Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 18 Poli (67' Pazzini), 20 Obi (67' Faraoni); 9 Forlan, 22 Milito. (12 Castellazzi, 23 Ranocchia, 26 Chivu, 14 Guarin, 19 Cambiasso). Trenér: Claudio Ranieri.

Juventus (4-3-3): 1 Buffon; 4 Caceres, 15 Barzagli, 3 Chiellini, 11 De Ceglie; 22 Vidal, 21 Pirlo, 8 Marchisio; 7 Pepe (53' Bonucci), 32 Matri (53' Del Piero), 14 Vucinic (74' Quagliarella). (30 Storari, 20 Padoin, 34 Marrone, 23 Borriello). Trenér: Antonio Conte

Postřehy
Inter po porážce v Derby d'Italia klesla na osmou příčku. Přeskočila ho Catania, která doposud prohrála o pět utkání méně než milánský velkoklub.

V prvním poločase se hrálo velmi divácky atraktivní utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba soupeři měli slušný počet šancí. Po přestávce se obraz hry změnil, Inter přestal hrát a pouze se bránil Juventusu, kterého nakopla první vstřelená branka.

Nerazzurri selhali v obraně. První gól padl po rohovém kopu, kdy naprosto nepochopitelně zůstal uprostřed malého vápna zcela osamocený Martín Cáceres. Bez problémů poslal míč hlavou do míst, kam jinak skvělý Julio Cesar, nemohl dosáhnout. Druhá branka přišla po té, co obránci Interu vůbec nebránili hráče s míčem a umožnili mu poslat přesnou přihrávku do prostoru, kam si naběhl Del Piero a bez problému zvýšil náskok svého týmu.

Přestože patřil Andrea Poli znovu k nejlepším hráčům, byl nepochopitelně střídán v 67.minutě. To samé se dá říct i Joel Obim. Oba mladíky nahradil nevýrazný Pazzini a Faraoni.

Na lavičce seděla uzdravená lednová posila Guarin.

Julio Cesar

Derby D’Italia ovládl Juventus a na výhru AC odpověděl tím nejlepším způsobem. Stará dáma tak nadále zůstává ve hře o Scudetto, naopak Interu se opět výrazně vzdalují evropské poháry. Derby D’Italia se lámalo až ve druhém poločase, trefili se Cacerés a Del Piero.

S první šancí zápasu přispěchal domácí Juventus, už ve 4. minutě musel zabraňovat nebezpečí brankář Cesar, který lapil přihrávku Pirla do jasné gólovky. Ve 14. minutě měl velkou šanci i Inter Milán. Poli krásně našel Milita a ten napálil jen Buffona. Milito vyloženě odmítl vedení Interu. O tři minuty později si naskočil na hlavičku Matri a Cesar musel boxovat na rohový kop.

Ve 32. minutě opět selhal Milito a to hned dvakrát, jeho první ránu Buffon stěží vyrazil, ale Militovo dorážka nesedla a skončila mimo branku. Pět minut před koncem prvního poločasu měl Inter další šanci, Stankovičova tečovaná rána nadělala Buffonovi opět velké problémy, skóre se ale nezměnilo.

Ve druhém poločase se diváci konečně dočkali branek a to výhradně do hostující sítě. Ještě než se tak stalo, protáhl Cesara střelou Marchisio. Z následného rohového kopu už Juventus udeřil. K hlavičce se dostal Martin Cacerés a Stará dáma vedla 1:0.

Conteho svěřenci výrazně ožili a nadále byli aktivnějším týmem. Pro Inter měla inkasovaná branka negativní psychický účinek, hostů se zmocnila herní křeč a Juventus měl další šance na zvýšení. Dvacet minut před koncem se ocitl sám před Cesarem Mirko Vučinič, ale jakoby se sám celé situace zalekl, v šanci nakonec pohořel.

O minutu později už to bylo 2:0. Vidal krásně vysunul Del Piera, ten se protlačil mezi hostující obranu a v tváří v tvář Cesarovi uspěl - trefil se na vzdálenější tyč! Ze strany Juventusu to nebylo vše, dalším zvýšením pohrdl Chiellini, fantasticky ho vychytal Cesar, a také Quagliarella, opět zazářil skvělý Cesar. Inter se nezmohl absolutně na nic a v Turíně zejména za druhý poločas zaslouženě prohrál.