Rozhodčí: Daniele Orsato
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 11 Alvarez (67' Chivu); 22 Milito (76' Sneijder), 7 Pazzini (90' Forlan). (12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Ranocchia, 37 Faraoni). Trenér: Claudio Ranieri.

AC Milán (4-3-1-2): 32 Abbiati; 20 Abate, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 19 Zambrotta (66' Robinho); 27 Boateng, 4 Van Bommel, 22 Nocerino (80' Seedorf); 28 Emanuelson; 7 Pato (82' El Shaarawy), 11 Ibrahimovic. (1 Amelia, 5 Mexes, 23 Ambrosini, 25 Bonera). Trenér:Massimiliano Allegri.

Inter vyhrál derby. Ze dvou regulérních branek, které vstřelil, rozhodčí aspoň jednu uznal. AC Milán nedal ani jednu.

Nerazzurri ztrácejí z páté pozice na první Juventus pouze 6 bodů a jsou zpět ve hře o titul. Bianconeri ztratili body za remízu s Cagliari a třetí Udinese prohrál v Janově 3-2.

AC Milán byl v zápase fotbalovější, měl více střeleckých pokusů, na rohy vyhrál 11-2 a míč měl v držení celých 67% času. V útoku byl ale téměř neškodný. Jeho jedinou velkou šancí bylo břevno Van Bommela.

Po zranění měl trenér Ranieri k dispozici i Sneijdera, Chivua a Forlána. Všichni tři se na trávník dostali v průběhu druhého poločasu.

Julio Cesar musel chytat v bílém dresu, který je normálně určen pro hráče v poli. Chytání v nezvyklém úboru mu zřejmě znepříjemnil rozhodčí, který mu nařídil změnit barvu svého normálního dresu.

Inter mohl jít do vedení již v páté minutě. Maicon odcentroval z přímého kopu. Dva jeho spoluhráči sice byli v ofsajdu, třetí nabíhající a skórující Thiago Motta však nebyl. Rozhodčí branku přesto neuznal. Televizní stanice vlastněná majitelem AC Berlusconim, opakovala situaci pouze jednou a to ji ještě cenzurovala a stopla v okamžiku, než se Thiago Motta vůbec rozběhl. V zastaveném záběru tak stáli v ofsajdu dva hráči nerazzurri a vypadalo to, že sudí správně gól neuznali.

Největší šanci v prvním poločasu měl Ricky Álvarez. Po centru Nagatoma k němu na malém vápně propadl míč, on ho však přes brankáře Abbiatiho nedokázal dostat do sítě.

Diego Milito vstřelil sedmý ligový gól. V 56.minutě se k němu dostal centr od Álvareze. Předcházela tomu ale hrubka Abateho, který v lehké pozici nedokázal balón směřující na Argentice zastavit nebo odkopnout. Il Principe nezaváhal, nasprintoval do pokutového území a dokonale přesnou umístěnou střelou o tyč dostal balón do sítě.

Nerazzurri podali precizní výkon hlavně v obraně. Přesto se některým hráčům ne úplně dařilo. Výborný byl Zanetti, Lúcio, Samuel, Nagatomo a Milito, který dokázal jednu z mála šancí využít. Brankář Julio Cesar byl také stoprocentní, v některých situacích ale možná mohl míč chytit a ne vyrážet. Estaban Cambiasso velmi dobře bránil, v jakémkoli pokusu o tvořivost nebo složitější přihrávku však selhal. Pazzini se k ničemu nedostal. Ricky Álvarez nebyl zřejmě z velkého významu zápasu ve své kůži. Doslova se dá říct, že nevěděl, co má hrát. Přesto to byl on, kdo nahrál na rozhodující branku. Thiago Motta a Maicon podali průměrný výkon.

V příštím zápase se Inter střetne na San Siru o 4.příčku s Laziem Řím.

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Inter vyhrál šestý zápas v řadě, z toho pětkrát neinkasoval ani jednu branku. Z posledních devítí zápasů osmkrát vyhrál. Pokud budeme brát v úvahu posledních 10 zápasů, tak se jedná o tým s nejlepší aktuální formou.

Milánské derby bylo 190.soutěžní od roku 1929. Do statitistiky se nepočítají 45minutové zápasy z letního turnaje Tim. Lepší je Inter, který má teď o tři výhry více (67). Na skóre vede AC 251-250.

AC Milán prohrál poprvé po 12 zápasech.

Jaký rozdíl! AC Milán již v sezoně kopal 6 penalt, což je nejvíc v celé lize. Inter naopak musel šesti penaltám čelit, což je s Cesenou také nejvyšší číslo.

Inter protáhl sérii, kdy nedostal venku gól, již na 432 minut.

Stále platí, že Inter dal v každém soutěžním zápase hraném na hřišti soupeře aspoň jednu branku.

První letošní derby Inter prohrál v srpnu. V Číně po prohře 1-2 Superpohár nezískal.

Série zápasů hraná na domácím stadionu nekončí. Po třech duelech s Lecce a Parmou, kdy byli nerazzurri i oficiálně evidovaní jako domácí a "venkovním" milánském derby, je v dalším kole Inter znovu doma. Hraje s Laziem.

Inter Milán ovládl městské derby a je plnohodnotně zpátky ve hře o Scudetto! Jedinou branku ostře sledovaného derby vstřelil na začátku druhého poločasu Diego Milito. AC Milán se dnes trápil v koncovce, na trefu útočníka Nerazzurri nedokázal odpovědět. Milánští zároveň přepustili první místo Juventusu.

Jako na všech trávnících se i na San Siru začalo minutou ticha za tragédii italské lodi. Pak už se ale mohlo začít hrát. Diváci viděli první branku už po pěti minutách hry. Na přímý kop Maicona si naskočil Thiago Motta a hlavou rozvlnil síť. Radost fanoušků Nerazzurri však byla zbytečná, neboť zcela regulérní branka nebyla pro domnělý ofsajd uznána. Tradičně. Následně si připravil zajímavé šance AC Milán. Ibrahimovič mířil jen do náruče Cesara a Nocerino v dobré pozici promáchl. Neuspěl rovněž Boateng, který hodně přestřelil a to samé platilo i na druhé straně o pokusu Alvaréze.

V těžké pozici zkoušel štěstí Ibrahimovič, míč zasáhl ale zamířil těsně nad. Ve 39. minutě přišla první čistá gólovka zápasu. Alvaréz se zjevil sám před Abbiatim, jenže svoje zakončení nedokázal lépe umístit, trefil jen brankářovy nohy. Do té doby to byla jasně největší šance zápasu. Milán oplatil stejnou mincí, Van Bommelova volej orazítkovala břevno! Z druhé vlny pak neuspěl ani Emanuelson, jehož střelu Cesar vytěsnil na rohový kop. První poločas tedy skončil 0:0.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Inter, který se také ujal vedení! Diego Milito převzal před vápnem přihrávku, Abate ho marně stíhal a Il Principe překonal brankáře Abbiatiho - 0:1. Otřesený Milán se nemohl dostat do tempa, obrana Nerazzurri byla pevná jako skála. Dvacet minut před koncem minul jen těsně Ibrahimovič a o dalších deset minut později zazdil tutovku Robinho, zblízka nedokázal překonal dobřa zasahujícího Cesara. Tlak Rossoneri v závěru sílil, ovšem kýžené brance nepomohlo ani střídání Seedorfa či mladého El Shaarawyho. Inter si výsledek uhlídal a plnohodnotně se zapojil do bojů o Scudetto! Ligu nyní vede Juventus, který se i přes remízu 1:1 osamostatnil na čele tabulky.