Serie A 18.kolo - Souhrn

16/01/12 -

16/01/11 - Úvodní zápas kola mezi Catanií a AS Řím zůstal nedohrán. V 69.minutě poslal rozhodčí oba týmy do kabin. Celý zápas provázel silný déšť, zápas byl přerušen za stavu 1:1.

V nedělním úvodním zápase porazilo Lazio Atalantu Bergamo 2:0, když nejprve proměnil penaltu Hernanes, v 90.minutě výhru pečetil Klose. Domácí Lazio muselo už v prvním poločase dvakrát střídat, hosté dohrávali v deseti, když byl po nasimulování Rocchiho chybně vyloučen Lucchini.

Juventus doma jen remizoval v zajímavém zápase s Cagliari 1:1. Domácí brzy vedli, když překrásnou kombinaci po nahrávce Lichtsteinera využil Vučinič, hosté ovšem ve 48.minutě srovnali, když skóroval Andrea Cossu. Juventus pak měl územní převahu, šance přišly až v závěru, nejprve neproměnil hlavou z neodpískaného ofsajdu střídající Del Piero, pak sám před brankařem Krasič a následně Vidal. Za hlavu se v hledišti chytal i Pavel Nedvěd. Další dobrý výsledek se pro Inter zrodil v Janově, kde Grifové porazili 3:2 Udinese. Za Janov už nastoupil Gilardino, který posílil tým z Fiorentiny.

Cesena porazila v důležitém zápase Novaru 3:1, stou branku v Serii A zaznamenal Mutu. Chievo díky brance Sammarca porazilo trápící se Palermo. Hodně nečekaně uspělo Lecce na půdě Fiorentiny, domácí podali katastrofální výkon, branku z penalty zaznamenal David Di Michele. Fanoušci si to po zápase chtěli vyříkat s hráči osobně v šatně, tomu zabránila až policie. Na lavičce Parmy má za sebou úspěšnou premiéru Roberto Donadoni. Jeho svěřenci porazili Sienu 3:1.

Derby della Madonnina udělalo všem fanouškům Interu velikou radost! AC Milán byl sice lepší, Diego Milito ovšem jediným gólem rozhodl o výhře 1:0.

Kolo bude dohráno v Neapoli, která hostí Bolognu.

Janov CFC - Udinese Calcio 3:2

Branky: 49. Andreas Granqvist, 51. Boško Janković, 71. Rodrigo Palacio - 14. Damiano Ferronetti, 75. Antonio Di Natale (pen.)

AC Cesena - Novara Calcio 3:1

Branky: 20. Adrian Mutu, 39. Adrian Mutu (pen.), 45. Leandro Rinaudo (vl.) - 89. Takayuki Morimoto

Chievo Verona - Citta di Palermo 1:0

Branky: 50. Paolo Sammarco

ACF Fiorentina - US Lecce 0:1

Branky: 66. David Di Michele (pen.)

Parma FC - AC Siena 3:1

Branky: 24. Jonathan Biabiany, 66. Francesco Valiani, 90+4. Sebastian Giovinco - 80. Paolo Grossi

AC Milán - Inter Milán 0:1

15.01. 20:45

Branky: 54. Diego Milito

V příštím kole hostí Inter Lazio, to nastoupilo toto kolo v této sestavě: Federico Marchetti, Luciano Zauri, Giuseppe Biava, André Dias (42. Mobido Diakhité), Ştefan Radu, Álvaro González, Cristian Ledesma, Senad Lulić, Hernanes (41. Matuzalem), Tommaso Rocchi (88. Simone Del Nero), Miroslav Klose.

Autor: Martin Kronus