Serie A 29.kolo - Souhrn

26/03/12 - V tomto kole hosté neuspěli ani jednou, domácí čtyřikrát, ostatních šest zápasů skončilo nerozhodně. Sobotní program otevřel duel milánského AC s AS Řím. AC nastřelilo tyč, do vedení šli ale Římané Osvaldem. Domácí mají ve svém týmu ovšem Ibrahimoviče, který opět zápas dokázal otočit. Gólem z penalty a hlavou rozhodl o výhře 2:1. Dobrý výkon podal opět Sulley Muntari, který nastřelil břevno. Rossoneri dál vedou tabulku o čtyři body. Udinese si odváží jen bod z Palerma za remízu 1:1.

Bergamo zvítězilo nad Bolognou 2:0, oba týmy jsou v klidném středu tabulky, hned za Interem. Slušně zaplněný stadion San Paolo v Neapoli byl svědkem zajímavé podívané. Domácím nestačil ani dvoubrankový náskok, hostující Catana v posledních patnácti minutách srovnala na konečných 2:2 a je v tabulce před Interem. Na lavičce týmu ze Sicílie si vede dobře Vincenzo Montella. Stejným výsledkem skončil souboj mezi Janovem a Fiorentinou, když Janov zachránil minutu před koncem Rodrigo Palacio. Oba týmy jsou dále namočené v bojích o záchranu.

Římské Lazio uhrálo důležité tři body proti Cagliari, když o jednobrankové výhře rozhodl dvě minuty před koncem Mobido Diakhité. Libor Kozák odehrál druhý poločas. Biancocelesti tak mají náskok na čtvrtou Neapol tři body. V záchranářském souboji se rozešla Novara s Lecce bez branek, Chievo remizovalo se Sienou 1:1. Kamil Vacek odehrál posledních sedm minut.

Poslední Cesena jen remizovala s Parmou 2:2 a je téměř jistým prvním sestupujícím. Inter předvedl v prvním poločase na novém stadionu nenáviděného Juventusu velice slušný výkon, ve druhém poločase ovšem totálně propadl a prohrál o dvě branky.

V Serii B je situace velmi vyrovnaná, první čtyři týmy, FC Turín, Sassuolo, Pescaru a Veronu od sebe dělí dva body. Slavný FC Turín má zápas k dobru.

AC Milán - AS Řím 2:1

24.03. 18:00

Branky: 53. Zlatan Ibrahimović (pen.), 83. Zlatan Ibrahimović - 44. Pablo Osvaldo

25.03. 15:00

Branky: 61. Blerim Džemaili, 67. Edinson Cavani - 75. Nicolas Spolli, 85. Davide Lanzafame

Janov CFC - ACF Fiorentina 2:2

Branky: 20. Fernando Belluschi, 89. Rodrigo Palacio - 31. Riccardo Montolivo, 70. Cesare Natali

SS Lazio - Cagliari Calcio 1:0

Branky: 88. Mobido Diakhité

Novara Calcio - US Lecce 0:0

Chievo Verona - AC Siena 1:1

Branky: 9. Francesco Acerbi - 51. Mattia Destro

AC Cesena - Parma FC 2:2

Branky: 46. Mario Santana, 53. Simone Del Nero - 40. Sergio Floccari, 61. Gabriel Paletta

Juventus FC - Inter Milán 2:0

25.03. 20:45

Branky: 57. Martín Cáceres, 71. Alessandro Del Piero

Příští kolo hostí Inter FC Janov, kterému se v této sezóně také nedaří. Juraj Kucka je zraněný. Toto kolo nastoupili Grifové v této sestavě: Sebastien Frey, Giandomenico Mesto, Roger De Carvalho, Kacha Kaladze, Emiliano Moretti, Marco Rossi (63. Cristóbal Jorquera), Miguel Veloso (78. Giuseppe Sculli), Davide Biondini, Fernando Belluschi, Rodrigo Palacio, Alberto Gilardino.

Šlágr kola se hraje opět v Turíně, kam přijede Neapol.

Autor: Martin Kronus