Rozhodčí: Paolo Silvio Mazzoleni
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (3-5-2): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 25 Samuel, 23 Ranocchia; 55 Nagatomo, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 10 Sneijder, 20 Obi (62' Jonathan); 9 Forlan (79' Muntari), 22 Milito (58' Zarate). (12 Castellazzi, 44 Bianchetti, 7 Pazzini, 30 Castaignos). Trenér: Gian Piero Gasperini.

AS Řím (4-4-2): 24 Stekelenburg (18' Lobont); 11 Taddei, 44 Kjaer, 29 Burdisso, 20 Perrotta; 16 De Rossi, 7 Pizarro (59' Gago), 15 Pjanic; 31 Borini (78' Borriello), 10 Totti, 9 Osvaldo. (5 Heinze, 14 Bojan, 77 Cassetti, 87 Rosi). Trenér: Luis Enrique

Gasperiniho tragédie trvá. Inter nevyhrál ani čtvrtý soutěžní zápas a navíc přestal dávat branky. Netrefil se do sítě Trabzonsporu a netrefil se ani do brány AS Řím. Oba dva kluby si za remízu 0-0 připsali první bod do tabulky.

Fanoušci Interu po závěrečném hvizdu svůj tým vypískali. Překvapivě jich na tribunách nebylo ani 50 tisíc.

V 16.minutě měl Lúcio vidět červenou kartu. Ve velké šanci trefil místo míče hlavu brankáře Stekelenburg. Ten se po střetu zřejmě ocitl v bezvědomí a na nosítkách byl odnesen ze hřiště. Nakonec skončil v nemocnici.

Inter měl znovu dost šancí, aby utkání vyhrál. I dnes mu však chybělo trochu štěstí. V prvním poločase měl obrovskou šanci Nagatomo. Přestože byl v šestnáctce sám a měl dostatek času přesně zamířit, střílel těsně nad. Po přestávce v dobré pozici na malém vápně Milito hlavičkoval vedle. Neúspěšné byly i střely z dálky. Zarate těsně minul, Sneijder napálil ve středu brány stojícího gólmana. Forlán mířil technickou střelou také mimo tři tyče. Největší šanci druhé půle měl Sneijder. Po dobrém průniku Zarateho se míč dostal k Holanďanovi na značce pokutového kopu. Gólovou střelu však jeden z obránců dokázal ztečovat mimo bránu. Velká smůla... V poslední minutě Sneijder gólmana nepropálil a k odražnému míči se zřejmě díky faulu Burdissa nedostal. Rozhodčí však penaltu nezpískal.

Gasperini šokoval San Siro v 79.minutě. Místo toho aby posilnil ofenzívu, poslal na hřiště defenzivního Muntariho a stáhl útočníka Forlána. Na lavičce přitom měl k dispozici Pazziniho, případně Castaignose. Publikum střídání ocenilo pískáním. Navíc střidající Muntari si vysloužil pískot i na hřišti. V létě odmítl z klubu odejít a tak ho fanoušci moc v lásce nemají.

Překvapivě ani na lavičku se nevešel tvořivý záložník Alvarez. Argentinec v předchozích zápasech, pokud nehrál zrovna na křídle, podával slušné výkony. Naopak nervózní a kazící Zarate hrál znovu. Fanoušci však jeho vstup na trávník uvítali aplausem a tentokrát byl jeho výkon dobrý.

Za Romu hráli dva bývalí Interisté Nicolas Burdisso a Claudio Pizzaro.

Fotogalerie Serie A, 03.kolo -> Inter - AS Řím - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Wesley Sneijder

Javier Zanetti dnes vyrovnal rekord legendárního Giuseppe Bergomi. Zápas proti AS Řím byl jeho 756. za Inter. Oba dva hráči spolu hráli 134krát a v roce 1998 vyhráli Pohár UEFA.

Parodie na styl Barcelony střídá parodie na fotbal jako takový. I takové názory se budou jistě po italském klání gigantů šířít sportovními deníky. Střet neúspěšných trenérů a dlouho očekávaný souboj týmů, patřících k evropské špičce právě skončil. Kdo se může radovat víc?

Nejspíš pouze sázkaři tipující remízu. Svou hrou, minimálně v prvním poločase, nemohl potěšit své fanoušky ani jeden tým. Nepřesnost Interu, naordinovaná trenérem Gasperinim a taktická směs po vzoru Barcelony bez Messiho, Villy, Iniesty, Xaviho...

Velmi pomalý začátek, s kombinací bez přesnosti a tempa, byl k vidění téměř deset minut. Poté spálil velkou šanci Daniel Pablo Osvaldo, posila do útoku AS. Po krásném míči od Daniele De Rossiho se snažil skórovat, proti byl ale výborný Julio Cesar. Když se římský celek dostával do tempa a pomalu se - hlavně díky snaze Chilana Pizarra - propracovával přes střed hřiště, přišla velká rána. Brankář Stekelenburg se velmi ošklivě srazil s kopačkou obránce Interu Lúcia, který tak dal vzpomenout na podobnou událost týkající se Petra Čecha. Naštěstí, Holanďan by podle posledních zpráv měl být v pořádku.

Ve druhé půli bylo především na hostujících hráčích vidět zlepšení v napadání a kombinaci. Tottiho přihrávku za obranu zpracoval Osvaldo, ale toho opět eliminoval Julio Cesar. Velkou šanci měli také domácí ‚Nerazzurri‘, po přímém kopu Wesleyho Sneijdera hlavičkoval Diego Milito, ale přesně zamířit nedokázal.

Nový muž na hrací ploše, Mauro Zárate, se poté prezentoval několika povedenými akcemi. Jeho kombinace se Sneijderem i Forlánem vypadaly nebezpečně a mnohokrát se muselo vyznamenat stoperské duo Burdisso - Kjaer. Právě díky těmto dvěma obráncům tak stále svítil na tabuli remízový stav.

Šance mělo i AS, mladý talent Borini hezky kombinoval s Osvaldem i Tottim, ale jeho snaha nakonec přišla vniveč.

Inter, vědom si své převahy i domácího prostředí, zvyšoval obrátky. Do rozehrávky se zapojoval také krajní bek Jonathan, který svou rychlostí dělal velké problémy krajanovi Taddeiovi, jehož pro dnešní duel umístil trenér Luis Enrique na levý kraj obrany AS. Čtvrt hodiny před koncem mohl misky vah na stranu Interu převážit Diego Forlán, který střílel po Zárateho akci, ale Lobontovu svatyni neohrozil.

To ale mohl napravit Sneijder, který měl téměř prázdnou bránu poté, co Zárate přesprintoval dvojici Taddei - De Rossi. Když už to vypadalo na změnu skóre, zasáhla nová posila AS, Simon Kjaer a míč odvrátil mimo nebezpečnou zónu. Tento nákup se tedy AS vyplácí. Rozhodně více, než Osvaldo, jenž se do hry výrazně nezapojil.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího je obtížné říct, kdo byl vlastně spokojenější. Jedno ale jisté je, diváci to rozhodně nebyli.