezachytá tri týždne.

Autor: Peter Hreha

Zdroj: goal.com

283x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy